Skip to content

Xbox Series X’i Almak İçin Neden Bekleyemiyorum

28 de Mayıs de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Xbox Series X, doğrudan veya Xbox All-Access’in bir parçası olarak satın alınabilir.
  • Geriye dönük uyumluluk zaten harika görünüyor.
  • Xbox Game Pass, başarısının anahtarıdır.
Microsoft
499 dolara mal olan, çirkin bir konuşmacı gibi görünen ve ufukta pek çok özel oyun bulunmayan bir oyun konsolu? Defol buradan, tamam mı? Yanlış. Xbox Series X, oyun konsolları hakkında bildiğimizi düşündüğümüzü değiştirecek gibi görünüyor ve henüz ilk günler.

Xbox Series X Aslında Neler Sunuyor?

Uzun süreli bir Xbox hayranı olarak duyuruları izledim ve madde işaretlerini inceledim ve onlar… iyiydi. Gayet iyi. Bir bakıma, Microsoft’un kendi başarısının kurbanı olduğunu hissetti. Xbox One X’imi seviyorum ve çoğu gün kullanıyorum, bu yüzden başka bir konsolun beni baştan çıkarmaya çalışmasına gerek var mıydı? Bana göre, fırlatma oyunları çok önemliydi ve harika değiller. Bu oyunlar şunları içerir: Assassin’s Creed Valhalla, Kader 2: Işığın Ötesinde, Kir 5, Falconer, Gears Tactics, Marvel’s Avengers, NBA 2K21, Tetris Effect: Connected, Watch Dogs: Legion, ve Yakuza: Ejderha Gibi. Bu oyunların neredeyse tamamı başka yerlerde bir şekilde mevcuttur. Başlatma penceresi oyunları, benzer şekilde devam ediyor. Call of Duty: Black Ops Soğuk Savaş (isim artık alabilir mi?) ve Siberpunk 2077 mevcut nesil konsollarda da mevcut oyunlarda başı çekiyor. Peki ne verir? “Sadece beğenildikten sonra daha iyi olacak Halo Sonsuz ve daha fazlası geliyor.”

Bu bir Yükseltme, Tamamen Yeni Bir Konsol Değil

Kesinlikle normal bir Xbox One kullanmaya devam edebilir ve mutlu olabilirsiniz, ancak bunun nedeni, Xbox Series X’in tüm amacının yepyeni bir oyun dünyası olması değil – zaten sahip olduğumuz şeyin bir evrimidir.

Xbox Series X geriye dönük uyumluluk başlık resmi

Microsoft
Yeni bir bilgisayar satın aldığınız veya mevcut bileşenleri yükselttiğiniz tüm zamanları hatırlıyor musunuz? Ne kadar harika göründüğünü ve hissettirdiğini görmek için en sevdiğiniz ‘eski’ oyuna yöneldiniz. Ne kadar iyi olduğunu kontrol etmeyi seviyorum World of Warcraft yaptığım her yeni bilgisayar yükseltmesinde. Xbox Series X şu anda böyle. Geliştiriciler sistemin tam olarak neler başarabileceğini keşfetmeye devam ettikçe, bazı özel ve benzersiz başlıklar vaadiyle halihazırda sahip olduklarınızda devrim yaratıyor. Yeni konsolu deneyimleyen kişilerin son raporlarına bakalım. En önemlisi, deneyimli serbest gazeteci Geoff Keighley, Xbox Series X hakkındaki izlenimlerini tweetledi. Yalnızca geriye dönük uyumlu oyunlarla sınırlı ve Hızlı Devam özelliğinin ne kadar hızlı olduğunu görünce etkilendi. Son oyunlar kesinlikle Xbox One’da son zamanlarda mücadele ediyor. Gibi oyunlar Forza Horizon 4 ve Kontrol Kısa sürede sinir bozucu hale gelen uzun yükleme sürelerinden muzdarip oldular ve sadece onlar değiller. Xbox Series X tüm bunları değiştirecek.

“Yükleme süreleri panoda VASTLY iyileştirildi. Test ettim Fortnite, Warzone, Ori, Batman: Arkham Knight, hatta daha eski başlıklar gibi Modern Savaş 2 ve Savaş Gears’ı (orijinal 360 disk sürümleri!), “diye açıkladı Keighley. Benzer şekilde, Hızlı Devam Etme bir oyun değiştirici olacak gibi görünüyor. Keighley bunun” neredeyse Alt-TABing’e benzediğini “açıklıyor. Neyi düşünmeden birden fazla oyun arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Özel Xbox Series X oyunlarının nasıl olabileceğini düşünmeden önce, bu tür bir kullanım kolaylığı kulağa son derece yararlı geliyor.

Neden 499 Dolar O Kadar Kötü Bir Fiyat Değil (Bir Çeşit)

Xbox Series X’in zor bir satış olmadığını söylemiyorum. Hemen hemen hepimiz için zor bir yıl oldu ve 499 dolar çok para. Aslında Microsoft’un doğru fikre sahip olduğu yer burasıdır. Xbox Tam Erişim hizmeti sayesinde, yeni bir telefon sözleşmesine kaydolmak gibi bir Xbox Series X’e etkin bir şekilde abone olabilirsiniz.

Dikey olarak dururken Xbox Series X'in üst ve alt kısmının görünümü

Microsoft
Önümüzdeki 24 ay boyunca 34,99 ABD doları karşılığında bir Xbox Series X konsolu ve 24 aylık Xbox Game Pass Ultimate kazanırsınız. Bu, Microsoft’un katil uygulamasıdır ve yüzlerce oyundan oluşan bir kataloğu tamamen ücretsiz olarak, bir tür Netflix gibi keyfini çıkarmanıza olanak tanır. Microsoft tarafından yayınlanan en son oyunlarla birlikte düzenli olarak yeni oyunlar eklenir. Her halükarda aylık 14,99 dolar, yani en yeni oyun konsolu için ayda 20 dolar? Temelde haftada hoş bir kahve olarak sonuçlanan bir şeye kimse nasıl direnebilir? Yeni oyunlar satın almak için bütçe ayırma konusunda endişelenmenize bile gerek kalmadığında ve aylık olarak ödeme yapmayı seçebildiğinizde, Xbox Series X, henüz pek çok özel oyun içermese bile harika bir fırsat gibi geliyor. Halen daha iyi? Sadece beğenildikten sonra daha iyi olacak Halo Sonsuz ve daha fazlası geliyor. Bu yüzden Xbox Series X’i mümkün olan en kısa sürede alıyorum. Ya sen?