Skip to content

Yahoo’da Yanıtlarken Orijinal Bir E-postadan Metin Nasıl Alıntı Yapılır! Posta

26 de Mayıs de 2021

Yahoo! Posta, orijinal e-posta iletisinin bir kopyası otomatik olarak e-postanıza eklenecek ve sizi orijinal iletideki metni yeniden yazma veya kopyalayıp yapıştırma zorunluluğundan kurtaracaktır. Bu, tüm mevcut Yahoo! sürümleri için varsayılan davranıştır. Posta ve bu özellik için herhangi bir seçeneği değiştirmenize gerek yoktur. Aslında, alıntılanan metni devre dışı bırakmak için bir ayar yoktur. Yanıtlarınızda önceki e-posta mesajının tamamını veya bir kısmını alıntılayabilmeniz yararlıdır. Bu, mesaj metnini hem siz hem de alıcılar için bağlam içinde tutarak herkesi kafa karışıklığından ve yanlış anlamalardan kurtarır. Ayrıca, alıcıların daha önce tartışılanlarla ilgili anılarını tazelemek için daha önce gönderilmiş e-postalara geri dönme zorunluluğunu ortadan kaldırır.

Yahoo! Mesaj Metninden Alıntı Yapma! Posta

Yahoo!’da bir e-postayı yanıtladığınızda Posta, orijinal mesaj yanıtınızın altına eklenecektir. Başlangıçta, yanıtınızı oluştururken orijinal mesaj metnini görmezsiniz çünkü metin dağınıklığını azaltmak için uygun şekilde gizlenmiştir. Orijinal mesaj metnini aşağı kaydırıp öğesini seçerek ortaya çıkarabilirsiniz. Orijinal mesajı göster e-posta mesajınızın altında.

Orijinal Mesajların Yalnızca Bölümlerinden Alıntı Yapma

Yanıtınıza orijinal mesajdan alıntılanan tam metni veya bu konuyla ilgili alıntılanan metnin herhangi birini eklemeniz gerekmez. Bir e-postayı yanıtlarken, alıntılanan mesaj metnini düzenleyebilir ve yanıtınızda alıntılanmasını istediğiniz kısımlara indirebilir veya tamamen silebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımlara bakın:

  1. Yanıtladığınız bir e-postayı açın ve seçin CevaplaHepsini cevapla.

  2. Alıntılanan metni, yanıtınızın en altına kaydırıp öğesini seçerek gösterin. Orijinal mesajı göster.

    Orijinal mesajı Yahoo Mail'de göstermeyi seçin.

  3. Şimdi orijinal mesajdan silmek istediğiniz metni seçin veya vurgulayın ve Silme.

    Yahoo Mail'de alıntılanan orijinal mesajı görüntüleme.

Alıntılanan Metin E-postalarda Nasıl Görünür?

Orijinal mesajlardan alıntılanan metin, sol kenar boşluğundan hafifçe girintilendirilir ve metnin orijinal mesajdan geldiğini netleştirmek için dikey bir çizgi ile ayrılır. Aynı e-posta görüşmesindeki diğer yanıtlar, önceki mesajlardan alıntılanan metni içermeye devam edecektir. Bunların her biri daha da girintilenir ve dikey çizgilerle ayarlanır, bu mesajlar için “iç içe” bir görünüm oluşturur, böylece birbirleriyle bağlam içinde yerleştirilebilirler.