Skip to content

Xbox Game Pass nedir?

19 de Nisan de 2021

Xbox Game Pass, Xbox One video oyunları için dağıtım hizmetidir. Hizmete abone olmak için aylık bir ücret ödersiniz ve karşılığında Xbox One konsolunuzdaki Xbox Game Pass kitaplığından oyun indirebilir ve oynayabilirsiniz. Kaç oyun indirebileceğiniz konusunda herhangi bir sınırlama yoktur ve oyunlar hiçbir şekilde sınırlı değildir.

Xbox Game Pass Nasıl Çalışır?

Xbox Game Pass oldukça basittir. Abonelikle, geniş bir Xbox One, Xbox 360 kitaplığına ve hatta daha sonra ücretsiz olarak oynayabileceğiniz orijinal Xbox oyunlarına erişim elde edersiniz. İşte hizmetin nasıl çalıştığına dair temel bir özet:

 1. Xbox Game Pass aboneliğine kaydolun. Fiyatlar aylık 9,99 ila 14,99 ABD doları arasında değişmektedir.

 2. Ücretsiz Xbox Game Pass oyunları kataloğuna göz atın.

 3. İstediğiniz kadar oyun yükleyin.

 4. İndirdiğiniz oyunları aboneliğiniz süresince istediğiniz zaman oynayın.

Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass abonelikleri aynı şeyler değildir. Xbox Game Pass’e abone olmak için Xbox Live Gold’a ihtiyacınız yoktur, ancak Xbox Game Pass oyunlarındaki çok oyunculu özellikler için aktif bir Xbox Live Gold aboneliği gerekir.

Xbox Game Pass hakkında daha fazla bilgi

Bir Xbox Game Pass ile, kaç oyun indirebileceğiniz veya bunları oynamak için ne kadar zaman harcayabileceğiniz konusunda herhangi bir sınırlama yoktur, ancak kullanılabilir depolama alanınız sınırlıdır. Xbox One’ınızda alanınız biterse, yenilerini indirmeden önce kullanmadığınız oyunları silmeniz gerekir. Etkin bir aboneliğiniz olduğu sürece yalnızca Xbox Game Pass oyunlarına erişiminiz devam eder. Aboneliğiniz sona erdiğinde, indirdiğiniz oyunların hiçbirini artık oynayamazsınız. Ancak, daha sonraki bir tarihte abone olmak ve tekrar oynamak isterseniz, bu oyunlarda kaydettiğiniz ilerlemeyi koruyacaksınız. Gerçekten zevk aldığınız bir oyun bulursanız, ancak abone kalmak istemiyorsanız, aboneliğiniz size Xbox Game Pass oyunlarını indirimli olarak satın alma seçeneği sunar. Xbox konsolunuzu bir Alexa cihazına bağlayabilir ve Xbox Game Pass aracılığıyla oyunları indirebilirsiniz. Bir beceri yüklemeniz gerekmez; “Alexa, indir [game] Xbox Game Pass’ten. ”

Xbox Game Pass’in Maliyeti Ne Kadar?

Xbox Game Pass, aylık 9,99 ila 14,99 ABD doları arasında değişen bir aylık abonelik gerektirir. Microsoft, zaman zaman ücretsiz denemeler ve özel fiyatlar sunar ve ayrıca perakendecilerden üç aylık veya yıllık abonelik kartlarıyla ilgili fırsatlar da bulabilirsiniz.

Xbox Game Pass Hangi Platformlarda Çalışır?

Xbox Game Pass, Xbox One platformuyla çalışmak üzere tasarlanmıştır ve orijinal Xbox One, Xbox One S ve Xbox One X ile çalışır. Bazı oyunlar ek özellikler, daha iyi performans ve eğer varsa daha yüksek çözünürlüklü grafikler içerir. Xbox One X. Xbox Game Pass bir indirme hizmeti olduğu ve bir akış hizmeti olmadığı için, aslında Xbox One X’in daha yüksek grafik özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Xbox One konsol ailesine ek olarak, Xbox Game Pass size de izin verir Windows 10 bilgisayarlarda bazı oyunlar oynamak için. Bu, Microsoft’un Windows 10 bilgisayarınızda bazı Xbox One oyunlarını oynamanıza izin veren Xbox Play Anywhere girişiminin bir parçasıdır. Windows 10 bilgisayarınızda Xbox Game Pass kullanımıyla ilgili ek ücret yoktur, ancak tüm Xbox Game Pass oyunları Xbox Play Anywhere programının bir parçası değildir.

Xbox Game Pass’te Hangi Oyunlar Var?

Xbox Game Pass, hem yepyeni oyunların hem de popüler klasiklerin geniş bir seçkisini içerir. Microsoft, Forza Horizon 4, Sea of ​​Thieves ve State of Decay 2 gibi kendi yayınladığı oyunları satışa çıktıkları gün hizmete bile dahil eder. Xbox Game Pass ile birlikte 100’den fazla oyun bulunmaktadır. Her ay yeni oyunlar eklenir ve bazıları sonunda kaldırılabilir, bu nedenle ilgilendiğiniz herhangi bir oyun olup olmadığını görmek için Microsoft’un resmi listesine bakın.

Xbox Game Pass Nasıl Edinilir

Xbox Game Pass bir abonelik hizmeti olduğundan, kullanmak istiyorsanız kaydolmanız gerekir. İşlemi tamamlamak için bir Microsoft hesabına ihtiyacınız olacak. Hizmetten en iyi şekilde yararlanmak için bir Xbox One’a sahip olmanız gerekir. Ancak, hizmetteki Xbox Play Anywhere oyunlarından memnunsanız Xbox One olmadan kaydolabilir ve Windows 10 bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

Xbox One’ınızda Xbox Game Pass’e Nasıl Kaydolunur?

 1. Xbox One’ınızı açın ve Mağaza sekmesi.

 2. Aşağı kaydırarak Xbox Game Pass bölümüne gidin ve seçin Daha fazla bilgi alın.

 3. Seçin Xbox Game Pass açılır kutusutıklayın ve bir abonelik seçeneği belirleyin veya ücretsiz denemeyi seçin.

  Xbox Game Pass abonelik seçimi seçeneğinin ekran görüntüsü.

 4. Seçiniz Katılmak.

  Xbox One'daki Xbox Game Pass kayıt ekranının ekran görüntüsü.

 5. İstediğiniz herhangi bir Xbox Game Pass oyununu indirin ve üyeliğiniz süresince oynayın.

Bilgisayarda Xbox Game Pass’e Nasıl Kaydolunur?

Xbox web sitesi aracılığıyla bilgisayarınızdaki bir web tarayıcısını kullanarak Xbox Game Pass’e de kaydolabilirsiniz. Xbox Game Pass’e kaydolmak için herhangi bir bilgisayarı kullanabilirken, yalnızca Xbox One ve Windows 10 bilgisayarlarda Xbox Game Pass oyunlarını oynayabilirsiniz.

 1. Çevrimiçi Xbox Game Pass’e gidin ve Şimdi Katıl.

  Şimdi Katıl'ın vurgulandığı Xbox Game Pass sitesi

 2. Bir plan seçin ve ardından Şimdi Katıl. (Daha yüksek kademeli bir plan seçiyorsanız, $ 1 için katılın; ilk ayı ücretsiz alırsınız, ardından belirtilen fiyatı ödersiniz).

  Şimdi Katıl özellikli Xbox Game Pass vurgulanır

 3. Seçiniz Kabul ediyorum Xbox profili oluşturmak için.

  "Kabul ediyorum" vurgulanmış şekilde Xbox Game Pass kaydı

 4. Tıklayın Katılmak onaylamak.

  Xbox oyun geçişini kabul etmek için Katıl'a tıklayın

 5. Seçiniz PayPal veya tıklayın Yeni Bir Ödeme Yöntemi Ekleyin, ardından seçin Kredi kartı.

  Xbox GAME Pass kaydında vurgulanan Yeni Ödeme Yöntemi Ekle

 6. Ödeme detaylarınızı girin ve tıklayın Kayıt etmek. Xbox Game Pass aboneliğinizi satın aldınız.

  Ödeme ayrıntılarınızı girin ve Kaydet'i tıklayın.

 7. Beğendiğiniz herhangi bir Xbox Game Pass oyununu indirin ve üyeliğiniz süresince oynayın.