Skip to content

Xbox 360 Oyun Konsolunu bir Kablosuz Yönlendiriciye Bağlayın

19 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Uygun kablosuz ağ adaptörünü konsola bağlayın.
 • Xbox 360’ınızı açın ve Ayarlar ana sayfadaki bölme. Seç Sistem > Ağ ayarları.
 • Kablosuz ağınızı seçin, parolanızı girin ve Bitti. Xbox’ınız bağlantıyı test edecek. Seçiniz Devam et kurulumu bitirmek için.

Bu makale, evinizde kurulu bir kablosuz yönlendiriciniz varsa Xbox 360’ınızı kablosuz bir ev ağına nasıl bağlayacağınızı açıklar. Talimatlar, Xbox 360’ın tüm sürümlerini kapsar.

Xbox 360’ınızı Kablosuz Yönlendiriciye Bağlama

Xbox 360’ınızdaki Sistem Ayarları aracılığıyla bir kablosuz ağa erişeceksiniz. İlgili ayarları burada bulabilirsiniz.

 1. Uygun kablosuz ağ adaptörünü konsola bağlayın. (Xbox 360, bir Ethernet kablosuyla doğrudan yönlendiricinize de bağlanabilir.)

 2. Xbox 360’ınızı açın ve Ayarlar ana sayfadaki bölme.

 3. Seç Sistem.

 4. Seçiniz Ağ ayarları.

  Xbox 360'ta Ağ Ayarları

 5. Sonraki ekranda, mevcut seçeneklerden kablosuz ağınızın adını seçin. 360’ınız zaten bir Ethernet kablosu kullanarak kablolu bir bağlantı kullanıyorsa, onu kablosuz bir ağa bağlayamazsınız. Yapılandırmadan önce Ethernet kablosunu çıkarın.

  Xbox 360'ta kullanılabilen kablosuz ağlar

 6. Ağınızın şifresini girin ve seçin Bitti veya basın Başlat Kontrol cihazınızdaki düğmesine basın.

  Xbox 360'ta ağ parolası

 7. Xbox 360’ınız ağınıza erişecek ve bağlantıyı test edecektir. Nihai rapor yalnızca bağlantı durumunuzu değil, Xbox Ağı ve hizmetlerinin durumunu da verecektir.

  360'ta Xbox Live bağlantı testi

 8. Seçiniz Devam et kurulumu bitirmek için.

  Devam et

Xbox 360’ınızı Kurmak İçin İpuçları

Xbox ve yönlendirici arasındaki kablosuz bağlantı mükemmel çalışsa bile, Xbox Ağına bağlanma konusunda hala zorluk yaşayabilirsiniz. Bu sorunlar, internet bağlantınızın kalitesinden veya kablosuz yönlendiricinizin güvenlik duvarı ve Ağ Adresi Çevirisi (NAT) ayarlarından kaynaklanabilir. Güvenilir bir Xbox Ağı bağlantısı elde etmek için bu alanlarda ek sorun giderme gerekebilir. Xbox’ınızı kablosuz yönlendiriciyle ağa bağlayamıyorsanız, Xbox 360 Ağ Sorunlarını Giderme bölümüne bakın.