Skip to content

Xbox Live Gold Aboneliğinizi İptal Etme

20 de Nisan de 2021

Xbox Live Gold, her ay ücretsiz oyunlar gibi birçok avantajla birlikte gelir, ancak Xbox ağ hizmetini aktif olarak kullanmıyorsanız abone olmak mantıklı değildir. İster sadece ara vermek isteyin, ister hizmetle sonsuza kadar işiniz bitti, Xbox Live Gold aboneliğinizi iptal etmek için çok özel bazı adımları izlemeniz gerekir, aksi takdirde Microsoft, yenileme için her geldiğinde sizi ücretlendirmeye devam eder.

Xbox Live Gold Nasıl İptal Edilir

Müşteri hizmetleri temsilcisi ile konuşmadan Xbox Live Gold’u iptal etmenin en kolay yolu Xbox web sitesini kullanmaktır. Aboneliğinizi hemen iptal etmek, yinelenen aboneliğinizi kapatmak ve hatta henüz kullanmadığınız tüm Xbox Live Gold abonelik süreleri için para iadesi almak için bu siteyi kullanabilirsiniz.

 1. Xbox.com’a gidin ve Xbox Live Gold aboneliğinizle ilişkili Xbox Ağı hesabında oturum açın.

 2. Seçin profil Sayfanın sağ üst köşesindeki simgesi.

  Jeremy Laukkonen
 3. Seçiniz Abonelikler.

 4. Bulun Xbox Live Gold bölümü Hizmetler ve abonelikler sayfa.

  Microsoft web sitesinde Hizmetlere ve Aboneliklere Erişim

  Jeremy Laukkonen
  Çok sayıda Microsoft hizmetine abone olursanız, aşağı kaydırmanız gerekebilir.

 5. Xbox Live Gold bölümünde şunu seçin: Yönetin.

 6. Bulun Ödeme ayarları Bölüm.

  Microsoft web sitesinde Xbox Live aboneliğini görüntüleme

  Jeremy Laukkonen
 7. Seçiniz İptal etmek.

 8. Aboneliğinizi hemen sonlandırıp sonlandırmayacağınızı seçin ve ardından Sonraki. Derhal bitirmeyi seçerseniz, kısmi bir geri ödeme alma hakkınız olabilir. Ayrıca kabul ettiğinizde tüm Xbox Live Gold avantajlarına erişiminizi kaybedeceksiniz.

 9. Seçiniz İptal İşlemini Onayla.

Xbox Live Otomatik Yenilemeyi Kapatma

Şu anda Xbox Live Gold kullanıyorsanız, ancak sonunda kullanmayı bırakacağınızdan ve iptal etmeyi unutacağınızdan korkuyorsanız, otomatik yenilemeleri hemen şimdi kapatabilirsiniz. Bu, Xbox Live Gold’u kullanmaya devam etmenize olanak tanır ve aktifken abonelikle birlikte gelen ücretsiz oyunlara erişiminizi sürdürür, ancak daha sonra bir yenileme için yanlışlıkla bir sürü para harcamazsınız. Xbox Live Gold otomatik yenilemeyi kapatmak, hizmeti iptal etmeye benzer şekilde çalışır ve iptal ettiğinizde, aslında gelecekteki ödemeleri iptal etme seçeneğine sahip olursunuz. Yinelenen faturalandırmayı kapattığınızda, mevcut abonelik döneminizin sonuna kadar tüm Xbox Live Gold özelliklerine erişiminiz devam eder. O zaman, hizmeti hala kullanıyorsanız, manuel olarak yenileme seçeneğiniz vardır. Xbox Live Gold otomatik yenilemeyi şu şekilde kapatabilirsiniz:

 1. Xbox.com’a gidin ve Xbox Live Gold aboneliğinizle ilişkili Xbox Ağı veya Microsoft hesabında oturum açın.

 2. Seçin profil Sayfanın sağ üst köşesindeki simgesi.

 3. Seçiniz Abonelikler.

 4. Bulun Ödeme ayarları Bölüm.

 5. Seçiniz Değişiklik.

 6. Seçiniz Yinelenen faturalandırmayı kapatın.

  Microsoft web sitesinde planlar arasında geçiş yapma

  Jeremy Laukkonen
  Tercih ederseniz, seçebilirsiniz Planı değiştir bunun yerine aylık veya yıllık aboneliğe geçmek için.

 7. Seçiniz İptal İşlemini Onayla.

Xbox Live Aboneliğini İptal Ettiğinizde Ne Olur?

Xbox Live Gold aboneliğinizi iptal ettiğinizde iki şeyden biri olabilir:

 • Xbox Live Gold yinelenen ödemenizi iptal ederseniz veya otomatik yenilemeyi kapatırsanız hiçbir şey hemen değişmez. Kalan abonelik süreniz dolana kadar tüm Xbox Live Gold özelliklerine erişiminiz devam eder.
 • Aboneliğinizi iptal ederseniz ve kısmi para iadesi alırsanız çevrimiçi oyun, sesli sohbet ve Games With Gold dahil tüm Xbox Live Gold özelliklerine erişiminizi hemen kaybedersiniz.

Xbox Live Gold aboneliğinizi iptal etmek, Xbox ağ hesabınızı iptal etmez. Oyuncu etiketinizi, kaydedilmiş oyun dosyalarınızı, başarılarınızı ve hizmet aracılığıyla satın aldığınız tüm dijital oyunları ve indirilebilir içeriği (DLC) saklarsınız.

Xbox Live Gold panosu

Jeremy Laukkonen
Games With Gold programı aracılığıyla ücretsiz oyunlar elde eden Xbox 360 konsollarına sahip Xbox Live abonelerinin, etkin bir Xbox Live Gold aboneliği olmasa bile bu oyunları tutmalarına ve oynamalarına izin verilir. Games With Gold programı aracılığıyla sağlanan Xbox One oyunları, yalnızca etkin bir Xbox Live Gold aboneliğiniz olduğu sürece kullanılabilir. Aboneliğinizi iptal ettiğinizde Games With Gold’a erişiminizi kaybedersiniz. Gelecekte tekrar abone olursanız bu oyunlara yeniden erişim kazanırsınız, ancak Xbox Live Gold hesabınız iptal edildiği sürece kullanılamaz. Xbox ağında Grup Sohbeti, Looking 4 Grupları ve oynaması ücretsiz çok oyunculu özellikleri kullanmak için artık bir Xbox Live Gold aboneliği gerekmemektedir.