Skip to content

X3daudio1_7.dll Bulunamadı veya Eksik Hataları Nasıl Onarılır

3 de Haziran de 2021

X3daudio1_7.dll sorunlarına şu veya bu şekilde Microsoft DirectX ile ilgili bir sorun neden olur. x3daudio1_7.dll dosyası, DirectX yazılım koleksiyonunda bulunan birçok dosyadan biridir. DirectX, çoğu Windows tabanlı oyun ve gelişmiş grafik programı tarafından kullanıldığından, x3daudio1_7 DLL hataları genellikle yalnızca bu programları kullanırken ortaya çıkar. Microsoft’un Windows 98’den sonraki işletim sistemlerinden herhangi biri, x3daudio1_7.dll ve diğer DirectX sorunlarından etkilenebilir. Bu, Windows 10, Windows 8 vb.

X3daudio1_7.dll Hataları

x3daudio1_7.dll hatalarının bilgisayarınızda görünmesinin birkaç yolu vardır. İşte daha yaygın olanlardan bazıları:

  • X3daudio1_7.dll bulunamadı. Yeniden yüklemek bunu düzeltmeye yardımcı olabilir.
  • x3daudio1_7.dll dosyası eksik
  • “X3daudio1_7.DLL Bulunamadı
  • Dosya x3daudio1_7.dll bulunamadı

Bu hatalar bir yazılım uygulaması veya video oyunu başlatıldığında ortaya çıkar, ancak oyun sırasında, program bir DirectX bileşenine erişmeye çalıştığında veya kullanım sırasında herhangi bir zamanda da bir hata görebilirsiniz.

Skyrim kullanıcılarının x3daudio1_7.dll hatası gördüğü bir oyundur, ancak kesinlikle aynı mesajı gösterebilecek başkaları da vardır.

X3daudio1_7.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

x3daudio1_7.dll DLL dosyasını herhangi bir “DLL indirme sitesinden” tek tek indirmeyin. Bunun kötü bir fikir olmasının birkaç mükemmel nedeni var. Zaten yaptıysanız, koyduğunuz yerden kaldırın ve bu adımlarla devam edin.

  1. Henüz yapmadıysanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. x3daudio1_7.dll hatası bir tesadüf olabilir ve basit bir yeniden başlatma bunu tamamen temizleyebilir.

  2. Microsoft DirectX’in en son sürümünü yükleyin. Büyük olasılıkla, en son sürüme yükseltme, x3daudio1_7.dll bulunamadı hatasını düzeltecektir. Microsoft genellikle sürüm numarasını veya harfini güncellemeden DirectX güncellemeleri yayınlar, bu nedenle en son sürümü yüklediğinizden emin olun. serbest bırakmak sürümünüz teknik olarak aynı olsa bile. Aynı DirectX yükleme programı, Windows 10, 8 vb. dahil olmak üzere tüm Windows sürümleriyle çalışır. Eksik DirectX 11, DirectX 10 veya DirectX 9 dosyasının yerini alır.

  3. Microsoft’un en son DirectX sürümünün hatayı düzeltmediğini varsayarak, oyun veya uygulama DVD’nizde veya CD’nizde bir DirectX yükleme programı arayın. Bazen yazılım geliştiriciler, oyun veya program onu ​​kullanıyorsa, bir kopyasını oraya ekler. Bazen, sık olmasa da, diskte bulunan DirectX sürümü, program için Microsoft’ta bulunan en son sürümden daha uygundur.

  4. Oyunu veya yazılım programını kaldırıp yeniden yükleyin. x3daudio1_7.dll ile çalışan programdaki dosyalara bir şey olmuş olabilir ve yeniden yükleme hile yapabilir.

  5. x3daudio1_7.dll dosyasını en son DirectX yazılım paketinden geri yükleyin. Yukarıdaki sorun giderme adımları x3daudio1_7.dll hatanızı çözmede işe yaramadıysa, dosyayı DirectX indirilebilir paketinden tek tek çıkarmayı deneyin.

  6. Video kartınızın sürücülerini güncelleyin. En yaygın çözüm olmasa da bazı durumlarda bilgisayarınızdaki ekran kartı sürücülerini güncellemek bu DirectX sorununu düzeltebilir.

Daha Fazla Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bu sorunu kendi başınıza çözmekle ilgilenmiyorsanız, Bilgisayarımı Nasıl Onarırım? bölümüne bakın. destek seçeneklerinizin tam listesi ve onarım maliyetlerini hesaplamak, dosyalarınızı çıkarmak, bir onarım hizmeti seçmek ve çok daha fazlası gibi yol boyunca her konuda yardım için.