Skip to content

Windows XP İnternet Bağlantısı Güvenlik Duvarı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

8 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • Başlat menü> Kontrol Paneli > Ağ ve İnternet Bağlantıları > Ağ bağlantıları.
  • Ardından, devre dışı bırakmak için ICF’ye sağ tıklayın> Özellikleri. Seçiniz ileri sekmesi ve git İnternet Bağlantısı Güvenlik Duvarı.
  • İşareti kaldır Bu bilgisayara İnternet üzerinden erişimi sınırlayarak veya önleyerek bilgisayarımı ve ağımı koru.

Bu makale, Windows XP İnternet Bağlantısı Güvenlik Duvarı’nın nasıl devre dışı bırakılacağını açıklar. Windows XP, 2014’ten beri destek dışıdır. Uygun güvenlik, kararlılık ve özellik güncellemelerini aldığınızdan emin olmak için Windows 10’a yükseltin. XP tabanlı bir bilgisayarı yükseltemeyen kişiler için aşağıdaki içeriği saklarız.

Başlık

Windows İnternet Bağlantısı Güvenlik Duvarı, özelliğin varsayılan olarak devre dışı bırakıldığı birçok Windows XP bilgisayarında çalışır. Ancak ICF, internet bağlantısı paylaşımına müdahale edebilir ve çalışırken internet bağlantınızı kesebilir.

ICF’yi Devre Dışı Bırakmalısınız?

ICF’yi devre dışı bırakabilirsiniz, ancak Microsoft şunları önerir:

“Doğrudan internete bağlı herhangi bir bilgisayarın internet bağlantısında ICF’yi etkinleştirmelisiniz.”

Bu tavsiyeye rağmen, ICF’yi güvenli bir şekilde devre dışı bırakabilirsiniz. Çoğu ev yönlendiricisinin yerleşik güvenlik duvarları vardır ve Windows XP’de sağlanan güvenlik duvarının yerine başka güvenlik duvarı programları yükleyebilirsiniz. Başka bir güvenlik duvarı korumanız yoksa, internete bağlanmanızı engellemediği sürece ICF’yi çalışır durumda bırakmak en iyisidir. Bu durumda, geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

Westend61 / Getty Images

Windows XP Güvenlik Duvarı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Bilgisayarınızın internet bağlantısına müdahale ettiğinde Windows XP İnternet Bağlantısı Güvenlik Duvarı’nı geçici olarak devre dışı bırakmak için:

  1. Denetim Masası’nı seçerek açın. Başlat > Kontrol Paneli.

  2. Seçiniz Ağ ve İnternet Bağlantıları > Ağ bağlantıları. Kontrol Panelini Klasik görünümde görüntülerseniz, Ağ bağlantıları bağlantı. Her iki seçenek de mevcut ağ bağlantılarının bir listesini açar.

  3. Güvenlik duvarını devre dışı bırakmak istediğiniz bağlantıya sağ tıklayın ve Özellikleri.

  4. Şuraya git ileri sekmesi. İçinde İnternet Bağlantısı Güvenlik Duvarı bölüm, işaretini kaldırın Bu bilgisayara İnternet üzerinden erişimi sınırlayarak veya önleyerek bilgisayarımı ve ağımı koru.

Windows XP SP2, bu talimatlarda açıklanandan biraz farklı bir şekilde devre dışı bırakılabilen Windows Güvenlik Duvarı’nı kullanır.