Skip to content

WRF Dosyası Nedir?

14 de Mayıs de 2021

.WRF dosya uzantısına sahip bir dosya, Cisco’nun WebEx Kaydedici programıyla oluşturulmuş bir WebEx Kayıt dosyasıdır. WebEx Kaydedici yazılımı, belirli bir programın ekranını kendi Dosya > Açık Uygulama menü seçeneği. Genellikle, fare de dahil olmak üzere ekrandaki her şeyin yakalanmasından yararlanan demolar, eğitim ve benzeri görevler için kullanılır.

WebEx Kaydedicinin oluşturduğu video dosyası, hem ses hem de video verilerini içerebilmesi açısından normal dosyaya çok benzer. Ancak, bu dosyalardan bazıları, özellikle de Ses kaydı seçeneği kayıt sırasında kapatıldı. Dosya Cisco WebEx’e yüklenirse, yalnızca videoyu değil, aynı zamanda bir katılımcı listesi ve içindekiler tablosu gibi toplantı hakkındaki bilgileri de içeren bir WebEx Gelişmiş Kayıt dosyası olan ARF dosya biçiminde indirilebilir. Diğer WRF dosyaları bunun yerine Hancom Office ile ilişkilendirilebilir. Bu dosyalar, bir kelime işlemci programından oluşturulan diğerleri gibidir, bu nedenle metin, resim, tablo, grafik, özel biçimlendirme vb. Olabilir. WRF, dosya dışı formatla ilgili bazı terimler için de kısadır. flaş sinyali yaz ve iş faktörü azaltma alanı.

WRF Dosyası Nasıl Açılır

Cisco’nun WebEx Oynatıcısı ile bir tane açabilirsiniz. Bir MSI dosyası almak için o sayfadaki Windows indirme bağlantısını veya oynatıcıyı DMG dosya biçiminde indirmek için macOS dosyasını kullanın. WRF dosyanızın aslında bir belge olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen şu şekilde açılabilir: eski versiyonlar Hancom Office (daha önce Thinkfree olarak adlandırılıyordu); en yeni sürüm biçimi desteklemiyor.

WRF Dosyaları Nasıl Dönüştürülür

WebEx Kayıt Düzenleyicisini zaten yüklediyseniz, WRF dosyasını WMV dosya biçiminde almanın en hızlı yolu, dosyayı o programla açmak ve ardından Dosya > İhracat menü seçeneği. Dosya bu formatta mevcut olduğunda, WRF dosyasını temelde MP4, AVI veya bir dizi başka video ve ses dosyası formatına dönüştürmek için ücretsiz bir video dosyası dönüştürücü kullanabilirsiniz. Any Video Converter buna bir örnektir. Dosyayı çevrimiçi olarak dönüştürmek için, önce Kayıt Düzenleyici aracıyla dönüştürün ve ardından WMV dosyasını Zamzar veya FileZigZag aracılığıyla çalıştırın. Buradan MP4, AVI, FLV, SWF, MKV, vb. Yapabilirsiniz. Bu dosya uzantısını kullanan belgeler, Hancom Office’in önceki sürümleriyle muhtemelen diğer belge biçimlerine dönüştürülebilir.

Dosyayı Hala Açamıyor musunuz?

Dosyanızın Cisco yazılımıyla açılmamasının nedeni, gerçekten bir WebEx Kayıt dosyası olmaması olabilir. Bazı dosyalar, kafa karıştırıcı olabilecek benzer bir uzantı kullanır. bak sanki WRF dosya açıcıları ile açtıklarında, aslında açamadıkları gibi. Örneğin, SRF, RTF, WFR, WRZ, WI, WRL, WRK, WRP, WRPL, WRTS ve diğerleri, WebEx Kayıt dosyaları için kullanılan yazım kurallarına çok benzer, ancak bu dosya formatlarından hiçbiri, açıklanan Cisco video dosyası formatıyla ilgili değildir. bu sayfada. Bu nedenle, hiçbiri WebEx Player veya yukarıda bağlantılı diğer Cisco uygulamalarıyla açılamaz. Bu dosyalardan birine sahipseniz veya gerçekten WRF dosyası olmayan başka bir şeyiniz varsa, bu dosya uzantısını özellikle nasıl açacağınız veya başka bir dosya biçimine dönüştürebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için araştırın. Aslında, WebEx Player ile açılması gerektiğini bildiğiniz bir WRF dosyanız varsa, önce programı açın ve ardından Dosya > Açık göz atmak için menü. Oynamaya başlamanız için hemen açılmalıdır. WRF dosyalarının Windows’ta çift tıkladığınızda WebEx Player ile açıldığından emin olmak için, Windows’taki dosya ilişkilerini, dosya uzantısını Cisco programıyla eşleştirecek şekilde değiştirin.