Skip to content

Yahoo! Mail Down mu Yoksa Sadece Siz Misiniz?

12 de Nisan de 2021

Yahoo! Posta çalışmıyor. İdeal olarak, Yahoo Mail hizmetlerinin ne zaman kapalı olduğunu veya zorlandığını anlamanın basit bir yolu olacaktır. Ancak maalesef, 2019’un başlarından itibaren Yahoo! Mail, ücretsiz posta hizmetleri için sistem durumu bilgisi sağlamaz. Diğer birçok web servis sağlayıcısının aksine bu, Yahoo! ‘Nun hizmetlerinin durumunu hızlı bir şekilde belirleyemeyeceğiniz anlamına gelir. Aşağıdaki adımlar dizisi, Yahoo! Posta çalışmıyor.

Temel Yahoo Mail

Yahoo! Posta, ancak beklediğiniz gibi görünmüyor, Temel Yahoo Mail’i görüyor olabilirsiniz. Yahoo Mail, yavaş bir bağlantıdaysanız, desteklenmeyen bir tarayıcı kullandığınızda, düşük ekran çözünürlüğüne sahip bir cihazdaysanız veya JavaScript’i devre dışı bıraktığınızda sizi otomatik olarak Temel Yahoo Mail’e geçirebilir. Bu sorunları çözen bir cihaza ve bağlantıya döndüğünüzde, Yahoo Mail otomatik olarak “tam özellikli” Yahoo Mail’e dönmelidir.

Yahoo Mail Bozuk Göründüğünde Atılması Gereken Adımlar

 1. Twitter’dan Tweet’leri kontrol edin @Yahoo e, @YahooCarehatta ana @Yahoo hesap. Nadir olsa da, bu hesaplardan herhangi birinden gelen bir Tweet, Yahoo! Posta hizmeti sorun yaşıyor. Tweetleri görüntülemek için bir Twitter hesabına ihtiyacınız yok. Ek olarak, hızlı bir Twitter araması, başkalarının Yahoo! ile bağlantı kurmada sorun yaşayıp yaşamadığını anlamanıza yardımcı olabilir. Posta. Yahoo! gibi terimleri arayın. Mail, YahooMail veya #yahoomail. Her öğe için son Twitter arama sonuçlarını görmek için bu terimlerin her birindeki bağlantıları izleyin. Yahoo! ile ilgili sorunlardan bahseden kişilerin son Tweetlerini görürseniz! Posta, yaşadığınız herhangi bir sorun muhtemelen yalnızca sizin hesabınızı değil, birçok hesabı da etkiler.

  Yahoo Mail Twitter hesabının ekran görüntüsü

 2. Diğer sitelerin Yahoo Mail’e erişip erişemediğini görmek için üçüncü taraf durum hizmetlerini kontrol edin. Örneğin, tarayıcınızı https://isup.me hizmetine açın ve sitenin Yahoo Mail’e bağlanıp bağlanamadığını görmek için mail.yahoo.com adresini girin. Alternatif olarak, DownDetector, https://downdetector.com/status/yahoo-mail adresinde Yahoo Mail için bağlantı ve kesinti sorunlarını izleyen ve bildiren bir durum sayfası tutar. Herhangi bir zamanda, en azından birkaç sorunun bildirildiğini görmeyi beklemelisiniz. Bununla birlikte, yüzlerce veya binlerce sorunun tanımlandığını görürseniz, sorun neredeyse kesinlikle kontrolünüz dışındaki bir sorundur.

  Downdetector.com Yahoo Mail sayfasının ekran görüntüsü, son sorunları gösteren

  Bu durum hizmetlerinden herhangi biri bir sorunu belirtirse, sorun gidermeyi durdurabilirsiniz. Sorun, Yahoo Mail’deki ekibin çözmek için çalışması gerekecek. Bu araçlarla ilgili herhangi bir sorun bildirilmezse, kurulumunuzda sorun giderme zamanı gelmiştir.

 3. Cihazınızı kapatın, bir dakika bekleyin ve ardından tekrar açın. Genellikle, bir sistemin yeniden başlatılması çeşitli uygulama, bellek ve / veya bağlantı sorunlarını çözecektir. Dizüstü bilgisayar ve masaüstü cihazlarda, yeniden başlatma da sıklıkla uygulamalarla ilgili geçici sorunları giderir. Mobil cihazlarda yeniden başlatma, cihazınızın ağ bağlantılarını yeniden kurmasına izin verir.

 4. Google.com gibi diğer web sitelerine bağlanıp bağlanamayacağınızı görmek için cihazınızda bir web tarayıcısı açın. İnternete bağlanamıyorsanız, ağ bağlantısı sorununuz olabilir. Bir dizüstü bilgisayar, tablet veya telefon kullanıyorsanız, farklı bir ağa bağlanmayı deneyebilirsiniz. Örneğin, yerel bir kütüphane, kafe veya işyeri gibi yakındaki farklı bir Wi-Fi ağına bağlanmayı deneyin. Veya cihazınızın akıllı telefon gibi bir hücresel bağlantısı varsa, Wi-Fi’yi kapatın, böylece cihazınız bunun yerine mobil sağlayıcınızın ağına bağlanır. Ağları değiştirdikten sonra Yahoo! Tekrar mail at.

 5. Yahoo Mail’e bağlanmanın farklı bir yolunu deneyin. Yahoo! Mail, bir tarayıcı dene. Veya, genellikle Yahoo! Tek tarayıcıyla posta gönderin, farklı bir tarayıcı deneyin. Yahoo! ‘Ya erişmek için Chrome, Firefox veya Brave’i yükleyip deneyebilirsiniz. Posta. Bu tarayıcıların üçü de Windows, macOS, Android ve iOS cihazlarda çalışan sürümler sunar. Veya genellikle bu üç tarayıcıdan birini kullanıyorsanız, Safari’ye (macOS ve iOS sistemlerinde) veya Edge’e (Windows, iOS veya Android sistemlerinde) geçin. Yukarıdaki tarayıcılardan birini seçin, cihazınıza kurun, açın, ardından https://mail.yahoo.com adresine gidin ve oturum açın.

 6. Android, iPhone veya iPad kullanıyorsanız, Yahoo Mail’e doğrudan bağlanmak için Yahoo Mail uygulamasını yükleyebilirsiniz. Bazı ayarların yapılmasını veya yapılandırma özelleştirmelerini gerektirebilecek mobil posta uygulamalarının aksine, Yahoo’nun mobil uygulaması açık bir şekilde mobil cihazınızda Yahoo Mail’e erişim sağlamayı amaçlamaktadır. Android için Yahoo Mail’i veya iOS için Yahoo Mail’i yükleyin, ardından hesabınızda oturum açın.

  Yahoo Mail uygulaması için oturum açma ekranının ekran görüntüsü (Android solda; iOS sağda)

 7. İnternete bağlı başka bir cihaza erişiminiz varsa, Yahoo! O cihazda posta. Örneğin, bir masaüstü bilgisayardan Yahoo Mail’e erişmekte zorluk yaşıyorsanız, bunun yerine bir dizüstü bilgisayara, tablete veya akıllı telefona geçin. Bu farklı cihazda bir tarayıcı açın ve https://mail.yahoo.com adresine gidin ve hesabınızda oturum açın.

 8. Sistem, hesap adınızı ve / veya şifrenizi kabul etmediğinde, şifre kurtarma işlemini başlatın.

  E-posta veya telefon numarası istemi ile Yahoo Mail hesap kurtarma işleminin ekran görüntüsü

  Yahoo Mail oturum açma sayfasında, “Oturum açmada sorun mu yaşıyorsunuz?” Seçeneğine dokunun veya tıklayın. bağlantı. Bu sizi hesap erişimini kurtarma işleminin başlangıcına götürecektir. Bu sayfada, kurtarma sürecini başlatmak için dört bilgiden herhangi birini girin:

  • Bir e-posta adresi
  • Bir cep telefonu numarası
  • Kurtarma e-posta adresi
  • Kurtarma telefon numarası

  Kurtarma yöntemine ve sağladığınız bilgilere göre değişiklik gösterecek talimatları izleyin.

 9. Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri Yahoo Mail hesabınıza erişmenize izin vermiyorsa, yardım için Yahoo desteğine başvurmanız gerekebilir.