Skip to content

Windows’ta Tanımlanamayan Ağ Hataları Nasıl Onarılır

6 de Haziran de 2021

Bilgisayarınızdaki tanımlanamayan ağ hataları, bariz bir sorun giderme stratejisini desteklemeyecek kadar spesifik olmadıkları için özellikle can sıkıcıdır. Ancak, Windows 10’un ağ alt sistemi, tanımlanamayan hataların çoğu standart ağ sorun giderme prosedürleriyle çözülecek kadar entegre edilmiştir. Bu makaledeki adımlar, tanımlanamayan bir ağa bağlı ancak yine de internete erişemeyen bir Windows 10, 8 veya 7 cihazı için geçerlidir.

Tanımlanamayan Ağ Hatalarının Nedenleri

Windows 10, otomatik Windows güncellemeleri gibi birçok harika özelliğe sahiptir. Ancak, işletim sisteminde yapılan bazı otomatik güncellemeler, bunları ele almak yerine sorunlara neden olur. Yamalar yüklendiğinde sistem dosyalarını değiştirir ve bazı durumlarda aygıt sürücülerini de etkiler. Bu dosyalardan herhangi biri cihazdaki ağ bağdaştırıcısıyla ilgiliyse, aşağıdaki gibi hataların nedenlerinden biri olabilir. tanımlanmamış ağ.

Tanımlanamayan Ağ Hataları Nasıl Çözülür?

Bir kablosuz sorununu giderdiğinizde, ağdaki aygıtlardan herhangi biri hataya katkıda bulunabilir. Windows aygıtında sorun giderme yeterli olmayabilir, ancak yine de başlamak için en iyi yer orasıdır.

  1. Windows Sorun Giderici’yi çalıştırın. basın Kazan + Ben Ayarlar’ı açmak için, ardından Güncelleme ve Güvenlik > Sorun giderme > İnternet Bağlantıları. Sorun giderici, genel sorunları otomatik olarak kontrol eder ve giderir.

    ağ durumu

  2. Bilgisayarı yeniden başlatın. Yeniden başlatma, belirli bellek değerlerini siler ve ağ sistemini yeniden başlatır.

  3. Yönlendiricinizi yeniden başlatın. Bazen internet erişim hataları Windows cihazınızla değil yönlendiricinizle ilgilidir. Yeniden başlatma yaparak ve yönlendiricinin düzgün bir şekilde başlatılmasını sağlayarak, sorunun asıl kaynağının ne olabileceğini doğrulayabilirsiniz.

  4. İnternet bağlantınızı doğrulayın. Bazen, internet servis sağlayıcınızın kesintileri suçluyu kanıtlar. Özellikle Dijital Abone Hattı teknolojisinin hizmet verdiği yoğun yerleşim bölgelerinde, akşamları gibi bazı en yoğun erişim saatleri, mahalle ağının üstesinden gelemeyeceği kadar fazla çekim olduğunu kanıtlıyor. ISS’niz bir kesinti dedektörü sunabilir. Benzer şekilde, faturalandırma hesabınızın güncel olup olmadığını doğrulayın. Birçok ISS, belirli bir vadesi geçmiş durumu biriktirdikten sonra uyarı vermeden erişimi kapatır.