Skip to content

‘World of Tanks’ Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

20 de Mayıs de 2021

“World of Tanks”, Wargaming.net’in takım tabanlı savaşa odaklanan, ücretsiz çok oyunculu bir çevrimiçi oyunudur. “World of Tanks”, 2010’da piyasaya sürülmesinden bu yana, “World of Tanks Blitz” adlı bir mobil yan ürüne ve “World of Tanks: Mercenaries” adlı büyük bir güncellemeye ilham verdi. Haziran 2018’de piyasaya sürüldü. Oyun serisinin tüm versiyonlarında oyuncular, Fransa, Almanya, Sovyetler Birliği, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, İngiltere, Japonya’dan gerçek hayattaki tarihi tankları ve diğer zırhlı araçları ve sürekli büyüyen diğer ülkelerin listesini sanal olarak kontrol eder. savaş. Oynamak isteyip istemediğinize karar vermenize yardımcı olması için “World of Tanks” oyun özelliklerini, sistem gereksinimlerini ve indirme boyutunu inceleyin.

‘World of Tanks’ Nasıl İndirilir

Windows’ta oynuyorsanız, “World of Tanks” oyun dosyalarını resmi “World of Tanks” web sitesinden indirmek en iyisidir, ancak aynı zamanda File Planet ve Joystiq gibi diğer oyun ve dosya barındırma sitelerinde de mevcuttur. PS4 veya Xbox One’da oynuyorsanız, oyunu ilgili çevrimiçi mağazalarından kolayca indirebilirsiniz. “World of Tanks” sıkıştırılmış dosyasının indirme boyutu yaklaşık 2,7 GB’dir; ancak, çeşitli güncellemeler yüklendikten sonra sıkıştırılmamış dosya 40 GB’nin üzerine çıkabilir.

Mac kullanıcıları, CodeWeavers tarafından geliştirilen bir geçici çözüm sayesinde artık “World of Tanks” oynayabilir, ancak bu, oyuncuların önce Codeweavers Mac Wrapper’ı indirip yüklemesini gerektirir.

Özellikler ve Oynanış

Oyun, ücretsiz dağıtım modelinde çalışır, bu da “World of Tanks” in indirilip oynanmasının ücretsiz olduğu anlamına gelir. Diğer ücretsiz oyunlar arasında “Battlefield Heroes” ve “Age of Empires Online” bulunmaktadır. Oyuncular, tankları, mürettebatı ve daha fazlasını yükseltmek için kullanılabilecek kredi veya “altın” kazanacak. Birçok freemium çok oyunculu oyunda olduğu gibi, oyuncular, deneyim puanlarında, daha hızlı tank yükseltmelerinde ve normal tank ağaçlarının bir parçası olmayan premium tanklarda kullanılmak üzere oyun içi altına aktarılabilen mikro ödemeler yapma seçeneğine sahiptir. Bu premium tankların “bedava” tanklara göre savaşta özel yetenekleri veya avantajları yoktur, ancak daha hızlı yükseltmeler için daha fazla altın ve deneyim kazanırlar. “World of Tanks”, tek bir savaş alanında toplam 30 tank olmak üzere iki adede kadar 15 tanklı ekibin tank savaşlarına izin verir. Haritaların boyutları, şehir haritaları için 1 kilometrekareden az, Kuzey Afrika çölü gibi daha açık yerlerde meydana gelen savaşlar için 25 kilometre kareye kadar değişiyor. Silahlanma, manevra, araç özellikleri ve çok daha fazlasının her ayrıntısı dahil olmak üzere tüm tanklar tarihsel doğrulukla işlenir. Tanklar ve araçlar beş kategoriye ayrılır: Hafif Tanklar, Orta Tanklar, Ağır Tanklar, Tank Avcıları ve KMT’ler. Wargaming.net, yeni piyade birimleri, ilave tanksavar silahları ve çok daha fazlası gibi yeni oyun unsurları sunmaya devam etti. Takımları belirlemek için öncelikle dört farklı savaş türü kullanılır: rastgele savaşlar, klan savaşları, takım eğitimi savaşları ve tank şirketi savaşları. Takım ölüm maçı ve bayrağı ele geçirme, kazanan takımı belirlemek için kullanılan varsayılan oyun modlarıdır. En popüler mod Klan savaşları, farklı bölümlere veya bölgelere ayrılmış bir dünya haritası üzerinde devam eden, ısrarlı bir kampanya. Klanlar, küresel fetih umuduyla bu bölgeler veya ülkeler için savaşır. En son “World of Tanks: Mercenaries” yükseltmesiyle, klan savaşları kalıcı kampanyası artık saldırmazlık paktları ve klanlar arasındaki anlaşmalar gibi diplomasi düzenlemenize izin veriyor.

‘World of Tanks’ Versiyonu Çıkış Tarihleri

“World of Tanks” serisi 2010’da başladı:

 • “World of Tanks”: Ağustos 2010
 • “World of Tanks Blitz”: Aralık 2014
 • “World of Tanks: Mercenaries”: Haziran 2018

Tür ve Tema

“World of Tanks” çok oyunculu bir tank savaşı aksiyon oyunudur. Tankların çoğu 2.Dünya Savaşı dönemindendir, ancak 2.Dünya Savaşı’na özel olmayan yeni tanklar düzenli olarak eklenmektedir.

Geliştirici

Avrupalı ​​geliştirme şirketi Wargaming.net “World of Tanks” i geliştirdi. Şirketin önceki oyunları arasında “Order of War” ve “Massive Assault” serisi bulunuyor. Başarılı “World of Tanks” serisi için devam eden geliştirmeye ek olarak, Wargaming.net “World of Warplanes” ve “World of Battleships” gibi benzer çok oyunculu savaş oyunları yayınladı.

‘World of Tanks’ Sistem Gereksinimleri

Minimum Gereksinimler
Teknik Özellikler Gereklilik
İşletim sistemi Windows XP / Vista / 7/8/10
İşlemci SSE2’yi destekleyen Intel veya AMD 2.2 GHz
Grafik kartı NVIDIA GeForce 6800 veya AMD ATI HD X2400 XT
Grafik Kartı Belleği 256 MB
Hafıza Windows XP için 1,5 GB, Windows Vista / 7/8/10 için 2 GB
Disk alanı 16 GB boş HDD alanı
DirectX Sürümü DirectX 9.0c
Ses kartı DirectX uyumlu ses kartı
Çeşitli İnternet Bağlantısı Gerekiyor (256 Kbps)
Minimum Gereksinimler
Teknik Özellikler Gereklilik
İşletim sistemi Windows XP / Vista / 7/8/10 (64-bit)
İşlemci Intel Core i5-3330 veya üstü
Grafik kartı NVIDIA GeForce GTX660 veya AMD Radeon HD 7850
Grafik Kartı Belleği 2 GB
Hafıza 4 CİGABAYT
Disk alanı 30 GB boş HDD alanı
DirectX Sürümü DirectX 9.0c
Ses kartı DirectX uyumlu ses kartı
Çeşitli İnternet Bağlantısı Gerekiyor (1024 Kbps)

Lifewire’dan daha fazlası

 • Tüm Zamanların En İyi iPad Oyunları

 • Arka planda tezahürat yapan hayranlarla karşılıklı masada oturan iki oyuncu.

  MMO nedir?

 • Bitkiler vs Zombies: Neighborville Savaşı

  Bitkiler vs Zombies: Neighborville İnceleme Savaşı

 • Xbox 360 oynayan çocuk

  Xbox Satın Alma Rehberi

 • Minecraft'tan ekran görüntüsü

  En İyi 10 Xbox 360 Oyunu

 • Cyberpunk 2077

  2021’in En İyi 8 PC Oyunu

 • Xbox One X ve Xbox One S konsolları, Xbox Denetleyicileri, Xbox 1, XB1

  Xbox One nedir? Bilmen gereken her şey

 • "5G" nin üstünde akıllı telefon kullanan kişilerin resmi

  5G Kablosuz Teknolojisi

 • Bir tablette oyun oynayan genç çocuk

  2021’in En İyi 13 Android Strateji Oyunu

 • Bilgisayarda uçuş simülatörü oyunu oynayan kişi

  En İyi Ücretsiz Uçuş Simülatörleri

 • The Witcher 3 ekran görüntüsü

  En İyi 8 PlayStation 4 Rol Yapma Oyunu

 • Süper Mario Odyssey

  2021’in En İyi 10 Nintendo Switch Çocuk Oyunu

 • World of WarCraft

  Devasa Çok Oyunculu En İyi 5 Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu

 • Evde dijital oyunlar oynayan arkadaş grubu

  2021’in En İyi 9 PS4 Parti Oyunu

 • Video oyun kumandasını tutan elin yakın çekim

  En İyi II.Dünya Savaşı Birinci Şahıs Nişancı Oyunları

 • Epic Games Mağazası

  Epic Games Mağazasındaki En İyi Oyunlar

Cankurtaran

Bizi takip edin

 • Facebook

 • Hakkımızda
 • Reklam Verin
 • Gizlilik Politikası
 • Çerez politikası
 • Kariyerler
 • Yazım Yönergeleri
 • İletişim
 • Kullanım Şartları
 • AB Gizliliği
 • California Gizlilik BildirimiGizlilik Haklarınız

Lifewire ve üçüncü taraf ortaklarımız tanımlama bilgileri kullanır ve bir cihazda bilgi depolama ve / veya bilgilere erişme, kişiselleştirilmiş reklamlar görüntüleme ve içerik ölçümü, hedef kitle anlayışı ve ürün geliştirme izninize bağlı olarak benzersiz tanımlayıcılar gibi kişisel verileri işler. Meşru menfaatin kullanıldığı durumlarda itiraz etme hakkınız da dahil olmak üzere hayateli.com için onay seçeneklerinizi değiştirmek veya geri çekmek için aşağıya tıklayın. İstediğiniz zaman, herhangi bir sayfanın altındaki “AB Gizliliği” bağlantısını kullanarak ayarlarınızı güncelleyebilirsiniz. Bu seçimler, küresel olarak ortaklarımıza bildirilecek ve tarama verilerini etkilemeyecektir. İş Ortakları Listesi (satıcılar)

Biz ve ortaklarımız verileri şu amaçlarla işleriz:

Tanımlama için cihaz özelliklerini aktif olarak tarayın. Kesin coğrafi konum verilerini kullanın. Bir cihazda bilgi depolayın ve / veya bunlara erişin. Kişiselleştirilmiş içeriği seçin. Kişiselleştirilmiş bir içerik profili oluşturun. Reklam performansını ölçün. Temel reklamları seçin. Kişiselleştirilmiş bir reklam profili oluşturun. Kişiselleştirilmiş reklamları seçin. Kitle içgörüleri oluşturmak için pazar araştırması uygulayın. İçerik performansını ölçün. Ürünleri geliştirin ve iyileştirin. İş Ortakları Listesi (satıcılar)