Skip to content

Xbox Game Pass Ultimate Hızlı Kılavuzu

16 de Nisan de 2021

Xbox Game Pass Ultimate, video oyunları için Netflix’e çok benzer: Hizmete abone olmak için aylık bir ücret ödeyin ve hem Xbox One konsolunuz hem de PC için yüzlerce oyuna erişim elde edin.

Xbox Game Pass Ultimate nedir?

Game Pass Ultimate, Xbox One konsolları ve PC’ler için sınırsız bir oyun abonelik hizmetidir. Ayrıca yeni Xbox Series X ve Series S konsollarıyla da çalışacak. Her ay kaç oyun oynayabileceğiniz konusunda herhangi bir sınırlama yoktur ve herhangi bir kısıtlama yoktur. Oyunlar tam oyunlardır, tıpkı onlar için tam fiyatı ödüyormuşsunuz gibi. Xbox Game Pass Ultimate ayrıca Xbox Live Gold ile birlikte gelir, böylece bu oyunları çevrimiçi olarak da oynayabilir ve bunlar aracılığıyla sunulan çok oyunculu özelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz. Xbox Live Gold üyeliği ayrıca Xbox One sahiplerine, genellikle iki Xbox One oyunu ve iki Xbox 360 veya Xbox oyununun bir karışımı olan ayda dört ücretsiz oyun verir. Gold aboneleri ayrıca her hafta Microsoft Store’daki oyunlarda özel indirimler ve diğer ara sıra indirimler alırlar. Tüm yeni bir konsol ve Game Pass Ultimate için nasıl bütçe ayıracağınızı merak mı ediyorsunuz? Yeni bir Xbox Series X veya S konsolu için aylık ödeme yapmanızı sağlayan ve Game Pass Ultimate aboneliği içeren Xbox Tam Erişim’e bakmak isteyebilirsiniz.

Xbox Game Pass Ultimate Nasıl Çalışır?

Xbox Game Pass Ultimate çok basittir. Aylık bir abonelik ücreti ödersiniz ve geniş bir Xbox One, PC, Xbox 360 kitaplığına ve hatta daha sonra Xbox One veya PC’nizde ücretsiz olarak oynayabileceğiniz orijinal Xbox oyunlarına anında erişim kazanırsınız. Tek yapmanız gereken hizmete kaydolmak, sisteminizde veya Xbox Game Pass uygulaması aracılığıyla kataloğa bakmak ve istediğiniz kadar oyun yüklemeyi seçmek. Sınır yoktur ve oyunları hizmet aracılığıyla mevcut oldukları sürece oynayabilirsiniz. Xbox Game Pass Ultimate’ı Netflix gibi bir şeyden çok farklı kılan bir şey, oyunları yayınlamamanızdır. Bunun yerine, onları oynamadan önce indirirsiniz. İnternet bağlantı hızınız zayıfsa, özellikle ISS’nizden sınırlı bant genişliğiniz varsa bu bir sorun olabilir. Ayrıca Xbox One veya PC’nizdeki sabit sürücü alanını düşünmeniz ve yenilerini indirmeden önce oyunları silmeniz gerekebilir. Aksi takdirde, ne kadar indirebileceğiniz konusunda Microsoft tarafından uygulanan herhangi bir kısıtlama yoktur. Oyunlar hizmetten ayrılabilir. Bir kez yaptıklarında, ayrı olarak satın almadığınız sürece artık oynayamazsınız. Benzer şekilde, aboneliğinizin süresi dolarsa, indirdiğiniz oyunlara artık erişemezsiniz, ancak kaydettiğiniz ilerlemeyi muhafaza edersiniz, böylece yeniden abone olmayı seçerseniz onlara geri dönebilirsiniz. Abonelik modeline güvenmek yerine özellikle sevdiğiniz bir oyuna sahip olmayı tercih ederseniz, Xbox Game Pass Ultimate’daki tüm oyunlar% 10 indirimle satın alınabilir.

Xbox Game Pass Ultimate’ın Maliyeti Ne Kadar?

Xbox Game Pass Ultimate, doğrudan Microsoft’tan aylık 14,99 ABD dolarıdır. Özel teklifler genellikle Microsoft Store’da bulunur ve ayrıca, maliyetleri daha da düşürmek için çeşitli üçüncü taraf satıcılardan kullanım anahtarları satın alabilirsiniz.

Xbox Game Pass Ultimate ile Xbox Game Pass Arasındaki Fark Nedir?

Xbox Game Pass ile Game Pass Ultimate’ı değerlendirirken, nasıl oyun oynadığınıza bağlı olarak bazı önemli farklılıklar vardır. Xbox Game Pass, yalnızca Xbox One’da ücretsiz oyunlar sağlar. Bilgisayar için aynı hizmeti sunmadığından, yalnızca Xbox One’ınızda oyun oynamakla ilgileniyorsanız, bu daha iyi bir seçenek olabilir. Ancak Xbox Game Pass Ultimate, belirtildiği gibi arkadaşlarınız ve diğer oyuncularla çok oyunculu çevrimiçi oyun oynamanıza izin veren Xbox Live Gold’u da içerir. Yalnızca Xbox Game Pass’e abone olun ve bu hizmetlere erişiminiz olmayacak. Çevrimiçi oyuncular için Xbox Game Pass Ultimate’a yükseltmek daha iyidir.

Xbox Game Pass Ultimate’da Hangi Oyunlar Var?

Xbox Game Pass Ultimate, hem PC hem de Xbox One’da iki yüzden fazla oyun sunar. Bunlar arasında çok çeşitli yepyeni oyunlar ve popüler klasikler yer alıyor. Microsoft tarafından geliştirilen oyunlar (birinci taraf oyunlar olarak bilinir) piyasaya sürüldükleri gün hizmete başlarlar, böylece aşağıdaki gibi oyunlara anında erişebilirsiniz. Forza Horizon 4, Hırsızlar Denizi, ve Halo: The Master Chief Collection. Gibi oyunlar Microsoft Uçuş Simülatörü, Haçlı Kralları 3, ve Age of Empires Xbox Game Pass Ultimate kullanan PC oyuncuları için de mevcuttur. Başlıca oyunların yanı sıra, Xbox Game Pass Ultimate ayrıca daha az bilinen pek çok bağımsız oyun içerir, bu nedenle burada her oyun zevki için bir şeyler vardır. Xbox konsolunuzu bir Alexa cihazına bağlayabilir ve Xbox Game Pass aracılığıyla oyunları indirebilirsiniz. Bir beceri yüklemeniz gerekmez; “Alexa, indir [game] Xbox Game Pass’ten. ”

Xbox Game Pass Ultimate’ın Dezavantajları Nelerdir?

Xbox Game Pass Ultimate hakkında pek çok olumlu şey var, ancak iki önemli noktayı dikkate almaya değer. Asla oyunların sahibi değilsin. Xbox Game Pass Ultimate bir abonelik hizmeti olduğundan, oynadığınız oyunlara asla teknik olarak sahip olmazsınız. Bunun yerine, bir kiralama hizmeti gibidir, yani Microsoft oyunu diziden çekerse, satın almadığınız sürece artık oynayamazsınız. Bu herkes için bir sorun olmayacak, ancak oyunlarınıza sahip olmayı tercih edip etmediğinizi düşünmeye değer. Her oyunu indirmeniz gerekiyor. Bazı oyunlar yüzlerce gigabayt boyutunda değilse de onlarca boyuttadır ve internet bağlantınız çok hızlı değilse indirmeleri uzun zaman alabilir. Oynamak istediğiniz şeyle ilgili önceden plan yapmanız gerekeceğinden, bu herkes için uygun olmayacaktır.

Xbox Game Pass Ultimate’ın Herhangi Bir Yarışması Var mı?

Dışarıda başka oyun abonelik hizmetleri var. Xbox One ve PC sahipleri için, aylık bir ücret karşılığında birçok EA tarafından yayınlanan oyunlara erişim sağlayan EA Play vardır. Ancak, bu hizmet kısa süre içinde Xbox Game Pass Ultimate üyeliğiyle birleştirilecek, böylece Xbox Game Pass Ultimate’ın sunduğu her şey ve EA Play için aynı aylık 15 ABD doları ödeyebilirsiniz. Diğer cihazlarda, önce oyunları indirmenizi gerektiren bir hizmetten ziyade isteğe bağlı akışlı oyun hizmeti olan Sony’nin PS Now’ı da var. Ayrıca akışlı oyun hizmetleri sunan Google Stadia ve GeForce Now da var. PC için mevcut olsa da, ikisi de şu anda Xbox One için mevcut değil.