Skip to content

Yazar CEO, May Habib Sözlerle Öncülük Ediyor

21 de Ekim de 2022

May Habib, teknoloji endüstrisine tesadüfen girmiş olabilir, ancak şu anda başarılı bir şirkete ve işbirlikçi bir ekibe liderlik ediyor.

Habib, işyeri profesyonelleri için yapay zeka kullanan bir yazı asistanı olan Writer’ın CEO’su ve kurucu ortağıdır. San Francisco merkezli şirket, insanların daha akıllı, daha nazik ve daha özgüvenli görünmelerine yardımcı olmak için makine öğrenimi teknolojisini kullanıyor. Habib, kelimelerin gücünü yalnızca kendi şirketinde değil, aynı zamanda gerçek sihrin gerçekleştiği yüz yüze etkileşimlerin bir parçası olarak anlar. Lifewire’a telefonda verdiği demeçte, “Yazarak ve yazarak, bize çevrimdışı olarak hizmet eden ve gerçekten en güçlü kişisel bağlantıların kurulduğu iletişim stratejilerini öğrenebileceğimiz fikrini gerçekten seviyorum” dedi.

Kısa Bilgiler

  • İsim: mayıs habibi
  • İtibaren: May Lübnan’da büyüdü ve 2003 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı.
  • Rastgele Zevk: May boş zamanlarında her gün rahatlatıcı bir banyo yapmayı sever. Ve tabii ki zamanını çocuklarıyla oynayarak geçiriyor.
  • Yaşamak için anahtar alıntı veya slogan: “Karşılaştırma bir neşe hırsızıdır.”

Kelimelerle Çalışmak

Habib, başlangıçta teknoloji endüstrisine Harvard’da bir teknoloji grubuna yerleştirilerek kıdemli olarak girdi. Üniversiteden sonra, Writer’ın kurucu ortağı olarak atılmaya karar verene kadar teknoloji dünyasının yatırım tarafındaydı. Writer’ın arkasındaki teknoloji, İngilizce dilinin birçok nüansını öğrenmek için merkezinde makine öğrenimi bulunan etkili bir yazma çerçevesi kullanır. Habib, “İster İngilizce’de yeni olun, ister ana diliniz olsun, işyerinde tam da ihtiyacımız olan şeyin doğru kelime olduğu bazı durumlar vardır” dedi. “Altındaki [the framework] büyük yazmanın temelleri dediğimiz şeydir ve bu, imla ve dilbilgisi ile ilgilidir, ancak aynı zamanda jargonsuz bir şekilde yazmak ve net ve özlü bir şekilde yazmakla ilgilidir.” Örneğin, Writer’ın makine öğrenimi, doğal dil işlemeyi öğrenmek için modelleri eğitebilir. Eş anlamlı sözcükler arasındaki fark ve bir cümlede çok anlamlı bir kelimenin hangi anlamının doğru olduğu.Ama profesyoneller ayrıca Writer’ın teknolojisini kullanarak doğru noktaları elde etmek için doğru kelimeleri bulmak için kullanırlar.

Bir dizüstü bilgisayar klavyesinde ellerin yakın çekimi.

“Harici bir tarafa gidecek bir e-posta gönderirken gerginleşen veya bir iş arkadaşına zor bir mesajı nasıl ileteceklerinden emin olmayan teknoloji uzmanları olan kullanıcılarımız ve müşterilerimizle konuştuk. Doğrudan olmak istiyorlar ama kaba değiller” dedi Habib. Habib, şirketin 2019’daki lansmanından bu yana ne kadar yol katettiğinden ve bu noktaya gelmesine yardımcı olmak için kurduğu ekipten gurur duyduğunu söyledi. “Buraya gelmek için tüm kariyerim boyunca çalışmış gibi hissediyorum” dedi. Bana meydan okuyan ve aynı ölçülerde beni destekleyen bir ekiple bir yere gelmenin bir başarı olduğunu düşünüyorum.”

Sürüye liderlik etmek

Liderlik rolünde olan Habib, günlük temel ayrıntılara girmenin ve şirketin zihniyetinde paketi (deyim yerindeyse) yönlendirmenin önemini anladığını söyledi. “Bu aşamada benim için önemli olan bir şey, liderlik ekibimizin önceliklerinin gerçekten üstünde olmak ve bu öncelikleri onlarla birlikte hissetmek ve onlara başarılarını ve hatalarını sahiplenmeleri için bir pist verebilmek” dedi. . “Bence bir şeylere büyüme ve öğrenme zihniyetiyle yaklaşmak, bir şeyi yapmak için endişeli veya umutsuz olmak yerine, hepimizi çok daha başarılı kılıyor.” Teknolojide bir kadın lider olarak Habib, sektördeki cinsiyet tutarsızlıklarının ve kadın teknoloji CEO’larının erkek meslektaşlarından nasıl daha az bulunduğunun farkında olduğunu söyledi. “Girişim fonlarının sadece %2’si kadınlara gidiyor, ki bu çok saçma” dedi. Yazarak ve yazarak, gerçekten en güçlü kişisel bağlantıların kurulduğu çevrimdışı ortamda da bize hizmet eden iletişim stratejilerini öğrenebileceğimiz fikrini gerçekten seviyorum. Bu nedenle Habib, sektördeki kadınların sektöre giren yeni kadınları desteklemesinin hayati önem taşıdığını söyledi. “Karma cinsiyetten takımlara veya sadece kadınlardan oluşan takımlara giden fon miktarı acınası. Bunlar tek haneli rakamlar ve kesinlikle ele alınması gerekiyor” dedi. “Bunu yapan kadınları desteklemeliyiz. [women] var, o zaman başkalarını yaratacak ve finanse edecekler.” Habib, bugünlerde teknoloji endüstrisinde kadın olmanın birçok avantajı olduğunu düşündüğünü söyledi, özellikle de karşılaşabilecekleri zorluklara rağmen devam etme esnekliğine sahip olmak söz konusu olduğunda. “Bu yolculuğu ailem tarafından desteklendiğim bir şekilde yapabileceğimi hissediyorum ve bu yüzden devam etmeliyim çünkü inşa ettiğim bu güzel ekosistem beni destekleyecek” dedi. bir kadının pes etmemesi için pek çok neden var.”