Skip to content

Yahoo Mail’de Gönderenlerden Gelen İstenmeyen E-postalar Nasıl Engellenir

22 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Tıklayın Ayarlar > Daha fazla ayar > Güvenlik. Git Engellenen Adresler ve seçin Ekle. Gönderenin adresini yazın ve seçin Kayıt etmek.
 • Temel’de seçin Hesap açılır ok, seçin Seçeneklerve seçin Git. Git Engellenen Adresler, bir e-posta adresi yazın ve seçin +.

Bu makale, Yahoo Mail’de 500 adede kadar adresten istenmeyen e-postaların nasıl engelleneceğini açıklamaktadır. Bu makaledeki talimatlar Yahoo Mail’in web sürümleri için geçerlidir.

Yahoo Mail’de İstenmeyen Gönderenlerden Gelen E-postaları Engelle

Yahoo Mail’de e-posta mesajlarını engellemek için şu adımları izleyin:

 1. Bir web tarayıcısında Yahoo Mail’e gidin, hesabınızda oturum açın ve Ayarlar pencerenin sağ üst köşesindeki dişli çark simgesi. 2. Seçiniz Daha Ayarlar Ayarlar bölmesinin altında.

  Yahoo Mail web sayfasında daha fazla Ayarlar bağlantısı 3. Seçin Güvenlik ve Gizlilik sol bölmedeki kategoriyi seçin ve ardından Ekle içinde Engellenen Adresler Bölüm. Engellediğiniz tüm e-posta adresleri Engellenen Adresler bölümünde görünür.

  Yahoo Mail engellenen gönderenler sayfasında düğme ekle  Yahoo Mail, gönderenlere onları engellediğinizi bildirmez.

 4. İçinde Engellenecek bir e-posta adresi ekleyin bölümüne gidin Adres metin kutusuna girin ve engellemek istediğiniz e-posta adresini yazın.

  Yahoo Mail için engellenen e-posta web sayfasındaki kaydet düğmesi 5. Seçiniz Kayıt etmek.

Bir gönderenin engellemesini kaldırmak için şu adrese gidin: Ayarlar > Daha fazla ayar > Güvenlik ve Gizlilik ve seçin Çöp Engellemesini kaldırmak istediğiniz e-posta adresinin yanındaki simgesi.

Yahoo Mail Basic’te İstenmeyen Gönderenlerden Gelen E-postaları Engelleme

Yahoo Mail Basic’te engellenen gönderenler listesine bir e-posta adresi eklemek için:

 1. Hesap adınızın yanındaki açılır oku seçin.

  Yahoo Mail Basic'teki Hesap Bilgileri menüsü 2. Seç Seçenekler açılır listeden ve ardından şunu seçin: Git.

  Yahoo Mail Basic'teki seçenekler menüsü 3. Seçiniz Engellenen Adresler sol bölmede.

  Yahoo Mail Basic web sayfasındaki Engellenen Adresler bağlantısı 4. İçinde adres Ekle metin kutusuna engellemek istediğiniz e-posta adresini girin.

 5. Artı işaretini seçin (+) adresi engellenenler listenize eklemek için.

  Ayrıca, Yahoo Mail Basic web sayfasına engellenen bir e-posta adresi eklemek için işaretleyinİstenmeyen Gönderenlerin Engellenmesi Önemsiz E-postaları Engellemez

E-posta adreslerini engellemek, istenmeyen postaları önlemek için etkili bir strateji değildir çünkü spam gönderenler gönderdikleri her önemsiz e-posta için genellikle yeni bir adres (veya alan adı) kullanır. Yahoo Mail, özelleştirebileceğiniz yerleşik bir spam engelleyiciye sahiptir.

Gönderenleri Yahoo Mail Uygulamasından Engelleyebilir misiniz?

Yahoo Mail’in web sürümlerinde yalnızca istenmeyen e-posta adreslerini engelleyebilirsiniz. Telefonunuzun tarayıcısında masaüstü sürümünü açın veya bunun yerine bir bilgisayar kullanın. Belirli e-posta adreslerinden gelen mesajları engellemek yerine izlemek için, Yahoo Mail hesabınızda, belirli bir göndericiden başka bir klasöre otomatik olarak mesaj göndermek için bir filtre ayarlayın.