Skip to content

Xbox Play Anywhere Başlangıç ​​Kılavuzu

9 de Mayıs de 2021

Xbox Play Anywhere, Microsoft’un Xbox One konsolunda ve Windows 10 bilgisayarlarında yayınlanan belirli video oyunlarına verilen özel bir etikettir. Xbox One’da Xbox Play Anywhere etiketi olan bir oyun satın aldığınızda, oyunun kilidi Windows 10 cihazlarda ücretsiz olarak açılır ve bunun tersi de geçerlidir. Bu markaya sahip tüm oyunlar, Xbox Başarıları ve ücretsiz bulut kayıtları gibi normal Xbox One konsol oyunlarında ortak olan birçok popüler Xbox ağ özelliğini de destekler.

Xbox Konsolumda ve Bilgisayarımda Aynı Oyunda Oturum Açabilir miyim?

Evet yapabilirsin. Oyununuzu her oynadığınızda ilerleme, bulut tabanlı Xbox ağına kaydedilir. Bu, oyunu nerede oynarsanız oynayın, her zaman başka bir cihazda oyunun aynı noktasından tekrar oynamaya başlayabileceğiniz anlamına gelir. Tüm kaydettikleriniz, oyun eklentileriniz ve başarılarınız gittiğiniz her yerde yanınızda.

Windows 10 veya Xbox One’da Oyun Satın Almalı mıyım?

Önemli değil. Tüm Xbox Play Anywhere video oyunları, tam çapraz satın alma işlevini destekler; bu, birisi Xbox One konsolunda bir Xbox Play Anywhere oyunu satın alırsa, Windows 10 sürümünü otomatik olarak ücretsiz olarak kazanacağı anlamına gelir. Ancak, hem konsollarında hem de bilgisayarlarında aynı Microsoft / Xbox hesabını kullanmaları gerekir. Bunun tersi, Windows Mağazası uygulamasında Windows 10 cihazlarında bir başlık satın alanlar için geçerlidir. Oyunu satın almanın ötesinde gerekli hiçbir ekstra adım yoktur ve satın alma işlemini hangi cihazda yaptığınız önemli değildir.

Xbox Play Anywhere Video Oyununu Nasıl Belirleyebilirim?

Tüm Xbox Play Anywhere oyunları skor tabloları, arkadaşlar, Xbox Başarıları ve buluta kaydetme gibi Xbox ağ özelliklerini desteklerken, Xbox markalı tüm oyunlar Xbox Play Anywhere’i desteklemez.

Xbox Play Anywhere oyunları bir simge gösterecektir.
Microsoft

Xbox ağ özelliklerini destekleyen oyunlar Xbox Play Anywhere simgesiyle tanımlanabilir. Bunun üzerinde genellikle Xbox ağı, Xbox 360 veya Xbox One kelimeleri bulunur. Grafiklerinde Xbox 360 ve Xbox One bulunan oyunlar ilgili konsollarında, Xbox Live etiketini kullananlar ise Windows 10 cihazlarında bulunabilir. Xbox Play Anywhere işlevi, video oyununun dijital vitrindeki açıklamasında, genellikle başlığın yanında ve “Oynayabileceğiniz yollar” alt başlığının altında listelenir.

Xbox Play Anywhere Yalnızca Dijitaldir

Xbox Play Anywhere oyunlarının çapraz satın alma avantajları yalnızca oyunların dijital sürümlerini kapsar. Dijital versiyonunu satın almak ReCore Örneğin, Xbox One’da Windows 10 sürümünün kilidini ücretsiz olarak açacak, ancak fiziksel disk sürümünü satın alarak ReCore Xbox One için olmayacak.

Xbox Play Anywhere Oyunları Tüm Bilgisayarlarda Çalışır mı?

Xbox Play Anywhere etiketiyle oyun satın alırken kontrol edilmesi gereken iki şey vardır: Bilgisayarınızın işletim sistemi ve donanım profili. Xbox Play Anywhere yalnızca Windows 10 çalıştıran bilgisayarlarda çalışır. Bu nedenle, cihazınızı yükseltmenin ek güvenlik avantajlarına ek olarak, Windows 10’u yüklemek daha iyi bir oyun deneyimi sağlayacaktır. Dikkate alınması gereken ikinci şey, donanımınızın oyunla uyumluluğudur. Çoğu oyunun belirli bellek ve işlemci gereksinimleri vardır. Neyse ki, Windows 10’daki Windows Mağazası uygulamasındaki resmi oyun listeleri, bir cihazı uyumluluk açısından otomatik olarak test eder. Bu test şu şekilde bulunabilir: Özellikleri bir listenin parçası ve oyunun düzgün çalışıp çalışmayacağını belirtmek için yeşil işaretler ve kırmızı çarpı işaretleri ile görselleştirilmiştir. Altındaki tüm girişlerin yanında yeşil işaretler varsa sistem gereksinimleri o zaman gitmekte fayda var. Size birkaç kırmızı çarpı işareti gelirse veya “Cihazınız bu ürünü açmak için tüm minimum gereksinimleri karşılamalıdır” şeklinde bir mesaj alırsanız, daha güçlü bir bilgisayar satın almanız gerekebilir. Tüm oyunların farklı olduğunu ve bazılarının mevcut bilgisayarınızda çalışmayabileceğini, bazılarının çalışabileceğini unutmayın.

5 Xbox Play Anywhere Denenecek Oyunlar

Xbox Play Anywhere’i destekleyen video oyunlarının sayısı düzenli olarak artmaya devam ediyor. İster Xbox One ister Windows 10’da oynuyor olun, başlamanıza yardımcı olacak beş oyun.

  • Öldürme içgüdüsü: Öldürme içgüdüsü aynı adı taşıyan 90’lı yıllardan kalma popüler dövüş oyununun yeniden başlatılmasıdır. Bu oyunu indirmek ve oynamak ücretsizdir, ancak karakterlerin oynanabilir hale gelmeden önce satın alınması gerekir. Oyunun normal sürümünde haftalık olarak dönen oynanabilecek bir ücretsiz karakter var. Çeşitli karakterlerle birlikte satın alınabilecek çeşitli paketler vardır. Öldürme içgüdüsü genç oyuncular için çok şiddetli olarak değerlendirilebilir, ancak gençler ve daha büyükler iyi olmalıdır.
  • ReCore: Bu kadın liderliğindeki macera oyunu, çoğu oyuncuyu eğlendirecek iyi bir aksiyon ve bulmaca çözme karışımı sunuyor. ReCore ilk Xbox Play Anywhere video oyunlarından biriydi ve aynı içerik oluşturucu tarafından yapılmıştır Metroid Prime, Keiji Inafune.
  • Forza Horizon 3: Şimdiye kadar yapılmış görsel olarak en etkileyici yarış oyunlarından biri, Forza Horizon 3 açık dünya otomobil franchise’ını Avustralya’ya götürüyor ve sahil, çalılık, taşra ve şehirler dahil olmak üzere ülkelerin çeşitli yerlerini araştırıyor. Bu oyun her yaş grubu için idealdir, ancak yetişkinler oyunun detaylara gösterdiği ilgiyi genç oyunculardan daha fazla takdir edeceklerdir.
  • Voodoo Vince: Remastered: Voodoo Vince ilk olarak 2003 yılında orijinal Xbox konsolunda piyasaya sürülen ve şimdi daha modern bir deneyim için yeniden düzenlenen bir 3D platform oyunudur. Bu başlık, 3D hayranlarına hitap edecek Süper Mario Kardeşler oyunlar.
  • Karanlıkta Bir Yürüyüş: Bu 2D platform oyunu, onu rakiplerinden ayıran ve bu türdeki diğer oyunların sahip olmadığı bir üstünlük sağlayan benzersiz bir sanatsal tasarıma sahiptir. Geleneksel hayranları Süper Mario Kardeşler ve Rayman oyunlar bu oyundan çok keyif alacak.