Skip to content

Windows’u Güvenli Modda Yeniden Başlatmaya Zorlama

16 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • Windows’u Güvenli Modda yeniden başlatmaya zorlamak için Windows 10 ve Windows 8’de Gelişmiş Başlangıç ​​Seçeneklerine erişmeniz gerekir.
 • Ardından, bir komut isteminden Güvenli Mod’a geçmek için bir bcdedit komut.
 • Güvenli Modda neden yeniden başlatmanız gerektiğine bağlı olarak, kullanabileceğiniz Güvenli Mod komut isteminin birkaç yinelemesi vardır.

Windows’u Güvenli Modda başlatmayı inanılmaz derecede zorlaştırabilecek birkaç durum vardır. Bu özellikle sinir bozucu çünkü Güvenli Mod’a erişmeniz için nedeniniz ne olursa olsun, muhtemelen çok sinir bozucu!

Güvenli Mod’a Nasıl Erişilir?

Windows 10 ve Windows 8’de, Güvenli Mod’a, Gelişmiş Başlangıç ​​Seçenekleri menüsünden erişilen Başlangıç ​​Ayarları’ndan erişilir. Ne yazık ki, Başlangıç ​​Ayarları, yalnızca Windows içinden erişirseniz Gelişmiş Başlangıç ​​Seçenekleri’nde bir seçenek olarak görünür. Başka bir deyişle, Windows 10/8’in Güvenli Mod’a önyükleme yapabilmeniz için önce düzgün çalışması gerekir; bu, yalnızca Windows’ta gerçekten kullanmanız gerekir. değil düzgün çalışıyor. Doğru, Gelişmiş Başlangıç ​​Seçenekleri (ve dolayısıyla Başlangıç ​​Ayarları ve Güvenli Mod), Windows başlatma sorunları sırasında otomatik olarak görünür, ancak kolay Windows’un dışından erişim biraz sıkıntılı. Windows 7 ve Windows Vista, Güvenli Mod’a geçmeyi neredeyse imkansız hale getiren daha az yaygın bazı durumlara sahiptir, ancak bunlar gerçekleşir. Neyse ki, Windows 10 ve 8’de Başlangıç ​​Ayarları’na veya Windows 7 ve Vista’da F8 menüsüne (Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri) ulaşamıyorsanız veya yapsanız bile Windows’u Güvenli Modda başlatmaya zorlamanın bir yolu var. Windows’a hiç erişmeyin. Bu numaranın bir tür “tersi” de işe yarar. Dur Windows’un Güvenli Modda başlatılması. Windows sürekli olarak doğrudan Güvenli Mod’a önyükleme yapıyorsa ve bunu durduramıyorsanız, aşağıdaki eğiticiye bir göz atın ve ardından şu önerilere uyun: Güvenli Mod Döngüsü Nasıl Durdurulur sayfanın sonunda.

Zaman gerekli: Windows’u Güvenli Modda yeniden başlatmaya zorlamak (veya Güvenli Modda başlatmayı durdurmak) orta derecede zordur ve muhtemelen en fazla birkaç dakika sürer.

Windows’u Güvenli Modda Yeniden Başlatmaya Zorlama

 1. Bu işletim sistemlerinden birini kullandığınızı varsayarak, Windows 10 veya Windows 8’de Gelişmiş Başlangıç ​​Seçenekleri’ni açın. Windows’u düzgün bir şekilde başlatamadığınız için, bu öğreticide özetlenen 4, 5 veya 6 yöntemini kullanın.

  Windows 7 veya Windows Vista ile, yükleme medyanızı veya bir sistem onarım diskini kullanarak Sistem Kurtarma Seçeneklerini başlatın. Ne yazık ki, bu işlem Windows XP ile çalışmıyor. Güvenli Mod’un başlamasını zorlamak veya durdurmak istiyorsanız ve aslında Yapabilmek Windows’a düzgün bir şekilde erişin, aşağıdaki prosedürü izlemeniz gerekmez. Sistem Yapılandırma işlemini Kullanarak Windows’u Güvenli Modda Başlatma konusunu çok daha kolay görün.

 2. Komut İstemi’ni açın.

  Windows 10'da Komut İstemi uygulaması başlatma simgesi

  Gelişmiş Başlangıç ​​Seçenekleri (Windows 10/8): Dokunun veya tıklayın Sorun giderme, sonra Gelişmiş seçenekler, ve sonunda Komut istemi.

  Sistem Kurtarma Seçenekleri (Windows 7/Vista): Tıkla Komut istemi kısayol.

 3. Komut İstemi açıkken, başlatmak istediğiniz Güvenli Mod seçeneğine göre aşağıda gösterildiği gibi doğru bcdedit komutunu yürütün:

  Komut İsteminde "bcdedit /set {default} safeboot network" komutu

  Güvenli Mod: bcdedit /set {default} safeboot minimum

  Ağ ile Güvenli Mod: bcdedit /set {default} safeboot network

  Komut İstemi ile Güvenli Mod: bcdedit /set {default} safeboot minimal bcdedit /set {default} safebootalternateshell evet

  Seçtiğiniz komutu yazdığınızdan emin olun. kesinlikle gösterildiği gibi ve ardından kullanarak yürütün Giriş anahtar. Boşluklar çok önemli! { ve } parantezleri, [ and ] klavyenizdeki tuşlar. Başlamak için iki ayrı komut gereklidir Komut İstemi ile Güvenli Mod, bu yüzden ikisini de yürüttüğünüzden emin olun.

 4. Düzgün yürütülen bir bcdedit komutu şu mesajı döndürmelidir: İşlem başarıyla tamamlandı

  Bu mesajlardan birini veya benzerini görürseniz, 3. Adımı tekrar kontrol edin ve Güvenli Mod komutunu doğru şekilde uyguladığınızdan emin olun:

  • parametre yanlış
  • Belirtilen set komutu geçerli değil
  • …iç veya dış komut olarak tanınmıyor…
 5. Komut İstemi penceresini kapatın.

 6. Windows 10 ve 8’de, dokunun veya tıklayın Devam et. Windows 7 ve Vista’da, tıklayın Tekrar başlat.

  ASO menüsü Windows

 7. Bilgisayarınız veya cihazınız yeniden başlatılırken bekleyin.

 8. Windows başladığında, normalde yaptığınız gibi oturum açın ve planladığınız şekilde Güvenli Mod’u kullanın.

Adım 3’te yaptığınızı geri almadığınız sürece, Windows her yeniden başlattığınızda Güvenli Mod’da başlamaya devam edecektir. Bunu yapmanın en kolay yolu daha fazla komut yürütmek değil, sistem yapılandırması ve öğreticide 11-14 arasındaki adımları izlemektir.

Güvenli Mod Döngüsü Nasıl Durdurulur

Windows bir tür “Güvenli Mod Döngüsü”nde takılıp kalıyorsa ve bu durum tekrar normal modda başlamanızı engelliyorsa ve burada verdiğimiz talimatları Önemli yukarıdaki 8. Adımdan çağrı ancak başarılı olmadı, şunu deneyin:

 1. Komut İstemi’ni şuradan başlatın: dışarıda Windows, yukarıdaki Adım 1 ve 2’de özetlenen süreç.

 2. Komut İstemi açıldığında bu komutu yürütün: bcdedit /deletevalue {default} safeboot

  Windows

 3. Başarılı bir şekilde yürütüldüğünü varsayarsak (yukarıdaki Adım 4’e bakın), bilgisayarınızı yeniden başlatın ve ardından Windows normal şekilde başlamalıdır.

Bu işe yaramazsa ve yeni bir bilgisayar almanın buna değeceğini düşünmeye başlıyorsanız, haklı olabilirsiniz. En iyi bilgisayarlar bile ancak bu kadar uzun süre dayanabilir!