Skip to content

Yayıncı Allan Alvarez Ortalama Hız Koşucunuz Değil

6 de Temmuz de 2022

İnsan benzeri peynir avatarının arkasındaki kişi, uygun şekilde ‘Peynir’ olarak adlandırıldı ve yüksek oktanlı Süper Mario 64 speedrunning Allan Alvares: Twitch’te içerik yaratıcısı olmanın ne anlama geldiğine dair gelenekleri aşmayı uman genç bir adam. Etiketi tamamen reddediyor. Bunun yerine, ‘etkileyici’ terimini tercih etmek. Motivasyonlarına daha uygun olduğunu düşündüğü bir başlık.

Alvarez, hayateli ile yaptığı bir telefon röportajında, “Kendimi etkileyici biri olarak adlandırıyorum çünkü yapmayı sevdiğim şey bu. Ne tür içerikler yaptığım çok fazla umurumda değil. Etkilemeyi seviyorum.” “Bir şeyler yapmak ve neler yapabileceğimi göstermek ve umarım insanların da bunu yapmak istemesini sağlamak istiyorum. Bunu çok fazla anlıyorum. [from people saying I influenced them]Alvarez, oyun dünyasında hız tutkunları için bir ilham kaynağı olmasının yanı sıra, oyun dünyasını eğitmeye yardımcı olmak istiyor. İzleyicilerine gelişmekte olan ülkelerdeki yaşamın gerçekliğini öğretmek ve onlara küçük bir bakış açısı kazandırmak istiyor. Venezuela’dan Trinidad ve Tobago takımadalarındaki ada yaşamı, tarihi Madrid şehrinde soluklanmak için Alvarez’in YouTube ve Twitch’teki 230.000 takipçisine getirdiği keşfedilmemiş bir bakış açısına sahip.

Kısa Bilgiler

  • İsim: Allan Alvarez
  • Yaş: 26
  • bulunan: Madrid, İspanya
  • rastgele zevk: Alvarez, kendisini son derece rekabetçi bir kişi olarak nitelendiriyor. Futbol ve voleybol gibi rekabetçi sporların yanı sıra grubu Feedback ile canlı müzik geçmişi olan 26 yaşındaki yayıncı, “yüksek yoğunluklu, stresli disiplinlere” bayılıyor.
  • sloganı: “Sıkı çalışma her zaman karşılığını verir.”

Hareket Halinde Yaşam

Alvarez, etrafındaki dünya hakkında çok şey öğrendi. Trinidad’daki hayatı çete şiddeti, “gerileyici tutumlar” olarak nitelendirdiği şeyler ve genel kaynak eksikliği nedeniyle özellikle zor olarak nitelendirdi. “Birçok insanın varlığından bile haberdar olmadığı küçük bir adada büyümek, zor yoldan öğrenmen gereken çok şey var. Zor aşkı öğrenmek zorunda kaldım. Güvenli bir yer yoktu” dedi. “Karayipler’in dünyadaki en homofobik yerlerden biri olduğunu ve gey bir erkek olarak büyüyünce kendimi kabul etmeye çalıştığını ekleyin? Çok zordu.” Genç yayıncı, kabul eden bir aileye sahip olduğu için şanslıydı – yani, sonunda İspanya’da bağlantı kuracağı babasının üç eşcinsel kardeşi.

Ancak ailesi onun kişisel yönünü beslerken, oyun tutkusu hiç kullanılmadı. Ailesinin nadiren video oyunları oynamasına izin verdiğini hatırladı. Ancak, doğal yeteneği inkar edilemeyecek bir şeydi. Twitch’i 2013 civarında emekleme döneminde keşfetti ve hızlı koşuyla ilgili hikayeli yolculuğuna Mayıs 2014’te başladı. Genç Alvarez, hoşnutsuzluğunu rekabetin heyecanına kanalize etti. Rekabet yönü, büyürken her zaman oyunun en heyecan verici özelliği olmuştur.

Allan Alvarez Twitch'te yayın yapıyor

2015’te ilk dünya rekorunu kırdı. Cheese tüm toplulukta yankılandı ve bir hayran kitlesi onun hızlı oynanışını görmek için yayınlarını ve canlı etkinliklerini doldurdu. Yine de, kişisel hayatı o kadar çekici değildi. Babasının ailesi Venezuela’dan İspanya’ya taşındıktan sonra, tomurcuklanan flama yeni bir başlangıç ​​umuduyla onlara katılmaya karar verdi. “Trinidad’da yıllarca depresyondaydım. Dere harika gidiyordu ama artık evde olmak istemiyordum” dedi. “Karayipler’deki üçüncü dünya adasından Avrupa’daki birinci dünya metropolüne gitmek arasındaki fark hemen ortaya çıktı. Çok mutlu olduğum için ağladığımı hatırlıyorum. İnsanlara her zaman söylüyorum, hayatım İspanya’ya geldiğimde başladı.”

Peynirin Brie-lliant Dünyası

Peynir yükselişteydi. Alvarez, Twitch’teki yedi yılı boyunca kırıldı Süper Mario 64 büyük bir izleyici kitlesini korurken hızlı koşan dünya rekorları. Alvarez’in söylediğine göre rahat bir izleyici, hızlı koşan topluluğun daha “uçucu meme kültüründen” kaçınıyor.

Tipik bir peynir akışı, farklı dünyaların ilginç bir kesiti için gerçek hayattaki sosyal sorunları yüksek hızlı oyunla birleştirir – kendi çeşitliliğinin doğal bir yan ürünü. “Bazı yayıncıların tartışmalı olarak adlandıracağı konuları gündeme getirmeyi seviyorum. Dürüst olmak gerekirse daha eğlenceli. Sadece ilginç şeyler hakkında konuşmak eğlencelidir. Sürekli bir video oyunu hakkında konuşmak ve konuşmak benim için gerçekten sıkıcı. Zaten video oyunu oynuyorum. Bunun hakkında da konuşmak istemiyorum” dedi. “Kendime etkileyici diyorum çünkü yapmayı sevdiğim şey bu. Ne tür içerikler yaptığım çok da umurumda değil.

Etkilemeyi seviyorum.” Alvarez insanları gücendirmekten korkmuyor ama bunu bir amaç duygusuyla yapıyor. Zor insanlarla nasıl zor konuşmalar yapılacağını öğrenmek, sürekli değişen bir hayatın ona öğrettiği şeydir. En önemli dersin eğitim olduğunu söyledi. “[That] bağnazlığı nasıl yendiğinizdir. Sadece insanlara bağırmak değil.” Tartışmalı konular (hiç de tartışmalı olmadığını düşünüyor), canlı etkinlikler ve onun muhteşem oyunu, bu kaliteli peynir grubunu yapmak için gereken malzemeler. Bu durumda Peynir sadece bir mezeden daha fazlasıdır. Bu özel bir şey. Daha tatmin edici bir şey.