Skip to content

Yahoo Calendar iCal Sync Nasıl Kurulur

17 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • Yahoo takvimlerinize gidin, aşağı ok takviminizin adının yanında Takvimi Düzenle.
 • Seç Paylaşılabilir bağlantı alın ve altındaki URL’yi kopyalayın Bir tarayıcıda görüntülemek için (HTML) Bir web bağlantısını paylaşmak için bölüm.
 • altındaki URL’yi kopyalayın. Bir Takvim uygulamasına (ICS) aktarmak için Bir ICS dosyasına bağlantı paylaşmak için bölüm.

Bu makale, takvim etkinliklerinizi başkalarıyla paylaşabilmeniz için Yahoo Calendar iCal senkronizasyonunun nasıl kurulacağını açıklar.

Yahoo Takvim iCal Adresi Nasıl Bulunur?

Başkalarının tüm takvim etkinliklerinizi görebilmesi için Yahoo Takviminize bir bağlantı oluşturmak için şu adımları izleyin:

 1. seçin Takvim Yahoo Mail’in sağ üst köşesindeki simgesi. Takvim sayfanız yeni bir sekmede açılır. Takvim ayrı bir sekmede açılmazsa, Takvim tam görüntü.

 2. Altında Takvimlerim sol kenar çubuğunda, aşağı ok takviminizin adının yanında Takvimi Düzenle açılır menüden. Yeni bir takvim oluşturmak ve paylaşmak için şuraya gidin: Hareketler > Yeni Takvim Oluştur.

  Yahoo Takvimlerinde Takvimi Düzenle

 3. Seç Paylaşılabilir bağlantı alın ve altında görünen URL’yi kopyalayın Bir tarayıcıda görüntülemek için (HTML) Bölüm. Başkalarının takvim uygulamalarına aktarabileceği bir ICS dosyasını paylaşmak istiyorsanız, URL’yi kopyalayıp Bir Takvim uygulamasına (ICS) aktarmak için Bölüm.

  Yahoo Calendars'ta Takvimi Düzenle ekranında paylaşılabilir bağlantı geçişini ve URL'yi alın

 4. Seç Kayıt etmek.

 5. URL’yi başkalarıyla paylaşın. Programınızı takip etmek için yeni ve mevcut takvim etkinliklerinizi izleyebilirler.

Yahoo iCal Dosyası Nedir?

Yahoo takvim etkinliklerini iCalendar (iCal) dosyası adı verilen bir dosya aracılığıyla herkesle paylaşabilirsiniz. Bu takvim dosyaları ICAL veya ICALENDAR dosya uzantısına sahip olabilir, ancak normalde ICS ile biter. Bir Yahoo takvimi oluşturduktan sonra, herkesin etkinlikleri görüntülemesine ve ICS dosyasını kendi takvim programına veya mobil uygulamasına aktarmasına izin verebilirsiniz. Değişiklik yaptığınızda iş arkadaşlarınızın, arkadaşlarınızın veya ailenizin görmesini istediğiniz bir iş veya kişisel takviminiz varsa bu özellik harikadır.

Yahoo Takvim ICS Dosyasını Paylaşmayı Durdurun

Bu etkinlikleri paylaşmayı durdurmaya karar verirseniz, Takvimi Düzenle ekranına geri dönün ve Bağlantıyı sıfırla URL’lerin yanındaki simge. seçme Bağlantıyı sıfırla seçeneği yeni bir takvim URL’si oluşturur ve eskisini devre dışı bırakır.

Yahoo Takvimlerinde Takvimi Düzenle'deki URL'lerin yanındaki bağlantı simgesini sıfırla