Skip to content

Windows’ta Skype Hesabı Nasıl Oluşturulur

3 de Mayıs de 2021

Skype, uygulama içinde arama yapmanıza, normal telefonları aramanıza, metin mesajları göndermenize, video konferansa katılmanıza ve çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir Microsoft uygulamasıdır. Skype uygulamasından normal telefonların aranması gibi bazı servisler ödeme gerektirse de, uygulamanın kendisi ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanılabilir. Devam eden bir aylık ücret karşılığında sınırsız çağrı sağlayan abonelikler mevcuttur. Ancak Skype’ın herhangi bir özelliğini kullanmaya başlamak için bir Skype hesabınızın olması gerekir. İşte nasıl oluşturacağınız. Windows’a ek olarak, Skype’ı macOS, Android, iOS, Linux ve çeşitli diğer cihazlarda da kullanabilirsiniz.

Sistem Gereksinimlerinizi Kontrol Edin

Windows için Skype’ın çok esnek sistem gereksinimleri vardır, ancak uygulamayı indirip yüklemeye zaman ayırmadan önce sisteminizin bunları karşıladığından veya aştığından emin olmak yine de önemlidir. Skype, daha fazla RAM ve daha hızlı bir işlemciyle daha iyi çalışmasına rağmen, bunlar minimum sistem özellikleridir.

 • Windows 7 veya üstü
 • En az 1 GHz işlemci
 • En az 512 MB RAM
 • DirectX v9.0 veya üstü

Windows için Skype’ı indirin ve yükleyin

Skype, Microsoft tarafından sağlanan ücretsiz bir uygulamadır, bu nedenle onu doğrudan resmi Skype web sitesinden indirmeniz gerekir. Uygulamayı indirmek veya yüklemek için herhangi bir ücret alınmaz, ancak telefon görüşmeleri yapmak gibi bazı işlevler ilişkili maliyetlerle birlikte gelir. Windows için Skype’ı nasıl indireceğiniz ve yükleme işlemini nasıl başlatacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Seçtiğiniz web tarayıcısını kullanarak resmi Skype indirme sitesine gidin.

 2. Tıklayın Windows için Skype’ı edinin.

 3. Skype yükleyici için bir indirme konumu seçin ve Kayıt etmek.

 4. İndirme tamamlandığında, dosyayı başlatmak için dosyaya çift tıklayın. Skype yükleyici. Bu örnekte Chrome tarayıcısını kullanıyoruz, böylece sadece tıklayabiliriz Skype-xxxxexe sol alt köşede. Bazı tarayıcılar bir indirme menüsü açmanızı gerektirir ya da tarayıcınıza gitmeniz gerekebilir. İndir Skype yükleyiciyi bulmak için Windows Gezgini’ndeki klasör.

 5. Skype yükleyici Açılacak. Ayrıntılı talimatlar için ekrandaki talimatları izleyin veya sonraki bölüme geçin.

Windows’ta Skype Yükleme ve Skype Hesabı Oluşturma

Skype yükleyiciyi indirdikten sonra, uygulamayı yüklemeye, hesabınızı oluşturmaya ve aramaya başlamaya hazırsınız. Önceki bölüm ile bu bölüm arasında bir ara verdiyseniz, indirme klasörünüzü açarak ve başlatmak için Skype yükleyicisine çift tıklayarak başlamanız gerekir. Bundan sonra kurulum işlemine devam edebilirsiniz.

 1. Tıklayın Yüklemek.

  Skype yükleyicisinin ekran görüntüsü.

 2. Ardından, Hadi gidelim ve sonra tıklayın Giriş yapın veya oluşturun.

  Skype yükleyicisinin ekran görüntüsü.

 3. Tıklayın Bir tane yarat!

  Skype yükleyici oturum açma ekranının ekran görüntüsü.

  Zaten bir Microsoft hesabınız var mı? Bunu yaparsanız, bu adımda Skype’ta oturum açmak için kullanabilirsiniz. İstemediğiniz sürece sadece Skype için yepyeni bir hesap oluşturmanıza gerek yok.

 4. Telefon numaranızı girin veya tıklayın bunun yerine e-postanızı kullanın bir e-posta adresi girmek için, ardından tıklayın Sonraki.

 5. Hesabınız için bir şifre girin ve tıklayın Sonraki.

  Skypw hesabınız için bir şifre oluşturun.

 6. Adınızı ve soyadınızı girin ve tıklayın Sonraki.

 7. Ülkenizi veya bölgenizi seçin, doğum tarihinizi girin ve tıklayın Sonraki.

 8. E-postanızı bir onay kodu için kontrol edin, girin ve ardından Sonraki.

  Skype hesabınızı kurarken e-posta adresinizi doğrulayın.

  Tıkla onay işareti Microsoft’tan promosyon e-postaları almak istemiyorsanız bunu kaldırmak için.

 9. CAPTCHA karakterlerini girin ve tıklayın Sonraki.

 10. Tıklayın Fotoğraf yükle ve bilgisayarınızdan bir profil resmi seçin veya Devam et profil resmi istemiyorsan.

  Skype profil resmi seçiminin ekran görüntüsü.

 11. Skype hesabınız artık kuruldu ve kullanıma hazır. Ekipmanınızın çalışır durumda olduğunu doğrulamak için ekrandaki talimatları izlemeye devam edin veya ayrıntılı talimatlar için sonraki bölüme geçin.

Windows’ta Skype’ta Kişiler Nasıl Bulunur ve Eklenir

Skype’ta arama ve sohbet gönderebilmeniz ve alabilmeniz için önce kişi eklemeniz gerekir. Hesabınızı oluştururken gerçek adınızı ve telefon numaranızı kullandıysanız, kişileriniz de arayarak sizi bulabilir. Windows’ta Skype’ta nasıl kişi ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Zaten çalışmıyorsa Skype uygulamasını başlatın.

 2. Tıklayın Kişiler pencerenin sol üst köşesinde.

  Skype'ın bir ekran görüntüsü.

 3. Tıklayın Yeni bağlantı.

  Skype'ın Kişiler bölümünün ekran görüntüsü.

 4. Kişinizin Skype kullanıcı adını, telefon numarasını, e-posta adresini veya gerçek adını yazın. İnsanları bulmak alan.

 5. Aradığınız kişiyi görürseniz tıklayın Ekle.

  Skype'ta kişi arama sonuçlarının ekran görüntüsü.

 6. Kişi, kişi listenizde görünecektir.

Skype Kurulumu Sırasında Mikrofonunuzu, Hoparlörlerinizi ve Web Kameranızı Ayarlayın

Çağrı yapmak ve almak için Skype’ı kullanmadan önce mikrofonunuzun, hoparlörlerinizin ve web kameranızın çalışır durumda olduğundan emin olmanız gerekir. İlk yapılandırma, kurulum işlemi sırasında mevcuttur, ancak hesabınızı hızlı bir şekilde kurmak istiyorsanız, bunu atlayabilirsiniz. Önceki bölüm ile bu bölüm arasında bir ara verdiyseniz, bu ayarlara üç nokta menüsünü tıklayıp ardından seçimini yaparak erişebilirsiniz. Ayarlar > Ses videosu.

 1. Hoparlörlerinizin ve mikrofonunuzun çalıştığını doğrulayın ve tıklayın. Devam et.

  Skype ses testinin ekran görüntüsü.

  Mikrofonunuzu kontrol etmek için normal şekilde konuşun. Çalışıyorsa mavi noktalar yanar. Tıklayın Sesi test et hoparlörlerinizi veya kulaklıklarınızı kontrol etmek için. Aramayı test etmek için tıklayın Ücretsiz bir test araması yapın. Tüm bunları daha sonra istediğiniz zaman Skype uygulamasından kontrol edebilirsiniz.

 2. Videonuzun çalışıp çalışmadığını kontrol edin ve Devam et. Bağlı bir web kameranız yoksa, Devam et.

 3. Tıklayın TAMAM MI.

  Skype kurulum işleminin ekran görüntüsü.

 4. Skype hesabınız kuruldu ve kullanıma hazır. Gelecekte Skype’ı açmak için, Windows arama çubuğuna Skype yazın ve Skype uygulamasına tıklayın.

Windows’ta Skype’ta Kişi Eklemenin Diğer Yolları

Arama işlevi, Skype’ta yeni kişiler eklemenin en iyi yoludur, ancak kişinizin Skype’ta bir hesabı yoksa çalışmaz. Eğer durum buysa, tıklayabilirsiniz Skype’a davet et Kişinize bir Skype hesabı oluşturmasını istemek için bir e-posta veya SMS göndermek için. Varsa, onları kişi olarak ekleyebilirsiniz. Bir telefon numarasını doğrudan Skype kişilerinize de kaydedebilirsiniz. Bu, Skype kullanarak bu numarayı aramanıza olanak tanır, ancak yalnızca bir telefon numarası olduğu için onlara mesaj gönderemez, görüntülü sohbet gönderemez veya diğer Skype işlevlerini kullanamazsınız.

Skype'ta yeni bir kişi menüsü ekle.

Diğer Önemli Skype Ayarları

Bu noktada aramaya ve sohbet etmeye hazırsınız, ancak bilmeniz gereken bazı önemli Skype işlevleri ve seçenekleri vardır. Artık ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız, Skype hesabınızı istediğiniz zaman silebilirsiniz. Hesabınız kurulduğuna göre artık erişebileceğiniz Skype’ın en önemli özellikleri şunlardır:

 • Aranıyor: Dünyanın herhangi bir yerinde Skype uygulamasını kullanarak Skype’tan Skype’a ücretsiz çağrı yapabilirsiniz. Bu tür ücretsiz arama için hem sizin hem de aradığınız kişinin Skype hesabı ve Skype uygulamasına sahip olması gerekir. Uygulamanın Windows’ta, Mac’te veya bir mobil cihazda olması fark etmez. Hepsi uyumludur.
 • SkypeOut: Skype uygulamasını kullanarak dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir telefon numarasına ücret karşılığında arama yapabilirsiniz. Bununla ilgili ücretler vardır, ancak aradığınız kişinin Skype’a sahip olması gerekmez, yalnızca bir telefon vardır.
 • Görüntülü sohbet: Web kameranızı kullanarak video görüşmelerine ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Aradığınız kişilerin hepsinin Skype hesabı ve Skype uygulamasına sahip olması gerekir. Hem bire bir hem de grup video görüşmeleri mevcuttur.
 • Mesajlaşma: Skype uygulaması içinde metin mesajları, anlık mesajlar göndermek ve birden çok Skype kullanıcısı için eğlence veya iş amaçlı sohbet odaları oluşturmak için Skype’ı kullanabilirsiniz.
 • Paylaşım: Skype’ı fotoğraf, video ve her türden başka dosya gönderip almak için kullanabilirsiniz.