Skip to content

Yahoo Mail ile Web Sayfası Bağlantısı Nasıl Gönderilir

16 de Mayıs de 2021

Bu makale Yahoo Mail ile nasıl bağlantı gönderileceğini açıklamaktadır. Alıcının ne bekleyeceğini bilmesi için bir önizleme görüntüsü eklemek bile mümkündür.

Yahoo Mail ile Web Sayfası Bağlantısı Nasıl Gönderilir

Bir e-posta mesajına bağlantı eklemenin en basit yolu, onu kopyalayıp yapıştırmaktır. Kullanıcı daha sonra bağlantıyı mesajdan kopyalayıp tarayıcıya yapıştırabilir. Bununla birlikte, kullanıcıyı metne tıklayarak doğrudan sayfaya götüren bir köprü eklemeyi tercih ederseniz:

 1. Paylaşmak istediğiniz bağlantının metnini vurgulayın ve Ctrl+C (Windows için) veya Komut+C (Mac için) kopyalamak için.

 2. Yahoo Mail mesajınızda bağlamak istediğiniz metni vurgulayın ve ardından bağlantı alt araç çubuğundaki simgesi (metin biçimlendirme seçeneklerinin solunda).

 3. Basın Ctrl+V (Windows için) veya Komut+V (Mac için) bağlantıyı metin alanına yapıştırmak için.

  Yahoo Mail'in ekran görüntüsü "Link ekle" bağlantının vurgulanmış olduğu pencere

 4. Tıklayın Ölçek bağlantıyı açın ve hem çalıştığından hem de paylaşmak istediğiniz sayfaya gittiğinden emin olun.

  Yahoo Mail'in ekran görüntüsü "Link ekle" Test düğmesinin vurgulandığı pencere

 5. Seçiniz Kayıt etmek.

  Yahoo Mail'in ekran görüntüsü "Link ekle" Kaydet düğmesinin vurgulandığı pencere

 6. E-postayı her zamanki gibi gönderin. Alıcı mesajı gördüğünde, web sayfasını yeni bir sekmede açmak için mavi metne tıklayabilir.

Yahoo Mail Mesajlarına Bağlantı Önizlemeleri Nasıl Dahil Edilir

Alternatif olarak, bir bağlantının tamamını yapıştırabilirsiniz (dahil http: // veya https: //) doğrudan bir Yahoo Mail mesajına. Web sayfasının nasıl kurulduğuna bağlı olarak, yapıştırılan metin otomatik olarak köprü oluşturacak veya bir resimle birlikte bir bağlantı önizlemesi oluşturulacaktır. Bağlantı önizlemesinin boyutunu ve konumunu ayarlamak için farenizi önizleme görüntüsünün üzerine getirin ve ardından elipsler () sağ üst köşede. Seçme Kaldırmak yalnızca önizlemeyi silecek; bağlantının kendisi mesaj metninde kalacaktır.

Bağlantı önizleme düğmesi vurgulanmış şekilde Yahoo Mail'in ekran görüntüsü

Yahoo Mail Basic ile Web Sayfası Bağlantısı Gönderin

Yahoo Mail Basic, bağlantı önizlemelerini desteklemez, ancak köprüler eklemek de mümkündür:

 1. Paylaşmak istediğiniz bağlantının metnini vurgulayın ve Ctrl + C (Windows için) veya Command + C (Mac için) kopyalamak için.

 2. Metin imlecini, bağlantıyı Yahoo Mail mesajınızda eklemek istediğiniz yere getirin ve Ctrl + V (Windows için) veya Command + V (Mac için) bağlantıyı yapıştırmak için.

  Metin imlecini, bağlantıyı Yahoo Mail mesajınızda eklemek istediğiniz yere getirin ve bağlantıyı yapıştırmak için Ctrl + V (Windows için) veya Command + V (Mac için) tuşlarına basın.

 3. Ekle parantez bağlantı metninin etrafında.

  Bağlantı metninin etrafına parantez ekleyin.

Alıcı mesajı gördüğünde, web sayfasını yeni bir sekmede açmak için altı çizili metne tıklayabilir. Bu numara aynı zamanda Yahoo Mail mobil uygulamasından gönderdiğiniz mesajlara köprüler eklemek için de işe yarar.

Alıcı mesajı gördüğünde, web sayfasını yeni bir sekmede açmak için altı çizili metne tıklayabilir.