Skip to content

Xbox Hediye Kartı Nasıl Kullanılır

19 de Nisan de 2021

Xbox hediye kartı kodları, dijital ürünler satın almak için bir hesaba mağaza kredisi eklemek için kullanılabilen özel bir sayı ve harf serisidir. Xbox One ve Xbox Network’te video oyunları, uygulamalar, filmler ve TV bölümleri için kullanmak üzere bir Xbox kodunu nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Xbox Kullanma Kodları Nasıl Çalışır?

Xbox One konsollarında kullanılan hesap sistemi, Windows 10 bilgisayarlarda Microsoft Mağazası için kullanılanla aynı olduğundan, bir Xbox One kullanma kodu aracılığıyla bir Xbox hesabına eklenen para, aynı hesabı kullanan bir Windows 10 cihazında da kullanılabilir. Örneğin, Xbox One konsolunuzda 50 ABD doları tutarında bir Xbox One hediye kartı kodu kullanırsanız, bir Xbox One oyunu satın almak için 30 ABD doları, ardından kalan 20 ABD doları Windows 10 bilgisayarınızda bir uygulama veya film satın almak için kullanabilirsiniz. Microsoft ve Xbox hesapları aynı şeydir. Hangi cihazı kullandığınıza bağlı olarak sadece farklı isimler kullanırlar. Hem Windows hem de Xbox Microsoft hesaplarını kullandığından, Windows 10’da Xbox One hediye kartı kodlarını ve bir Xbox One’da Microsoft hediye kartlarını kullanabilirsiniz.

Xbox Live Gold Kodlarını Kullanma

Xbox Live Gold kullanma kodları Xbox ve Microsoft hediye kartı kodlarına benzer, ancak dijital satın alımlarda harcanabilecek bir Microsoft hesabına kredi eklemek yerine, bir Xbox Live Gold aboneliğini etkinleştirir veya mevcut aboneliğin süresini uzatır. Xbox Ağı hediye kartı kodları, Xbox ve Microsoft kodlarıyla aynı şekilde kullanılabilir.

Xbox Hediye Kartı Kodlarını Web’de Kullanma

Bir Xbox kodunu kullanmanın en kolay yollarından biri Microsoft web sitesidir. Tek yapmanız gereken redeem.microsoft.com adresine gitmek, kodunuzu girmek ve Sonraki Krediyi hemen hesabınıza eklemek için. Kullanım kodunu girmeden önce, web sayfasının sağ üst köşesindeki hesap avatarınızı kontrol ederek doğru Microsoft hesabına giriş yaptığınızdan emin olun.

Xbox One’da Xbox Hediye Kartı Kodlarını Kullanma

Xbox One hediye kartları, aşağıdaki yöntemle herhangi bir Xbox One konsolunda da kullanılabilir:

 1. Xbox One’ınızı açın ve henüz yapmadıysanız giriş yapın.

 2. Basın RB Mağaza sekmesine gitmek için Xbox oyun kumandanızda dört kez.

  Xbox One panosu.

 3. Vurgulamak Bir kod kullanın, ardından Bir Denetleyicideki düğmesine basın.

  Xbox One panosu.

 4. Basın Bir ekran klavyesini etkinleştirmek ve Xbox veya Windows hediye kodunuzu girmek için.

  Xbox One panosu.

  Xbox hesabınızla ilişkili e-posta, beyaz alanın üzerinde görüntülenecektir. E-posta adresi yanlışsa, başka biri olarak oturum açabilirsiniz. Hesap değiştirmek için Xbox Oyun kumandanızdaki düğmesine tıklayın, ardından sol menü bölmesinden profilinizi seçin.

 5. Basın B klavyeden kurtulmak için.

  Xbox One panosu.

 6. Ok tuşlarını veya kumanda çubuğunu kullanın. Sonraki düğmesine basın ve basın Bir kodu onaylamak için. Şimdi hesabınıza eklenecek.

  Xbox One panosu.

Xbox Uygulamaları ile Xbox Hediye Kartı Kodlarını Kullanma

İOS, Android ve Windows 10 akıllı telefonlar, tabletler ve diğer cihazlar için resmi Xbox uygulamaları vardır. Bunlar ayrıca Microsoft ve Xbox hediye kartı kodlarını kullanmak için de kullanılabilir.

 1. Cihazınızda Xbox uygulamasını açın. Simgesine dokunun. Hamburger Menü sol üst köşedeki menüyü açın.

 2. Dokunmak Microsoft Mağazası > Bir kodu kullanın.

 3. Alana kodunuzu girin veöğesine dokunun. Sonraki.

  Mobil kodu kullanın

Windows 10’da Xbox Hediye Kartı Kodlarını Kullanma

Bir Windows 10 tablet veya bilgisayarda bir Xbox veya Microsoft kodunu kullanmak için Xbox One konsolunuzdaki ile aynı Microsoft hesabıyla oturum açtığınızdan emin olun ve aşağıdakileri yapın:

 1. Windows 10 bilgisayarınızda veya dizüstü bilgisayarınızda Microsoft Store uygulamasını açın.

 2. Seçin üç nokta sağ üst köşede.

  üç nokta menüsü

 3. Seçiniz Bir kodu kullanın.

  bir kodu kullan

 4. Alana Microsoft veya Xbox kullanma kodunuzu girin. Seçiniz Sonraki Krediyi hesabınıza eklemek için.

  Windows 10 Microsoft Store uygulama mağazası.