Skip to content

Yahoo nedir?

4 de Haziran de 2021

Yahoo bir web hizmetleri sağlayıcısıdır. 1995’te piyasaya sürüldü, internetteki en eski isimlerden biri ve sürekli olarak en popüler web sitelerinden biri. Yahoo, web arama motoru ve e-posta hizmeti gibi hizmetler sunar. İlk bakışta, sitenin ana sayfasını ziyaret ettikten sonra, bunun sadece bir haber portalı olduğunu düşünebilirsiniz. Yahoo’dan kesinlikle haber alabilseniz de, aşağıda göreceğimiz gibi, aslında sitede çok daha fazlası var.

yahoo
Yahoo, “Yine Başka Bir Hiyerarşik Officious Oracle” için bir arka addır. İsim hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Yahoo’nun Hizmet Listesi

Yahoo’nun tüm web hizmetlerine tek bir yerden erişmenin en iyi yolu, Yahoo Everything sayfasıdır. Yahoo’nun web sitesinden yapabileceklerinize birkaç örnek:

 • Yahoo Yanıtları: Soru sorun ve diğer kullanıcılardan yanıt alın.
 • Yahoo İndirmeleri: Tarayıcınızı her açtığınızda Yahoo’daki haberlere erişmek, gelen kutunuzun daha fazlasını görüntülemek, Yahoo’yu varsayılan arama motorunuz yapmak ve daha fazlasını yapmak için tarayıcınıza yükleyebileceğiniz uzantılar.
 • Yahoo Entertainment: TV’ye, filmlere, ünlülere ve müziğe özel film seansları, videolar ve haberler.
 • Yahoo Fantasy Sports: Spor haberleri, skorlar, söylentiler, fantezi oyunları ve daha fazlası.
 • Yahoo Finance: Borsa bilgileri, alıntılar, finans haberleri ve daha fazlası.
 • Yahoo Grupları: Herkes, başkalarının erişebileceği ve bir forum gibi yayınlayabileceği bir grup oluşturabilir.
 • Yahoo Mail: E-posta mesajları gönderip alabileceğiniz ücretsiz bir e-posta hizmeti.
 • My Yahoo: Yahoo’yu kendi kişiselleştirilmiş başlangıç ​​sayfanız yapmak için özelleştirin.
 • Yahoo News: Dünyanın dört bir yanından ve Amerika Birleşik Devletleri’nden en son haberler.
 • Yahoo Search: Web sitelerini, videoları, resimleri, tarifleri ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir web arama motoru.
 • Yahoo Alışveriş: Elektronik, oyuncak, spor malzemeleri, çiçekler, hediyeler, giysiler ve daha fazlası gibi mağazalara, markalara veya kategorilere göz atarak Yahoo’da alışveriş yapın.
 • Yahoo Hava Durumu: Bulunduğunuz yerde ve tüm dünyada mevcut hava durumunu ve tahmini görüntüleyin.

Yahoo’nun diğer hizmetlerinden bazıları, Yahoo Developer Network, Yahoo Lifestyle, Yahoo Small Business ve Yahoo Sports’u içerir. Yahoo, Yahoo Messenger, Yahoo People Search ve Yahoo 360 gibi artık durdurulan başka hizmetler de sunuyordu. Yahoo’nun uluslararası bağlantılarını görüntülemek için Yahoo World’ü açın. Yahoo’yu Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, İngilizce vb. gibi çeşitli dillerde ziyaret edebilirsiniz.

Yahoo Arama İpuçları

Yahoo web arama motoru, en popüler araçlarından biridir. Şuradan erişilebilir: search.yahoo.com, ana sayfa son derece basittir, ancak bir arama başlattıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Örneğin, resimleri veya videoları bulmak için Yahoo’nun nasıl kullanılacağı ilk bakışta açık görünmeyebilir. Bunu yapmanın bir yolu, önce bir web araması başlatmaktır. Sonuçları gördükten sonra geçiş yapabilirsiniz. Görüntüler veya Videolar bu sonuçlar için. Bu aynı zamanda arama motoru tarafından desteklenen haberleri, tarifleri ve diğer şeyleri bulmak için Yahoo Search’ü kullanmanın bir yoludur ( Daha Aramak istediğiniz şeyin ne olduğunu göremiyorsanız menü).

Yahoo Arama daha fazla seçenek

Yahoo Arama ana sayfasından bir arama yaptığınızda ve ardından aracın farklı bir bölümüne eriştiğinizde (ör. Haberler, Tarifler, vb.), bu amaç için tamamen farklı bir arama motoruna yönlendirilebilirsiniz. Örneğin, yahoo.com veya arama.yahoo.com web sayfasında bir tanım araması yapabilir veya bunu doğrudan Yahoo Sözlük Arama sayfasından yapabilirsiniz.

Yahoo gibi web siteleri

Yahoo, türünün tek web sitesi değil. Google, Google Arama, Gmail, Google Haberler, bir finans arama aracı, yerleşik alışveriş sonuçları vb. gibi aynı şirketten doğan çeşitli ücretsiz hizmetler sunduğu için son derece benzerdir. Yandex de aynı satırları takip eder; alabileceğiniz bir e-posta hesabı, bir harita üzerinde yol tarifi bulmanın bir yolu ve resimleri, web sayfalarını ve videoları bulmak için bir arama motoru var. DuckDuckGo, Bing ve Dogpile gibi başka web arama motorları da vardır. Yahoo Mail ayrıca birçok ücretsiz e-posta sağlayıcısından sadece biridir.