Skip to content

WoW Nedir: Klasik?

17 de Mayıs de 2021

Vay be: Klasik MMORPG’nin bir rekreasyonudur World of Warcraft ilk genişleme paketinin piyasaya sürülmesinden önce. Vay be: Klasik herkes için bir sunucu seçeneği olarak mevcuttur World of Warcraft abone. Bu makaledeki bilgiler şunlar için geçerlidir: World of Warcraft: Klasik için tüm işletim sistemleri.

World of Warcraft: Classic Nedir?

Tarihin en uzun soluklu çevrimiçi oyunlarından biri olarak, World of Warcraft 2004’teki ilk lansmanından bu yana büyük ölçüde değişti. Vay be: Klasik, hayranlar tarafından “vanilya WoW” olarak da adlandırılan, oyunculara oyunun tadını çıkarmadan hemen önce olduğu gibi oynama fırsatı verir. Alevler içerisindeki savaş genişleme 2007’de çıktı.

Vay Taraftarlar, Blizzard Entertainment’ın 2016’da yetkisiz sunuculara müdahale etmeye başlamasından önce, oyunun klasik versiyonunu özel sunucularda yıllardır çalıştırıyordu. Blizzard, orijinal oyuna olan talebi kabul ederek duyurdu. Vay be: Klasik 2017 yılında.

Vay be: Klasik Yama 1.12’den (Savaş Davulları) sonra mevcut olan tüm özellikleri koruyor. Tüm oyuncular 1. seviyede başlar ve oyunu daha dengeli hale getirmek için seviye sınırı 120’den 60’a düşürüldü. Orijinal oyundaki bazı hatalar, gözlemci hayranlar için Paskalya yumurtaları gibi bozulmadan tutulur.

WoW: Klasik Çıkış Tarihi

World of Warcraft: Klasik 26 Ağustos 2019’da kullanıma sunuldu. Oyuncular uzun kuyruklarda bekledikçe oyunun sunucuları boğuldu, bu nedenle Blizzard geri dönen oyuncuları barındırmak için daha fazla sunucu ekledi. Şirket, daha fazla oyuncuya karşı oyuncu içeriğinin yanı sıra, başlangıçta kullanıma sunuldukları sırayla daha fazla alan, düşman ve etkinlik eklemeyi planladığını duyurdu.

WoW: Classic’i Oynamak İçin Neye İhtiyacınız Var?

Sabit bir internet bağlantısının yanı sıra, oynamak için ihtiyacınız olan her şey Vay be: Klasik bir Blizzard hesabı ve aktif bir World of Warcraft abonelik. Abone değilseniz kaydolmak, oyunu mevcut durumunda oynamanıza ve Vay be: Klasik. Mevcut WoW aboneleri oynayabilir Vay be: Klasik hiçbir ekstra ücret ödemeden. Bilgisayarınızın çalışabileceğinden emin olmak için işletim sisteminizin minimum sistem gereksinimlerini kontrol edin Vay.

WoW Nasıl Oynanır: Klasik Ücretsiz

Eğer yeniyseniz World of Warcraftoynamaya başlayabilirsiniz Vay be: Klasik ücretsiz.

 1. Henüz sahip değilseniz, ücretsiz bir Blizzard hesabı oluşturun.

 2. Battle.net masaüstü uygulamasını indirin ve yükleyin.

  Windows düğmesini indir

 3. Uygulama başladığında, Blizzard hesabı kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

  Blizzard hesap adı ve şifre alanları

 4. Seçin World of Warcraft sol taraftaki sekmeyi seçin ve ardından Ücretsiz deneyin. World of Warcraft cihazınıza yüklenecek.

  Ücretsiz Deneyin düğmesi World of Warcraft Classic

 5. Ne zaman World of Warcraft yükler, sol alt köşedeki (Oynat’ın üstünde) açılır menüyü seçin, sonra World of Warcraft Classic.

  World of Warcraft Classic menü seçeneği

 6. Seçiniz Oyna ücretsiz denemenizi başlatmak için Vay be: Klasik.

  World of Warcraft Classic için oynatma düğmesi

WoW: Klasik İpuçları

Uzun zaman Vay hayranları kendilerini evlerinde hissedecekler, ancak Azeroth’un orijinal enkarnasyonu size yabancı görünüyorsa, işte klasikle ilgili bazı ipuçları. Vay akılda tutmak:

 • Sınıf meseleleri: Sınıflar çok daha kısıtlayıcıdır Vay be: Klasik Kullanabileceğiniz yetenekler ve ekipman söz konusu olduğunda, başlangıç ​​sınıfınızı dikkatlice seçin.
 • Sivillere zarar verme: Sivil birimleri öldürmek Onurunuzu düşürür, bu yüzden düşman bölgesindeki esnaflara ve diğer tarafsız NPC’lere zarar vermekten kaçının.
 • Altın ve diğer kaynakları stoklayın: Klasik versiyonu Vay para ve diğer her şey konusunda cimri, bu yüzden tutumlu olun ve altınınızı gerçekten ihtiyacınız olan şeyler için saklayın.
 • İtibarına Dikkat Et: Sunucuların kurulum şekli nedeniyle Vay be: Klasik, diğer oyuncularla iyi ilişkiler içinde kalmalısınız, yoksa kendinizi arayıştan dışlanmış bulabilirsiniz.

WoW: Klasik Eklentiler ve Modlar

Web’de ücretsiz olarak çok sayıda eklenti mevcuttur. Örneğin, Azeroth Auto Pilot eklentisi, oyunculara olabildiğince hızlı bir şekilde seviye atlamak için hangi görevleri takip etmeleri gerektiğini söyler. ElvUi eklentisiyle oyuncular arayüzü özelleştirebilir. Eklentileri indirebilir ve kurabilirsiniz. Vay be: Klasik Twitch uygulamasıyla, ancak bazılarının WoWHead gibi diğer web sitelerinden indirilmesi gerekir. Eklentiler genellikle bir ZIP dosyası içinde gelir ve World of Warcraft > Klasik > Arayüz > Eklentiler bilgisayarınızdaki klasör. Web’den dosya indirmeden önce antivirüs yazılımını kurun ve çalıştırın.