Skip to content

Yeni Başlayanlar İçin BeagleBone Black Projeleri

4 de Nisan de 2021

45 $ ‘lık önerilen perakende fiyatı ve onu Raspberry Pi ve Arduino’nun çok yönlü bir karışımı yapan bir dizi özellik ile BeagleBone Black, donanım geliştirmeye harika bir giriş ve hobi olarak yapılan projelerden ticari olarak uygulanabilir donanım ürünlerine kadar potansiyel bir yol sunuyor. BeagleBone Black’i birkaç yararlı tanıtım projesinden biriyle kullanmaya başlayın.

LED ‘Merhaba Dünya’

Pek çok yeni başlayan programcı için, tamamladıkları ilk kodlama projesi ortak Selam Dünya. Bu basit program, bu kelimeleri ekrana çıkarır. BeagleBoard’daki bu proje, BeagleBoard Black’i çalıştırmaya benzer bir giriş sunmak için bir topluluk üyesi tarafından geliştirilmiştir. Proje, birçok web geliştiricisinin aşina olacağı Node API’yi kullanıyor. API, renkler arasında kırmızıdan yeşile ve maviye geçiş yapan bir LED’i kontrol eder. Bu basit proje, BeagleBone Black’e bir platform olarak iyi bir giriş niteliğindedir.

Facebook Beğen Sayacı

Önceki proje gibi, bu proje de BeagleBone Black üzerinde geliştirmeye giriş olarak tanıdık bir yazılım API’sini kullanıyor. Facebook benzeri sayaç, JSON formatını kullanarak grafikteki belirli bir düğüm için Beğenilerin sayısını almak için Facebook’un OpenGraph API’sini kullanır. Proje, numarayı dört basamaklı, yedi bölümlü bir LED ekrana gönderir. Proje, BeagleBone’un web servisleriyle kolayca arayüz oluşturma gücünün basit bir gösterimini sağlarken aynı zamanda çıktı için birçok fiziksel genişletme seçeneği sunar. Web arayüzleri birçok geliştiriciye aşina olacaktır. LED’e güç sağlamak için kullanılan Cloud9 / Node.js betiği, birçok yeni başlayan programcı için erişilebilir olmalıdır.

Ağ İzleme Cihazı

BeagleBone Black, çeşitli donanım bağlantı seçenekleriyle donatılmıştır. Yerleşik Ethernet portu, bir ağ izleme cihazı olmasına izin verir. Bu proje ntop adlı bir şirketin teknolojisini kullanıyor. Ntop’taki insanlar, BeagleBone Black için yazılımlarının bir bağlantı noktasını sağladı. Kodu derleyip kurduktan sonra BeagleBone, ağınızdaki internet bağlantılarını izleyerek yüksek bant genişliğine sahip kullanıcıları ve olası güvenlik risklerini belirler. Bu proje, küçük bir ofis ağı çalıştıran bir sistem yöneticisi için uygun maliyetli bir araç görevi görebilir.

BeagleBrew

Açık kaynaklı bir teknoloji meraklısıysanız, BeagleBrew projesi BeagleBone Black için harika bir giriş olabilir. BeagleBrew, kısmen BeagleBoard projesinin arkasındaki tasarımcılar olan Texas Instruments’ın üyeleri tarafından geliştirildi. Sistem, bir fermantasyonun sıcaklığını izlemek ve bunu web tabanlı bir arayüz kullanarak yönetmek için bir çelik bobin, bir su ısı eşanjörü ve bir sıcaklık sensörü kullanır. Temelde, başlangıç ​​seviyesinden orta seviyedeki BeagleBone meraklılarına uygun basit bir konsept olan bir sıcaklık regülatörüdür.

BeagleBone’da Android

Karmaşıklığın ölçeğini yükselten BeagleBone Android projesi, popüler açık kaynaklı mobil işletim sistemini BeagleBone Black’e getiriyor. Rowboat adlı proje, BeagleBone Black için temel görevi gören AM335x yongası da dahil olmak üzere TI Sitara işlemcileri için bir Android bağlantı noktasıdır. Proje, büyüyen bir geliştirici topluluğuna sahiptir. Bir dizi TI işlemciye kararlı bir Android bağlantı noktası sağlamayı amaçlamaktadır. Kayığın bağlantı noktası, dosya sistemi erişimi, haritalama ve oyunlar dahil olmak üzere çeşitli işlevlere sahip birçok Android uygulamasıyla test edilmiştir. Bu proje, cep telefonlarının ötesinde donanım projelerinin temeli olarak Android ile ilgilenen geliştiriciler için harika bir başlangıç ​​noktasıdır.