Skip to content

Yeni Bir OnePlus Telefona Veri Aktarmak için Klon Telefon Nasıl Kullanılır

7 de Eylül de 2022

Bu makale, eski bir OnePlus cihazından daha yenisine veri aktarmak için OnePlus Clone Phone uygulamasının (eski adıyla OnePlus Switch) nasıl kullanılacağını açıklar.

Dosyaları Başka Bir Akıllı Telefona Aktarmak için Klon Telefon Nasıl Kullanılır

Uygulamalarınızı ve verilerinizi yeni bir OnePlus’a veya başka bir Android cihaza aktarmak istiyor olun, OnePlus Clone Phone uygulaması, ekranınıza yalnızca birkaç dokunuşla tüm süreci otomatikleştirebilir. Aşağıdaki adımlar tüm süreç boyunca size yol gösterecektir. Endişelenme, bir şeyler görmüyorsun. OnePlus, uygulamayı Switch to Clone Phone olarak yeniden adlandırdı.

 1. Google Play’de Clone Phone’u indirin.
 2. Clone Phone’u her iki cihazda da açın. Seç Yeni telefon veri alacak cihazdaki seçenek. Seçme Eski telefon veri gönderecek cihazda.
 3. Üzerinde Yeni telefon, verileri dışa aktarmak için telefon türünü seçin. Seçildikten sonra uygulama, veri aktarımını başlatmak için eski telefonunuzun taraması gereken bir QR kodu oluşturacaktır. QR kodu çalışmazsa, uygulama aktarımı kolaylaştırmak için bir internet erişim noktası oluşturabilir.

  Clone Phone'da oluşturulan QR kodu örneği

 4. Üzerinde Eski telefonyeni telefonun ekranındaki QR kodunu taramanız veya oluşturulan etkin noktaya bağlanmanız gerekecek.
 5. Her iki telefon da bağlandığında, aktarmak istediğiniz uygulamaları ve verileri seçin ve Geçişi Başlat transferi başlatmak için.

OnePlus Switch/Klon Telefon Transferi Whatsapp mı?

Doğru kullanılırsa, şimdi Clone Phone olan OnePlus Switch, Whatsapp istemcisinin kendisini herhangi bir sorun olmadan aktaracaktır. Programın yapması gereken tek şey buysa, zaten hazırsınız demektir. Uygulamaya ek olarak tüm mesajlarınızı aktarmak istiyorsanız, yeni telefonunuza geçmeden önce Whatsapp’ın yerleşik manuel yedekleme sistemini kullanmalısınız. Whatsapp uygulaması, mesajlarınızı Google Drive üzerinden yedekleyebilir, bu nedenle eski cihazınızı sıfırlamadan ve yenisine geçmeden önce bunu yaptığınızdan emin olun.

OnePlus Telefonları Smart Switch Kullanabilir mi?

OnePlus, şirket içi veri aktarım çözümüne sahip tek mobil cihaz üreticisi değil. Samsung’un Akıllı Anahtarı, kendi cihazları arasında geçiş yaparken popüler bir çözümdür. Clone Phone (eski adıyla OnePlus Switch) uygulaması Smart Switch ile doğrudan etkileşime girmese de, OnePlus uygulaması yerine ikinci programı kullanabilirsiniz.

OnePlus Anahtar/Klon Telefon Güvenli mi?

Verilerinizi korumak, telefonları değiştirirken dikkate alınması gereken önemli bir fikirdir. Yerelleştirilmiş bir uygulama olarak, OnePlus Clone Phone uygulaması (eski adıyla OnePlus Switch), eski telefonunuzu üçüncü bir tarafın sunucularına bağlanmak zorunda kalmadan doğrudan yeni telefonunuza bağlar, bu nedenle aktarılan tüm veriler meraklı gözlerden korunmalıdır. Tamamlandığında, yeni cihazınız için atmadan önce eski telefonunuzu tüm hassas verilerden tamamen silmek iyi bir uygulamadır.

SSS

 • OnePlus telefonumu nasıl kapatırım?

  Bir yol basılı tutmaktır Güç+Sesi açöğesine dokunun, ardından Kapat veya Tekrar başlat. Sadece Güç düğmesiyle kapatmak istiyorsanız, şuraya gidin: Ayarlar > Düğmeler ve Hareketler > Güç düğmesini basılı tutun > Güç Menüsü. Güç düğmesi olmadan kapatmak için şuraya gidin: Ayarlar > sistem > Kapat.

 • OnePlus telefonumu nasıl fabrika ayarlarına sıfırlarım?

  Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için öğesine dokunun. Ayarlar > sistem > Ayarları sıfırla > Tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırlama). Ardından, cihazınızı kurabilir ve yedeklenmiş verilerinizi geri yükleyebilirsiniz. Cihazınız donmuşsa, Android kurtarma moduna alın.

 • OnePlus Telefonuma nasıl root atabilirim?

  Telefonunuzu rootlamadan önce verilerinizi yedekleyin. Ardından, önyükleyicinin kilidini açın ve APK’nizi veya özel ROM’unuzu yükleyin. APK kullanıyorsanız, telefonunuzu başarıyla rootladığınızı doğrulamak için bir kök denetleyicisi indirin.

 • Bir OnePlus telefonun kilidini nasıl açarım?

  Tüm OnePlus telefonlarının kilidi açık olarak gelir. Taşıyıcı değiştirirseniz ve telefonunuzun kilidini açmanız gerekirse, IMEI numarasıyla operatörle iletişime geçin. Her operatörün telefonların kilidini açmak için kendi süreçleri ve politikaları vardır.