Skip to content

Windows’ta Yeni Bir Bölüm Önyükleme Sektörü Nasıl Yazılır

23 de Haziran de 2021

Bölüm önyükleme sektörü bir şekilde bozulursa veya yanlış yapılandırılırsa, Windows düzgün başlatılamaz ve önyükleme işleminin çok başlarında BOOTMGR Eksik gibi bir hataya neden olur. Hasarlı bir bölüm önyükleme kesiminin çözümü, yeni, düzgün yapılandırılmış bir bölümle üzerine yazmaktır. önyükleme komut, herkesin yapabileceği nispeten kolay bir işlem. Aşağıdaki talimatlar yalnızca Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve Windows Vista için geçerlidir. Önyükleme sektörü sorunları Windows XP’de de meydana gelir ancak çözüm farklı bir süreci içerir.

Windows 10, 8, 7 veya Vista’da Yeni Bir Bölüm Önyükleme Sektörü Nasıl Yazılır

  1. Gelişmiş Başlangıç ​​Seçeneklerini (Windows 10 ve 8) veya Sistem Kurtarma Seçeneklerini (Windows 7 ve Vista) başlatın.

  2. Komut İstemi’ni açın. Gelişmiş Başlangıç ​​Seçenekleri ve Sistem Kurtarma Seçenekleri menülerinde bulunan Komut İstemi, Windows’ta bulunana benzer ve işletim sistemleri arasında çok benzer şekilde çalışır.

  3. İstemde, aşağıda gösterildiği gibi bootrec komutunu yazın ve ardından Giriş. önyükleme / düzeltme önyüklemesi

    type=”kod”>

    bootrec komutu, geçerli sistem bölümüne yeni bir bölüm önyükleme kesimi yazacaktır. Bölüm önyükleme kesimiyle ilgili mevcut olabilecek tüm yapılandırma veya bozulma sorunları artık düzeltilmiştir. Komut satırında aşağıdaki mesajı görmelisiniz: İşlem başarıyla tamamlandı.

  4. Bilgisayarınızı Ctrl-Alt-Del ile veya sıfırlama veya güç düğmesi aracılığıyla manuel olarak yeniden başlatın. Gelişmiş Başlangıç ​​Seçeneklerini veya Sistem Kurtarma Seçeneklerini nasıl başlattığınıza bağlı olarak, yeniden başlatmadan önce bir diski veya flash sürücüyü çıkarmanız gerekebilir.

Tek sorunun bir bölüm önyükleme kesimi sorunu olduğunu varsayarsak, Windows şimdi normal şekilde başlamalıdır. Değilse, Windows’un normal şekilde başlatılmasını engelleyen, gördüğünüz belirli sorunu gidermeye devam edin.