Skip to content

Yazı Tipi Satın Alınabilecek En İyi Yerler

3 de Haziran de 2021

Bilgisayarınız ve birçok yazılım programı, yazı tipleriyle donatılmış olarak gelir; bu nedenle, parmaklarınızın ucunda zaten çok sayıda yazı tipi olması muhtemeldir. Bununla birlikte, belirli bir yazı tipine ihtiyacınız varsa veya yeni bir şey arıyorsanız, internet bol miktarda yazı tipi alışverişi sağlar. Pek çok yer yazı tipi satar, ancak bazı siteler zamanın testinden geçmiştir ve güvenilir ürünler sağlama konusunda bir üne sahiptir. Tüm bu siteler ayrıca çok sayıda eğitim ve bilgi materyali, düzenli olarak yeni bir yazı tipi bölümü ve ihtiyacınız olandan daha fazla yazı tipi sağlar.

Doğrudan Linotype’dan Satın Alma

Linotype, çok sayıda yüksek kaliteli yazı tipi satmaktadır. İhtiyacınız olanı bulmak için Linotype Yazı Tipleri Kitaplığını keşfedin. Tekli yazı tipleri, aile paketi satın alabilir veya sitenin düzenli olarak sunduğu özel fırsat paketlerinden birinden yararlanabilirsiniz.

Monotype Imaging tarafından Fonts.com

Fonts.com ve ortak dökümhaneleri, font satışına ek olarak, yüksek kaliteli ücretsiz font seçenekleri sunar. İndirme bölümüne ulaşmak için ücretsiz kayıt olun. Yazı tipleri ve tipografi hakkında bilgi edinmek için birçok makale, haber bülteni ve Soru-Cevap içeriği bulunmaktadır. Yeni yazı tipleri için piyasada olmasanız bile, sadece bu siteye göz atarak zaten sahip olduğunuz yazı tiplerini nasıl kullanacağınız konusunda birçok fikir edineceksiniz. Fonts.com yazı tipleri satıyor ancak aynı zamanda yazı tiplerine aylık bir ücret karşılığında abonelik paketleri de sunuyor:

  • Web Yazı Tipi Aboneliği: Web tasarımcıları 3.000 ila 40.000 yazı tipine erişmek için beş plan (biri ücretsiz) arasından seçim yapabilir. Bunlar Monotype, Linotype ve diğer sağlayıcıların yüksek kaliteli web yazı tipleridir.
  • Monotype Kütüphane Aboneliği: Kitaplık Monotype, Linotype, ITC, Bitstream ve Ascender’dan yazı tiplerini içerir. Şu anda 2.200’den fazla yazı tipi ailesinden 9.000’den fazla yazı tipi mevcuttur ve yazı tipi dökümhanelerinden yenileri tanıtıldıkça eklenmektedir. Birkaç abonelik planı mevcuttur. Sizin için en iyi plan için web sitesini kontrol edin.

Bitstream tarafından MyFonts.com

MyFonts’ta yazı tiplerini ada, tasarımcıya veya dökümhaneye göre arayabilir, kategoriye göre göz atabilir, “Yeni Yazı Tiplerine” göz atabilir ve yazı tipi tanımlama için en bilinen özelliği olan WhatTheFont’u kullanabilirsiniz. Bu özellik ile eşleştirmeye çalıştığınız bir yazı tipinin taramasını yüklersiniz ve site size eşleşen veya neredeyse eşleşen bir yazı tipinin adını verir.

Yazı Mağazası

İlk bağımsız dijital font perakendecisi olan FontShop, 2014 yılında Monotype tarafından satın alındı. Kategori, dökümhane ve tasarımcıya göre düzenlenmiş fontları arayabilir veya tesadüfi büyük keşifler yapmak istediğiniz o günlerde rastgele arama yapabilirsiniz. Ücretsiz yazı tipi bölümü, geniş bir ücretsiz yazı tipi yelpazesi içerir. Haberler ve Röportajlar ile Yardım ve Kaynaklar bölümleri yazı tipleriyle ilgili birçok bilgi sağlar.