Skip to content

Xbox Ağı Kapalı mı … yoksa Sadece Siz mi?

30 de Mayıs de 2021

Oturup oyun oynamak veya en sevdiğiniz programları izlemek istediğinizde son derece sinir bozucu, ancak cihazınız internete bağlanmıyor. Hizmetin kendisinin kapalı olup olmadığını veya sizin tarafınızda bir şeylerin yanlış olup olmadığını anlayamadığınızda daha da kötü olabilir. Xbox Ağı hesabınızda oturum açmaya çalışıyorsanız ve Wi-Fi’nize bağlanmakta sorun yaşıyorsanız, sizin tarafınızdan daha fazla işlem yapılması gerekip gerekmediğini veya yalnızca beklemeniz gerekip gerekmediğini belirlemenize yardımcı olacak adımlar aşağıda verilmiştir. dışarı.

Diğer Cihazlarınızın İnternete Bağlanıp Bağlanmadığını Kontrol Edin

Yönlendiricinize kolay erişiminiz varsa, orada herhangi bir hata oluşmadığından emin olmak için kontrol edin. Telefon veya tablet gibi ev Wi-Fi’nize bağlı diğer cihazları kontrol edin ve internete erişip erişemeyeceklerini görün. Telefonunuzu kontrol ediyorsanız, mobil ağınız üzerinden değil, ev Wi-Fi’niz üzerinden bağlı olduğundan emin olun. Wi-Fi kapalıysa birçok telefon otomatik olarak 4G (veya benzeri) bir ağa geçer; şu anda ev Wi-Fi ağında olduğunuzu doğrulamak için durum çubuğunda simgeyi arayın veya internet ayarlarınıza erişin. Diğer cihazlarınız bağlanamıyorsa, bu büyük olasılıkla Xbox Ağının kapalı olmasından daha büyük bir sorundur.

Belirli Xbox Durum Hata Mesajlarını Arayın

Xbox Ağına bağlanmaya çalışıyorsanız, herhangi bir hata mesajının açılıp açılmadığını kontrol edin. Birçok hata mesajı gibi, bazıları genel ve yararsızdır; bazıları neyin yanlış olduğu konusunda son derece spesifiktir. Ekranınızda bir hata mesajı görürseniz, yaşadığınız belirli hatanın bir çözümü olup olmadığını görmek için Xbox Hata Durum Kodu sayfasına erişebilirsiniz. Büyük harf kullanımı önemli olduğundan, hata kodunu tam olarak gösterildiği gibi girdiğinizden emin olun.

Xbox Ağ Sunucusu Durumunu Kontrol Edin

Wi-Fi’niz diğer cihazlarınızda çalışıyor gibi görünüyorsa, Xbox Ağı hizmetinin gerçekten kapalı olup olmadığını kontrol etmenin zamanı gelmiştir. Bunu yapmanın birkaç yolu var.

  1. Resmi Xbox Ağ Hizmeti Durumu web sitesine gidin: Xbox Ağ sunucularının birkaç farklı cephede düzgün çalışıp çalışmadığını yeşil bir onay işaretiyle gösterir. Kırmızı bir ünlem işareti görürseniz, kesinti ve hangi platformların acı çektiği hakkında ek ayrıntılar olmalıdır. Ayrıca seçebilirsiniz Beni haberdar et seçeneğin mevcut olması koşuluyla, hizmet tekrar çevrimiçi olduğunda bir e-posta almak için.

    Xbox Live Durum Sayfası

  2. Üçüncü taraf bir kesinti web sitesini kontrol edin: Kesintiler için çeşitli hizmetleri kontrol etmenize olanak tanıyan çok sayıda başka, güvenilir web sitesi vardır. Son derece kapsamlı bir site Down Detector’dır. Çeşitli çevrimiçi hizmetleri takip eder ve Xbox Ağı da dahil olmak üzere bu kesintiler hakkında ayrıntılı istatistikler sağlar.

    Down Detector web sitesi

  3. Twitter’da Ara: Xbox Ağı kapalıysa, şunları arayabilirsiniz: #XboxLiveDown. Eğer öyleyse, bunun hakkında konuşan başkaları olacak. @XboxSupport kontrol edilecek başka bir yerdir.

Xbox Ağı Çalışıyor, Ama Hala Giriş Yapamıyorum

Tekrar oturum açmanıza yardımcı olabilecek birkaç seçenek daha var.

  1. Bir Güç döngüsü gerçekleştirin: düğmesini basılı tutun. Xbox on saniye boyunca sistemin önündeki düğmesine basın. basın Xbox sisteminizi açmak için kumanda veya konsol üzerindeki düğmesine tekrar basın; başlaması normalden biraz daha uzun sürecek, ancak herhangi bir sorun umarım çözülecektir. Alternatif olarak, Xbox açıkken Xbox düğmesine basın ve ardından Ayarlar > Tekrar başlat > Evet.

  2. Xbox’ın bağlantısını kesin ve yeniden bağlayın: Sisteminiz kapalıyken fişini çekin ve yaklaşık 15 saniye bekleyin. Tekrar takın ve konsolu tekrar açın. Xbox Network hesabınızda tekrar oturum açmanız gerekebilir, ancak umarım sorun çözülür.

  3. Xbox Müşteri Desteği: Bu çözümlerden hiçbiri sizi Xbox Ağı’na geri döndürmezse, Xbox Ağı Müşteri Desteği ile iletişime geçmeniz gerekebilir. Size hemen yardımcı olacak biri yoksa, bir bilet koyabilirsiniz ve mümkün olduğunda sizinle iletişime geçecektir.