Skip to content

Word’de Üs Ekleme ve Biçimlendirme

20 de Mayıs de 2021

Microsoft Word, ekleme üslerini birkaç farklı şekilde destekler. Bunları semboller olarak, Yazı Tipi araçlarını kullanarak formatlanmış metin olarak veya Denklem Düzenleyicisi aracılığıyla ekleyin. Bu talimatlar Microsoft Word’ün tüm sürümleri için geçerlidir.

Üs Eklemek için Yazı Tipi Araçlarını Kullanma

Ana menünün Yazı Tipi grubundan, Üst simge vurgulanan karakterleri metnin taban çizgisi boyutuna ve konumuna göre üst simge olarak görünmeye zorlamak için düğmesine basın. Bu yöntem en basit çözümü sunar.

Üs Eklemek için Sembolleri Kullanma

Ekle menüsünden Sembol sekmesini seçin. Seçiniz Semboller sonra seç Daha Fazla Sembol bir açılır menüyü ortaya çıkarmak için. Üssün yazı tipini seçin. Çoğu zaman, sayılarınız ve metninizin geri kalanıyla aynı olacaktır, bu da onu basitçe olarak bırakabileceğiniz anlamına gelir. normal metin. Ancak üs yazı tipinin farklı olmasını istiyorsanız, açılır menüden alternatif bir yazı tipi seçin. İstenen simgeyi istediğiniz yazı tipinde bulduğunuzda, şunu seçin: Ekle. Basın İptal etmek Sembol kutusunu kapatmak için. Her yazı tipi üst simge içermez. Üssünüz için bunu yapan bir yazı tipi seçin.

Üs Eklemek için Denklem Düzenleyiciyi Kullanma

Sözcükte denklem düzenleyici

Bu yöntem yalnızca Microsoft Word 2007 ve sonrası için uygundur. Denklem Düzenleyicinin yerleşimi sürüme göre değişebilir; Sembol grubunda bulamazsanız, bir nesne eklemeyi ve bir Denklem Düzenleyicisi nesne türü seçmeyi deneyin. Ekle menüsünde, Semboller grubunda Denklem. Word, imleçteki denklem için bir yer tutucu ekler ve Şeridi Denklem Düzenleyicisi araç setini görüntülemek üzere yeniden yapılandırır. Seçin Senaryo açılır menüyü görüntülemek için düğmeye basın. Listeden bir üst simge yöntemi seçin.