Skip to content

Yahoo’yu yap! Mesajları Daha Büyük Bir Yazı Tipiyle Görüntüleme

6 de Haziran de 2021

E-posta sağlayıcıları tarafından çok yaygın olarak kullanılan küçük yazı tipleri, çok az yer kaplayarak çok fazla bilgiyi paketlemeyi mümkün kılar. Ne yazık ki, bu küçültülmüş bilgiyi deşifre etmek ve sindirmek genellikle zordur. Neyse ki, bir Yahoo iseniz! Posta veya Yahoo! Mail Classic kullanıcısı, ekranı varsayılan olarak büyütebilir, bu da daha kolay okuma ve çok daha az göz yorgunluğu sağlar.

Yahoo’yu yap! Mesajları Daha Büyük Bir Yazı Tipiyle Görüntüleme

E-postalarınızı daha büyük bir yazı tipiyle okumak için Yahoo!’nun dışında bazı değişiklikler yapmanız gerekecek! Posta. Çoğu web tarayıcısı, tarayıcıda görüntülenen sitenin boyutunu artırabilir veya büyütebilir. Bu seçeneği, adres çubuğunda ortasında artı işareti bulunan bir büyüteç olarak görebilirsiniz. Bunu yapmazsanız, ayarları bulmak için Ayarlar menüsüne gitmeniz gerekebilir. yakınlaştır kontroller. Yakınlaştırma denetimleri, tarayıcı ekranındaki her şeyi büyütmenize olanak tanır. Tabii ki bu değişiklik, ziyaret ettiğiniz sayfalarda Yahoo! Posta da daha büyük. Alternatif olarak, tarayıcı ekranınızda yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için klavye veya fare kısayollarını kullanabilirsiniz. Klavyeyi kullanmak için tarayıcı pencerenizin içini tıklayın ve ardından Ctrl tuşuna basarken tuşuna + (artı) veya – (eksi) yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için tuşuna basın. Kaydırma tekerleği olan bir fareniz varsa, Ctrl Sayfanın boyutunu büyütmek veya küçültmek için tekerleği kaydırırken klavyedeki tuşuna basın.

Yahoo! Daha Büyük Yazı Tipi Kullanan Posta İletileri

Yahoo!’da daha büyük bir yazı tipinde e-postalar oluşturmak için! Mail, bir görüntü ayarını değiştirmeniz gerekecek.

 1. Yahoo’nuzla başlayın! posta hesabı aç ve seç Ayarlar sağ üst köşede.

 2. İçinde Ayarlar sayfanın sağ tarafından dışarı kayan menü, Daha fazla ayar.

  Yahoo!'daki Diğer Ayarlar seçeneğinin ekran görüntüsü Posta

 3. Üzerinde Ayarlar görünen sayfa, seçin E-posta Yazma.

  Yahoo!'daki E-posta yazma seçeneğinin ekran görüntüsü Posta

 4. Aşağıdaki açılır menüleri kullanın Varsayılan zengin metin yazı tipi Gönderdiğiniz mesajların yazı tipini ve boyutunu değiştirmek için

  Yahoo!'daki Varsayılan zengin metin yazı tipi seçenekleri Posta

 5. Ayarlamayı tamamladığınızda, Gelen kutusuna geri dön bitirmek için bağlantı.

  Yahoo!'daki Gelen Kutusuna Dön seçeneği! Posta

Yahoo! Posta Gelen Kutusu Aralığı

Gelen kutunuzu okumayı daha rahat hale getirmek için yapabileceğiniz bir diğer şey de gelen kutusu aralığınızı artırmaktır. Artırılmış boşluk, mesajlar arasında daha fazla beyaz boşluk bırakır, bu da gözleriniz için daha kolay olur.

 1. Yahoo’yu açın! Posta ve seçin Ayarlar sağ üst köşede.

 2. Seç Daha fazla ayar menünün alt kısmına yakın.

  Ayarlar menüsünün altındaki Diğer Ayarlar.

 3. Seç Gelen Kutusunu Kişiselleştir sol bölmede ve altında Gelen kutusu aralığı Seç Büyük. her zaman geri ayarlayabilirsiniz Küçük veya Orta eğer tercihin buysa.

  Yahoo!'da Gelen Kutusu Boşluğu! Posta ayarları.

Yahoo! mail ayrıca bir Temel sürüme sahiptir. Temel sürümde, iletilerinizin hiçbirindeki yazı tipi boyutunu veya türünü, oluştururken bile kontrol edemezsiniz. Her şeyin daha büyük görünmesini sağlamak için tarayıcı pencerelerinizi yakınlaştırmayı deneyebilirsiniz, ancak bunları değiştiremezsiniz.