Skip to content

Yeni Çalışma, iPhone 13’ün Değerini Pixel 6’dan Daha İyi Tuttuğunu Gösteriyor

5 de Ekim de 2022

Yeni bir rapor, Apple cihazına yönelik müşteri talebinin cihaz sıkıntısına rağmen yüksek kalması nedeniyle yeni iPhone 13’ün değerini Google’ın Pixel 6 telefonundan nasıl daha uzun süre koruduğunu gösteriyor. Rapor, eski mobil cihazlar için çevrimiçi bir pazar yeri olan Sell Cell’den geliyor. Şirket, verileri görmek için 45 satıcının cihazında takas değerlerini araştırdı. Bulgulara göre, iPhone 13 piyasaya sürüldükten aylar sonra iyi performans göstermeye devam ederken, Pixel 6 piyasaya sürülmesinden bu yana bocalıyor.

Apple’ın en yeni akıllı telefonuna tüketici ilgisi azalmadı. Aslında, istikrarlı bir yükseliş görüyor. İlk ayda iPhone 13 serisi ortalama yüzde 24,9 değer kaybetti ancak bu amortisman oranı zamanla düştü. Pixel 6 ise rekabet etmekte zorlanıyor. Beş cihaz seçeneği arasında, Pixel 6 hattı ilk ayında ortalama yüzde 42,6 değer kaybetti ve bu değer düşmeye devam ediyor. iPhone 13’ün başlangıçtaki sorunlarına rağmen Pixel 6 aradaki farkı kapatmakta zorlanıyor gibi görünüyor. Rapor, isim tanıma gücünün bu eğilimi körüklediğini öne sürüyor.

Piksel 6 Pro

Sell ​​Cell, iPhone talebinin sabit olduğunu ve insanların bir tanesini elde etme konusunda sabırlı olmaya istekli olduğunu buldu. Pixel 6 bazı açılardan iPhone 13’ten daha iyi olsa bile, tüketiciler güvendikleri ve değerle ilişkilendirdikleri Apple cihazını kullanmaya devam edecek. Sell ​​Cell raporuna göre, cihazı daha sonra satmayı planlıyorsanız iPhone 13’ü daha iyi bir yatırım olarak önerir. Ve Sell Cell’in araştırmasından elde edilen genel bulgular, iPhone cihazlarının zaman içinde diğer markalardan daha iyi değer kaybetme eğiliminde olduğu teorisini destekliyor gibi görünüyor.