Skip to content

Yaygın PowerPoint Sorunlarını Çözme İpuçları

2 de Nisan de 2021

PowerPoint sorunları ara sıra ortaya çıkıyor. İster yeni başlayan biri olun, ister PowerPoint’i bir süredir kullanıyor olsanız bile, bazen küçük bir sorun sizi şaşırtabilir. PowerPoint’te sorun yaşarken en sık sorduğum on soru burada.

Bir Sunumu E-postayla Gönderdiğimde Müzik Neden Çalmıyor?

MirageC / Getty Images
Muhtemelen en sık sorulan soru budur. Harika bir sunum oluşturdunuz ve tüm müzik ve sesler bilgisayarınızda çok güzel çalışıyor. Bunu gözden geçirmesi için arkadaşınıza veya meslektaşınıza gönderirsiniz ve hiçbir şey duyamazlar. Ne oldu?

Powerpoint Sunumuma Nasıl Parola Ekleyebilirim?

Şifre girişi

Richard Newstead / Getty Images
Bir bilgisayarı başka bir iş arkadaşınızla paylaşıyorsunuz. Gizli bilgiler içeren birçok sunum üzerinde çalışıyorsunuz. Meraklı gözleri işinizden nasıl uzak tutabilirsiniz?

Bir Sunum Oluştururken Yapmam Gereken İlk Şey Nedir?

Küçük bir konferans salonundaki meslektaşlar

lovro77 / Getty Images
İnsanlar PowerPoint’i öğrendikten sonra, genellikle doğrudan dalarlar ve slaytlar oluşturmaya başlarlar. Çoğu durumda, herhangi bir sunumun en önemli bölümünü kaçırdıkları için çok zaman kaybederler. Harika bir sunumun anahtarı nedir?

Powerpoint Slayt Gösterisinden Ses Dosyalarını Nasıl Çıkarabilirim?

Ses dalgası

1joe / Getty Images
İşte müzik ve seslerle ilgili sık sorulan bir başka senaryo. Bir e-postayla ilham verici bir PowerPoint şovu aldınız ve müziği kafanızdan çıkaramıyorsunuz. Bu şarkıyı kendi sunumunuzda kullanmak için bilgisayarınızda tutmayı çok isterdiniz. Müzik şovun içine yerleştirilmiştir. Sunudan ayrı olarak nasıl kaydedebilirsiniz?

Aynı Sunumda Hem Dikey hem de Yatay Slaytları Kullanabilir miyim?

Mavi gökyüzü ve gökyüzünde uçan uçak ile birlikte Asyalı bir kadının çift pozlama portresi

Yaorusheng / Getty Images
Slaytlarınızdan bazıları manzara odaklı bir slaytta oturmuş gibi görünmüyor. Sununuza portre odaklı bir slayt yerleştirmek istiyorsunuz. PowerPoint bunu yapmanıza izin veriyor mu?

Tüm Yazı Tiplerini Bir Seferde Nasıl Değiştirebilirim?

Tabloda gözlük ve komut dosyası şablonları

Westend61 / Getty Images
Meslektaşınız sunumu yaptı, ancak dikkatleri üzerine çeken siz olacaksınız. Bu sunumdaki tüm slaytlar için seçtiği yazı tipinden nefret ediyorsunuz. Bunu değiştirmek istiyorsunuz, ancak her slaytı gözden geçirecek vaktiniz yok. Yazı tiplerinde genel bir değişiklik yapmanın bir yolu olmalı

Bir Sunumdan Diğerine Nasıl Hızlıca Geçebiliriz?

İş toplantısı, sunum

kumikomini / Getty Images
Kürsüde ikinci sıradasınız ve bunun yumuşak bir geçiş olmasını istiyorsunuz. Bir sunumdan diğerine sorunsuz geçiş yapmanın bir yolu var mı?

Yazı Tipleri Neden Farklı Bir Bilgisayarda Değişiyor?

Atölye

lovro77 / Getty Images
Gerçek odada “konuşma” pratiği yapmak istiyorsunuz (her zaman iyi bir fikir). Sununuzu size verilen bilgisayarda açarsınız ve artık tüm yazı tipleriniz farklıdır ve birçok öğeyi slayta çarpıtır. Ne oldu?

Sunum Dosyam Neden Bu Kadar Büyük?

Manila klasörü

filo / Getty Images
Sunumda çok sayıda resim var ama yok o birçok. Dosya boyutu neden hızla büyüyor?