Skip to content

Yeni Bir Firefox Sekmesinde veya Penceresinde Yeni Web Sayfaları Nasıl Açılır

13 de Mayıs de 2021

Firefox web tarayıcısında, sekmeler genel bir özellik haline gelmeden önce olduğu gibi, varsayılan davranış, yeni bir pencere açmak yerine yeni bir sekme açmaktır. Ancak, bir bağlantıyı her tıkladığınızda web sayfalarını yeni bir pencerede açmayı tercih edebilirsiniz. Bu eğitim, Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde Firefox web tarayıcısını uygular.

Sekmeli Taramayı Devre Dışı Bırak

Firefox, bağlantıların bir sekme yerine yeni bir pencerede açılması için bu işlevselliği geri döndürmeyi kolaylaştırır. Bu adım adım eğitim, bu ayarı nasıl değiştireceğinizi gösterir.

  1. Firefox tarayıcısını açın.

  2. Giriş about: tercihler tarayıcının adres çubuğunda ve Giriş veya Dönüş anahtar. The Firefox Genel tercihler görüntülenir.

  3. Bu ekranın altında, Sekmeler bölümünde, her biri bir onay kutusunun eşlik ettiği dört seçenektir.

  4. İkinci, Bağlantıları yeni pencereler yerine sekmelerde aç, varsayılan olarak etkindir ve Firefox’a her zaman yeni sayfaları pencere yerine bir sekmede açması talimatını verir. Bu işlevi devre dışı bırakmak ve yeni sayfaların ayrı bir tarayıcı penceresinde açılmasını sağlamak için, bir kez seçerek bu seçeneğin yanındaki onay işaretini kaldırın.

    Firefox