Skip to content

Yabancıların Twitter’da Sizi Takip Etmesini Nasıl Engellersiniz?

16 de Mayıs de 2021

Twitter, düşüncelerinizi paylaşmanıza, ilgi alanlarınızı takip etmenize, mesaj göndermenize ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan popüler bir sosyal ağ ve mikroblog platformudur. Çok çeşitli insanlarla etkileşimde bulunmaktan zevk alabilir veya düşüncelerinizi yalnızca tanıdığınız kişilerle paylaşmayı tercih edebilirsiniz. Herkese açık bir Twitter hesabınız varsa, takipçilerinizden bazıları tamamen yabancı olabilir. İşte tamamen yabancıların sizi Twitter’da neden takip ediyor olabileceğine, tanımadığınız takipçilerden nasıl kurtulacağınıza ve yabancıların sizi takip etmesini ilk etapta nasıl durdurabileceğinize bir göz atın. Twitter takipçileriniz, tweetlerinizi alan kişilerdir. Biri sizi takip ederse, takipçilerinizin listesinde görünür, Twitter’da oturum açtıklarında tweetlerinizi zaman çizelgelerinde görürler ve siz de özel konuşma onlarla.

Yabancılar Neden Seni Takip Ediyor?

Tanımadığınız birinin sizi Twitter’da takip etmesi için pek çok neden var. Aklınıza, bakış açınıza ve mizahınıza hayran olabilir ve onlarla bağlantı kurabilirler veya sizi başka biriyle karıştırabilirler. Bazen karşılığında bir takip almak için rastgele bir kişi sizi takip edebilir. Bu, takipçilerini büyütmek isteyen insanlar için yaygın bir uygulamadır. Daha fazla takipçi, ister sadece ilgi isteyin isterse gerçekten teşvik edecek bir şeyiniz olsun, daha fazla görünürlük anlamına gelir. Ancak tüm rastgele insanların sizi Twitter’da takip etmek için zararsız nedenleri yoktur. Bilgisayar korsanları ve internet suçluları sizi takip etmek için kötü niyetli Twitter botları gönderebilir. Kötü amaçlı botlar, kötü amaçlı yazılımlara bağlantılar yayar. Bu bağlantılar genellikle kısaltılmış bağlantılar olarak gizlenir, böylece tehlikeli bağlantı görünmez olur. Twitter’da rastgele bir kısa bağlantıya tıklamadan önce, onu incelemek için bir bağlantı genişletme hizmeti kullanın, böylece hedefinin gerçekten gitmek istediğiniz bir yer olup olmadığına karar verebilirsiniz. Rastgele takipçiler, mesajlarını yaymak için Twitter beslemeleri de dahil olmak üzere olası her yolu kullanan spam gönderenler olabilir. Spam gönderenler, izleyicilerini artırarak, geri dönüş umuduyla çok sayıda hesabı takip eder. Bir tweet’i spam olarak bildirdiğinizde, Twitter kullanıcının sizi takip etmesini veya size yanıt vermesini engeller ancak hesabı otomatik olarak askıya almaz. Spam gönderenleri Twitter’a bildirmek kolaydır. Seçiniz Takipçiler Twitter ana sayfanızdan ve ardından sol taraftaki düğmeyi seçin. Takip et düğmesine basın ve seçin Bildiri.

Yabancıların Twitter’da Sizi Takip Etmesini Engelleyin

Twitter’a kaydolduğunuzda, tweetleriniz varsayılan olarak herkese açıktır; bu, herkesin sizi takip edebileceği, tweet’lerinizi görüntüleyebileceği ve sizinle etkileşim kurabileceği anlamına gelir. Yabancıların sizi takip etmesini önlemek için Twitter hesabınızı gizli olarak ayarlamanız gerekir. Gizli olarak ayarlandığında, yeni kişiler sizi takip etmek istediğinde bir istek alırsınız ve ardından isteği onaylayabilir veya reddedebilirsiniz. Twitter hesabınızı genel yerine özel olarak nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Twitter’ı açın ve Ayarlar (dişli) simgesi.

  2. Seçiniz Gizlilik ve Güvenlik.

  3. Açın Tweetlerinizi koruyun.

  4. Seçiniz Bitti.

  5. Tweetleriniz yalnızca sizi takip eden kişilere görünecek ve sizi takip etmek isteyen varsa, onları onaylamalısınız. Takipçi isteklerini onaylamak veya reddetmek için Twitter profilinize gidin. Takipçiler> Bekleyen takipçi istekleri’ni seçin sizi takip etmek isteyen kişileri görmek için. Seçiniz Kabul etmek veya Reddet.

Bir Twitter Takipçisini Engelleyin

Bir yabancı (veya tanıdığınız biri) sizi Twitter’da takip ediyorsa ve onu engellemek istiyorsanız:

  1. Seçin aşağı ok Engellemek istediğiniz hesaptaki bir Tweetin üst kısmında bulunan simgesi.

  2. Seçiniz Blok.

    Twitter'da bloke edilmiş hesap

  3. Seçiniz Onaylamak için tekrar engelleyin. Artık engellenen hesap sizi takip edemez veya tweetlerinizi görüntüleyemez.

Takipçilerinizin yüzde kaçının sahte, gerçek veya pasif olduğunu görmek için StatusPeople’s Fake Follower Check gibi bir hizmet kullanın.