Skip to content

Word Belgelerindeki Fazla Kesmeleri Kaldırma

7 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Basın Ctrl + Üst Karakter + 8 bölüm sonlarını göstermek için. İmleci aranın soluna getirin ve Silme. Basın Ctrl + Üst Karakter + 8 tekrar saklamak için.
 • Bul ve değiştir için basın Ctrl + H. Koymak ^ p ^ p içinde Bul, ve Şununla değiştir ^ p. Basın Değiştir veya Hepsini değiştir.

Bu makalede, bul ve değiştir aracını kullanarak veya manuel olarak silerek Word belgelerindeki fazla kesintileri nasıl kaldıracağınız açıklanmaktadır. Bu makaledeki talimatlar Microsoft 365 için Word, Word 2019, Word 2016, Word 2013, Word 2010 ve Mac için Word için geçerlidir.

Word’de Satır Sonlarını Kaldır: Bölüm Sonlarını Göster

Bölüm sonlarını bulmanın hızlı bir yolu, bu sonları belgede göstermektir.

 1. Şuraya git Ev sekmesinde ve Paragraf grup seçin Göster / Gizle. Veya basın Ctrl + * (veya Ctrl + Üst Karakter + 8). Mac için Word’de şu adrese gidin: Ev sekme ve seçin Yazdırılmayan tüm karakterleri göster.

 2. Belgede tüm bölüm sonları görünür hale gelir.

  Bölüm sonu vurgulanmış bir Word belgesi

 3. İmleci, kaldırmak istediğiniz molanın soluna getirin ve ardından düğmesine basın. Silme.

 4. Seçiniz Göster / Gizle bölüm sonlarını gizlemek için.

Bul ve Değiştir’i Kullanarak Word’deki Satır Sonlarını Kaldırma

Bir belgedeki fazla kesmeleri silmek için Bul ve Değiştir aracını kullanın.

 1. Şuraya git Ev sekmesinde ve Düzenleme grup seçin Değiştir. Veya basın Ctrl + H Bul ve Değiştir iletişim kutusunu açmak için. Mac için Word’de Arama Belgenin sağ üst köşesindeki kutu.

  Bul ve Değiştir iletişim kutusunun ekran görüntüsü

 2. İçinde Ne buldun metin kutusu, girin ^ p ^ p (p harfi Küçük harf olmak zorundadır). Mac için Word’de şu adrese gidin: Arama kutu ve girin ^ p ^ p.

  Word'de Ne Bul kutusunda ^ p ^ p ekran görüntüsü

 3. İçinde Şununla değiştir metin kutusu, girin ^ p. Mac için Word’de büyüteci seçin ve ardından Değiştir. İçinde Şununla değiştir metin kutusu, girin ^ p.

  Word'de Değiştir kutusundaki ^ p ekran görüntüsü

 4. Seçiniz Hepsini değiştir veya Değiştir. Veya silmeden önce araları görüntülemek için şunu seçin: Sonraki Bul.

Bu, iki paragraf sonunu bir ile değiştirir. Paragraflar arasındaki paragraf sonu sayısına bağlı olarak başka seçenekler belirtebilirsiniz. Bir paragraf sonunu başka bir karakterle de değiştirebilirsiniz.

HTML İçeren Word’de Satır Sonlarını Kaldır

Metni internetten kopyaladıysanız, bu sizin için işe yaramayabilir. Bunun nedeni, HTML dosyalarında farklı türde kesintiler olmasıdır.

 1. Basın Ctrl + H. Mac için Word’de Arama Belgenin sağ üst köşesindeki kutu.

 2. İçinde Bul ve Değiştir iletişim kutusu, şuraya gidin: Ne buldun metin kutusu ve girin ^ l (küçük L harfi). Mac için Word’de şu adrese gidin: Arama kutu ve girin ^ l.

  Word'de Ne Bul kutusunda ^ l ekran görüntüsü

 3. İçinde Şununla değiştir metin kutusu, girin ^ p. Mac için Word’de büyüteci seçin ve ardından Değiştir. İçinde Şununla değiştir metin kutusu, girin ^ p.

  Şununla Değiştir kutusundaki ^ p ekran görüntüsü.

 4. Seçiniz Hepsini değiştir veya Değiştir. Kesmeleri silmeden önce görüntülemek için Sonraki Bul.