Skip to content

Windows’ta Taslak Modunda Nasıl Yazdırılır

21 de Mayıs de 2021

Sadece pahalı olmakla kalmaz, yazıcı mürekkebi asla istediğiniz kadar dayanmaz. Alışveriş listesi, notlar veya referansınız için herhangi bir şey gibi öğeleri yazdırırken, Taslak modunda yazdırmayı düşünün. Baskı kalitesini Taslak olarak değiştirdiğinizde, belgeniz daha hızlı yazdırılır ve daha az mürekkep kullanır ve hem zamandan hem de paradan tasarruf edersiniz. Varsayılan olarak Taslak modunu kullanmak için bir yazıcının nasıl kurulacağı aşağıda açıklanmıştır. Teklif veya fotoğraf gibi daha yüksek kaliteli bir şey yazdırmanız gerektiğinde ayarları eski haline getirin. Bu talimatlar, Windows 10 ve daha eski Windows sürümlerine sahip bilgisayarlar için geçerlidir. Belirli ayarlar, yazıcının markasına ve modeline göre farklılık gösterir, ancak genel fikir aynıdır.

John Giustina / Getty Images

Windows’ta Taslak Modunu Kullanarak Nasıl Yazdırılır

Taslak modunda yazdırmak için bir yazıcı kurmak kolaydır. Özel yazıcınız bu ayara “hızlı mod” veya benzer bir şekilde başvurabilir, ancak işlem aynı sonucu verir.

 1. Windows bilgisayarınızda Denetim Masası’nı açın. Görev çubuğundaki arama kutusuna şunu girin: kontrol Paneli. Daha eski Windows sürümlerinde, Başlat buton.

 2. İtibaren Donanım ve ses bölüm, seç Görünüm Cihazlar ve yazıcılar. Daha eski Windows sürümlerinde, seçmeniz gerekebilir Yazıcılar ve Diğer Donanım > Yüklü yazıcıları veya faks yazıcılarını görüntüleyin.

  Donanım ve Ses altında aygıtları ve yazıcıları görüntüleyin

 3. Yazıcıya sağ tıklayın ve Yazdırma Tercihleri.

  Yazdırma Tercihleri ​​seçeneği

 4. Yazıcıya bağlı olarak, aşağıdakiler gibi seçenekler de dahil olmak üzere çeşitli sekmeler göreceksiniz: Renk ve Kalite. Bu sekmelerin ayarlarını keşfetmek için etrafı tıklayın.

 5. Seçin Kalite sekmesi veya benzer bir şey bulun ve Taslak veya Hızlı seçeneği. Hızlı yazdırma seçeneğini etkinleştirmek için seçin. Örneğin, bir Canon MX620 yazıcıda bu seçeneğe Hızlıve altında bulunur Kaliteyi Yazdıry bölümü Hızlı ayar sekmesi.

 6. Seçin Renk veya Gri tonlamalı sekmesi. Gri Tonlama seçeneği varsa, renkli yazıcı mürekkebinden tasarruf etmek için seçin.

 7. Seçiniz Uygulamak veya TAMAM MI ayarları kaydetmek için.

 8. Yazıcı şimdi Taslak olarak yazdıracak mod ve bu ayarlar bozulmadan gri tonlamalı. Yüksek kaliteli, tam renkli baskı moduna geri dönmek için aynı prosedürü izleyin.