Skip to content

Yahoo! Hareketsizlik Nedeniyle Posta Hesabı

21 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • Yahoo Mail desteğiyle iletişime geçin.
  • Hesabınız> 90 gün boyunca devre dışı bırakılmışsa, bunun yerine yeni bir hesaba kaydolmanız gerekebilir.

Bu makale, Yahoo hesabınızı etkin olmama nedeniyle devre dışı bıraktıysa ve hizmetin hem web hem de mobil uygulama sürümleri için geçerliyse ne yapmanız gerektiğini açıklar.

Devre Dışı Bırakılmış Yahoo Hesabını Yeniden Etkinleştirme

Hesabınız son 90 gün içinde devre dışı bırakıldıysa, tarihine kadar geri yükleyebilirsiniz. Aksi takdirde, yeni bir hesap açmanız yeterlidir. Posta hesabınız devre dışı bırakıldıysa, oturum açtığınızda bir mesaj göreceksiniz. Hesabınızın devre dışı bırakıldığı veya şifrenizi sıfırlayamadığınız yazabilir. Hesabınız silindikten sonra, ekran adınız yeni kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale gelir. Biri hak iddia ederse, yeni hesabınız için farklı bir ekran adına ihtiyacınız olacaktır. Yahoo Mail, kullanılmayan hesapları periyodik olarak devre dışı bırakır. Hesabınız devre dışı bırakılırsa, e-postalara, eklere ve hesabınızın diğer öğelerine erişemezsiniz.

Yahoo Mail Neden Hesapları Devre Dışı Bırakıyor?

Yahoo Mail hesabınızda oturum açmadan bir yıldan fazla bir süre geçerseniz Yahoo, diğer kullanıcılara yer açmak için mesajlarınızı sunucularından silebilir. Etkin olmayan hesaplar hizmeti herkes için yavaşlatır, bu nedenle Yahoo! ‘Nun ucunda işleri düzenli tutmak, posta hizmetlerinin onu kullananlar için hızlı ve güvenilir olmasını sağlar. Hareketsizliğin yanı sıra, Yahoo’dan hesabınızı silmesini talep ederseniz veya Yahoo hizmet şartlarını ihlal ederseniz Yahoo hesabınızı kapatabilir.

Yahoo Hesabınızı Nasıl Etkin Tutabilirsiniz?

Yahoo Mail hesabınızın aktif kaldığından emin olmak için ara sıra oturum açın. Birden fazla e-posta sağlayıcısı kullanıyorsanız, diğer e-posta hesaplarınızı Yahoo Mail ile senkronize edin, böylece tüm mesajlarınızı tek bir yerde alabilirsiniz. Bu şekilde, e-postalarınızı Yahoo Mail’de okuyabilir ve hesabınızın silinmesini engelleyebilirsiniz.