Skip to content

Yankı Cihazları Arasında Müzik Aktarmak için Alexa Nasıl Kullanılır

16 de Kasım de 2022

Bilinmesi gereken

 • Şu anda dinlediğiniz odada: “Alexa, duraklat” deyin.
 • Dinlemek istediğiniz odada: “Alexa, müziğe devam et” deyin.
 • Echo Buds’a müzik aktarmak için onları telefonunuza bağlayın ve “Alexa, müziğimi buraya taşı” deyin.

Bu makale, farklı bir odada dinlemeye devam edebilmeniz için Echo cihazları arasında müzik aktarmak için Alexa’nın nasıl kullanılacağını açıklar. Belirli odalar arasında geçiş yapmak yerine evinizde müzik dinlemek ister misiniz? Tüm Echo cihazlarınızda aynı anda çalmak için çok odalı müzik ayarlayın.

Müziği Başka Bir Cihaza Taşımak İçin Alexa Kullanabilir misiniz?

Amazon, müziği basit sesli komutlarla farklı Echo cihazları arasında taşımanıza olanak tanır. Bir Echo’dan diğerine, Echo hoparlör grupları arasında, Echo hoparlöründen Echo Buds’a ve hatta evinizdeki Echo’dan Echo Auto’nuza müzik aktarabilirsiniz.

Müziği Yankı Cihazları Arasında Taşımak için Alexa’yı Nasıl Kullanırım?

Evinizdeki Eko hoparlörlerle, Alexa’nın müziğinizi sesli komutla bir cihazdan diğerine taşımasını sağlayabilirsiniz. Bir odadan diğerine geçiyorsanız, ancak aynı müziği dinlemeye devam etmek istiyorsanız bu kurulum güzeldir.

Bu, Echo, Echo Dot, Echo Show ve diğer Echo cihazlarına ek olarak Echo Auto ile çalışır. Müziği bir Yankı hoparlöründen diğerine taşımak için Alexa’yı nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. “Alexa, duraklat” deyin. Müziğin o anda çaldığı odada olmanız gerekir.

 2. Müzik dinlemek istediğiniz odaya gidin.

 3. “Alexa, müziğe devam et” deyin. İkinci odadaki Yankı yanlış içeriği çalmaya devam ederse, “burada müziği sürdür” veya “radyoyu burada sürdür” gibi daha spesifik bir komut da kullanabilirsiniz.

 4. Müziğiniz yeni odaya aktarılacak.

Müziği Yankı Tomurcuklarına Taşımak için Alexa’yı Nasıl Kullanırım?

Müziği bir Echo Speaker’dan Echo Buds’a taşımak için Alexa’yı da kullanabilirsiniz. Bu işlem farklı sesli komutlar kullanır, ancak bunun dışında aynı şekilde çalışır. Müziği bir Echo’dan Echo Buds’a şu şekilde aktarabilirsiniz:

 1. Yankı Tomurcuklarınızı telefonunuza bağlayın ve kulaklarınıza takın.

 2. “Alexa, müziğimi buraya taşı” komutunu kullanın.

 3. Şu anda Echo cihazlarınızdan herhangi birinde müzik çalıyorsa, o cihazda duraklayacak ve Echo Buds’ınızda kaldığı yerden devam edecektir.

Müziği Hoparlör Grupları Arasında Taşımak İçin Alexa’yı Nasıl Kullanırım?

Echo hoparlörlerinizi akıllı ev gruplarına eklerseniz, Alexa’dan müziği belirli bir akıllı ev grubuna taşımasını isteyerek odalar arasında müzik taşımak için Alexa’yı kullanabilirsiniz. Aynı yöntemi, müziği bir stereo Echo hoparlör çiftine veya bir Echo Sub ve ilişkili hoparlörlerine taşımak için de kullanabilirsiniz. Müziği yeni bir hoparlör grubuna taşımak için şu kalıbı izleyen bir sesli komut kullanın: “Alexa, (ses içeriği türünü) (akıllı hoparlör grubuna) taşı.”

Örneğin, ne dinlediğinize ve akıllı ev gruplarınızın belirli adlarına bağlı olarak “Alexa, podcast’imi oturma odasına taşı” veya “Alexa, müziğimi yatak odasına taşı” diyebilirsiniz.

SSS

 • Alexa’da Apple Music’i nasıl çalarım?

  Apple Music’i Alexa ile çalmak için bir Apple Music aboneliğine, Echo gibi Alexa özellikli bir cihaza ve önceden Alexa ile kurulmuş bir iOS veya Android cihaza ihtiyacınız olacak. Alexa uygulamasını mobil cihazınızda başlatın ve üzerine dokunun. Daha (üç nokta) > Beceriler ve Oyunlar. Ara ve seç Apple Müzik ve dokunun Kullanmayı Etkinleştir > Ayarlar > Bağlantı hesabı. Apple Kimliğinizle oturum açmak için istemleri izleyin.

 • Alexa neden Amazon Music’e ulaşamıyor?

  Alexa, Amazon Music’ten müzik çalmıyorsa teknik bir sorun veya Amazon Music aboneliğinizle ilgili bir sorun olabilir. Amazon hesabınıza gidin ve etkin bir Amazon Müzik aboneliğiniz olduğundan emin olun. Ayrıca Echo cihazının veya diğer Alexa özellikli cihazın Amazon Müzik aboneliği olan bir profilde oturum açtığından emin olmalısınız. Müstehcen filtreniz açıksa, cihazın müstehcen sözlere sahip bir şarkıyı çalamayacağını unutmayın. Diğer sorun giderme adımları, Echo’nun yeniden başlatılmasını ve Amazon Music’in varsayılan müzik hizmeti olarak ayarlanmasını içerir.