Skip to content

Yeni Bose QuietComfort 45 Kulaklıklarını Neden İstiyorum?

2 de Temmuz de 2022

Önemli Çıkarımlar

  • Yeni Bose QuietComfort 45 gürültü önleyici kulaklıkları denemek için sabırsızlanıyorum.
  • Bose, bu modelin Apple AirPods Max’imi kolayca yenecek olan 24 saat oynatma sunacağına söz veriyor.
  • Ayrıca Bose kulaklıkların AirPods Max’ten daha rahat olmasını bekliyorum.

Yeni Bose QuietComfort 45 (QC45) kablosuz gürültü önleyici kulaklıklar beni çağırıyor. Yeni Apple AirPods Max kulaklığımı taktığım için Bose kulaklığın siren şarkısını zar zor duyabiliyorum, ancak Bose kutuları Apple’ın en iyilerinden daha uzun ömürlü ve daha rahat bir seçenek olabilir. 329,95 $’lık QC 45’ler ayrıca 549 $’a satılan ProMax’ten daha ucuz. Ancak yeni Bose kulaklığı, yalnızca bir değer önermesinden daha fazlası olmayı vaat ediyor.

Şu anki QuietComfort 35 de dahil olmak üzere birçok Bose kulaklığa sahibim ve onların rahatlığından çok etkilendim. ProMax kulağa harika geliyor, ancak sıkı oturmaları ve ağır ağırlıkları uzun dinleme seanslarından sonra başımı ağrıtıyor.

Daha İyi Pil Ömrü

QC45’in iddia edilen 24 saatlik pil ömrü konusunda çok heyecanlıyım. Kulaklıklar artık USB-C üzerinden şarj oluyor ve Bose, tam şarjın iki saat sürdüğünü ve üç saatlik oynatma için hızlı bir 15 dakika sürdüğünü söylüyor.

Sahip olduğum diğer kulaklıklardan hiç bu kadar uzun pil ömrü almadım. AirPods Max’imi 10 saat yoğun şekilde kullandığım için şanslıyım ve bu, onları uzun süreler boyunca veya bir iş video görüşmesinin ortasında kullandığımda can sıkıcı olabilir. “Yeni Bose kulaklığı, yalnızca bir değer önermesinden daha fazlası olmayı vaat ediyor.” Yine de, Bose’un en son modeliyle görünüm bölümünde radikal bir ayrılma beklemeyin.

QC45, önceki modelden neredeyse ayırt edilemez. Ancak Bose, yeni modelde görünümün daha şık olduğunu ve yumuşak malzemelerden pileler ve fırfırlar çıkarıldığını, bileşenler arasındaki boşlukların ise yumuşak geçişlerle değiştirildiğini iddia ediyor.

Basit Tutmak

QC45’lerin AirPods Max’i geçmekte zorlanacağı alanlardan biri de son derece basit kontrolleri. AirPods Max, ses seviyesini ayarlamak için bir tekerleğe ve gürültü engellemeyi açmak veya kapatmak için düğmelere sahiptir ve potansiyel olarak bir çift kulaklıkta kullandığım en sezgisel kontrolleri sunar.

Buna karşılık, QC45’in sağ kulaklığında dört düğme bulunur: ses açma, ses kısma, güç ve Bluetooth eşleştirme ve bir tanesi aramaları cevaplama ve sonlandırma ve müzik çalma/duraklatma dahil olmak üzere en yaygın görevler için. Sol kulaklıkta Modlar arasında geçiş yapmak ve aramalar sırasında mikrofonu sessize almak için başka bir düğme var.

Bose QuietComfort 45 kulaklıktaki ses kontrollerini kullanan kişi

AirPods Max’teki gürültü engelleme konusunda hiçbir şikayetim yok, ancak Bose’un açıklamasına göre, QC45’lerin Apple modeline ayak uydurmakta sorun yaşamaması gerekiyor. QuietComfort 45 kulaklıklar, yeni bir aktif gürültü önleme sistemi kullanarak yalnızca iki ayar sunar.

QUIET Modunda, kulak kapaklarının içindeki ve dışındaki mikrofonlar, banliyö trenlerinde bulunanlar gibi orta frekanslardaki istenmeyen sesleri algılamak, ölçmek ve bunlara yanıt vermek için tescilli bir dijital çip ile birleşir. AWARE Modunda, QC45 kulaklıklar, her şeyin çıkarılmadan tekrar duyulduğu tam şeffaflığa geçer. Bose ayrıca QC45 sahiplerinin gürültü engellemelerini paylaşmalarına izin verdiğini iddia ettiği ilgi çekici bir özellik sunuyor.

Işın biçimli bir dizi seslerini yalıtırken, bir reddetme dizisi çevrelerindeki duyulabilir dikkat dağıtıcı şeylerin (kahve değirmeni veya havlayan köpek gibi) alınıp konuştukları kişiye iletilmesini engeller ve engeller. Güya izolasyon özelliği, telefonda veya görüntülü aramalarda konuştuğunuz kişinin sizi daha iyi duyacağı anlamına geliyor.

QC45 modeli hype’ı karşılıyorsa, AirPods Max’imle takas yapmayı ciddi olarak düşünürdüm. Kulaklarım AirPod’lardan muzdarip ve Bose modelinde vaat edilen 24 saatlik pil ömrü cazip. 23 Eylül’de düştüklerinde onları denemek için sabırsızlanıyorum.