Skip to content

Yeni iPhone Ne Zaman Çıkacak?

19 de Mayıs de 2021

İster ilk akıllı telefonunuzu almak üzere olun, ister Android’den geçiş yapmayı planlıyor olun ya da sadece mevcut modelinizden bir yükseltmeyi dört gözle bekliyor olun, muhtemelen gözünüz en yeni iPhone’a sahip olacaksınız. Durumunuz ne olursa olsun, elbette, akıllıca bir seçim yapmak ve en yeni ve en iyi sürümü satın almak istersiniz. Öyleyse soru şu: Yeni iPhone ne zaman çıkıyor?

Justin Sullivan / Getty Images

Yeni iPhone Ne Zaman Çıkacak?

Yeni iPhone’un ne zaman çıkacağını anlamak kesin bir bilim değil – en azından Apple bir çıkış tarihini duyurana kadar. Ancak tarihe dayanarak, eğitimli bir tahminde bulunabilirsiniz.

Büyük olasılıkla, her yıl Eylül veya Ekim aylarında yeni iPhone modelleri çıkacak (göreceğimiz gibi birkaç olası istisna dışında).

Bunu önceki iPhone’ların çıkış tarihlerine göre söyleyebiliriz:

iPhone 12 Pro Max: 13 Kasım 2020

iPhone 12 Pro: 23 Ekim 2020

iPhone 12: 23 Ekim 2020

iPhone 12 Mini: 13 Kasım 2020

iPhone SE 2: Nisan 2020 iPhone 11 Pro: 20 Eylül 2019

iPhone 11: 20 Eylül 2019

iPhone XR: 19 Ekim 2018

iPhone XS ve XS Max: 21 Eylül 2018

iPhone X: 3 Kasım 2017

iPhone 8 serisi: 22 Eylül 2017

iPhone SE: 31 Mart 2016

iPhone 7 serisi: 16 Eylül 2016

iPhone 6S serisi: 25 Eylül 2015

iPhone 6 serisi: 19 Eylül 2014

iPhone 5S ve iPhone 5C: 20 Eylül 2013

iPhone 5: 21 Eylül 2012

iPhone 4S: 14 Ekim 2011

iPhone 4:24 Haziran 2010

iPhone 3GS: 19 Haziran 2009

iPhone 3G: Temmuz 2008

iPhone: Haziran 2007

Gördüğünüz gibi, ilk dört iPhone Haziran veya Temmuz aylarında piyasaya sürüldü. İPhone 4S’nin piyasaya sürülmesiyle bu durum değişti. Bu değişiklik, genellikle Mart veya Nisan aylarında piyasaya sürülen yeni iPad modellerinden ve Apple’ın amiral gemisi ürünlerini birbirine bu kadar yakın piyasaya sürmek istememesinden kaynaklanıyor gibi görünüyor (son yıllarda iPad sürüm döngüleri daha az tahmin edilebilir hale geldi). O zamanlar iPhone 4S’nin sonbahar sürümünün tek seferlik bir şey olup olmadığı belli olmasa da, iPhone 5’in Eylül sürümünün ve hemen hemen tüm sonraki modellerin Eylül ayında gelmesi ile birlikte, tüm yeni iPhone modellerinin artık olması muhtemel görünüyor. sonbaharda serbest bırakıldı. Apple’ın gelecekteki iPhone modelleri için neler depoladığını bilmek ister misiniz? En son iPhone söylentileri koleksiyonumuza göz atın.

Sonbahar Sürümü Takviminin İstisnası: iPhone SE

Yeni iPhone’lar için sonbahar yayın programı 5 yıl boyunca geçerliydi, ancak iPhone SE’nin 31 Mart 2016’da piyasaya sürülmesi bu modeli şüpheye düşürdü. Apple’ın SE’nin halefini yayınlaması büyük olasılıkla biraz zaman alacak, bu nedenle Mart ayında her zaman yeni bir iPhone beklememiz gerekip gerekmediğini veya SE ve değiştirmelerinin de sonbahar yükseltme döngüsüne katılıp katılmayacağını öğrenmek biraz zaman alacak. İlkbaharda ara sıra yeni bir iPhone olabileceği fikri, Nisan 2020’de ikinci nesil iPhone SE’nin piyasaya sürülmesiyle desteklendi. Yani Apple, baharı daha düşük maliyetli iPhone’lar çıkarma zamanı olarak görüyor gibi görünüyor, ancak modeller arasında dört yıl olduğunu unutmayın. Her yıl yeni bir SE çıkmasını bekleyemezsiniz.

Geçici Bir İstisna? İPhone X ve XR

İPhone X, Kasım çıkış tarihi göz önüne alındığında kendi istisnasını sunuyor. Yine de bu randevunun uzun sürmemesi iyi bir bahis. Söylentilere göre Apple, telefondaki bazı yeni bileşenlerin üretimindeki zorluk nedeniyle X’in piyasaya sürülmesini Kasım ayına itmek zorunda kaldı. Bu bileşenlerin üretimi daha kolay hale geldikçe, X’in gelecekteki sürümlerinin de Eylül ayında çıkacağına bahse gireriz. Ayrıca iPhone X, Kasım ayına kadar aslında sokaklara çıkmazken, iPhone 8 serisi ile aynı zamanda Eylül ayında duyurulmuştu. Her eylül ayında yeni iPhone kuralına hafif bir anahtar atmak, aynı zamanda Ekim çıkış tarihi olan iPhone XR’dir. Yine de, bu model Eylül ayında iPhone XS ve XS Max ile aynı zamanda duyurulmuştu, bu nedenle insanlar en azından bu modelin farkındaydı ve Eylül ayından itibaren isterlerse satın almak için bekleyebilirlerdi. İPhone 12 serisinin piyasaya sürülmesi, yeni modeller için Eylül ayı sürüm penceresinde bir değişikliğe işaret edebilir. Dört iPhone 12 modeli Ekim 2020’nin sonlarında ve Kasım ayının ortalarında piyasaya sürüldü. Bu gecikmeler, Apple’ın tercih ettiği program kadar üretim gecikmeleriyle ilgili olabilir, bu nedenle bu hareketin kalıcı olup olmadığını görmek için 2021’e kadar beklememiz gerekecek değişiklik.

Ne Zaman Yükseltmelisiniz?

Diğer önemli soru, yükseltmeden önce yeni bir iPhone modelinin piyasaya sürülmesini beklemeniz gerekip gerekmediğidir. Yılın ilk yarısında herhangi bir zamanda yükseltmeyi düşünüyorsanız, yeni modellerin duyurulacağı ve eski modellerin indirimden yararlanacağı Eylül ayına kadar beklemenizi öneririz. Yeni iPhone modellerinin her eylül ayında çıkacağını biraz güvenle söyleyebiliriz, yükseltme yapmayı planlıyorsanız en azından eylül ortasına kadar beklemek mantıklı. Sonuçta, bekleyerek en yeni şeyi elde edebiliyorsanız, neden sadece birkaç ay (veya hafta!) İçinde en yeni ve en büyük olmayacak bir telefon satın alasınız? Kararınız, mevcut telefonunuzun bu kadar uzun süre dayanıp dayanmayacağına bağlı olacaktır – örneğin kırılmış veya arızalıysa muhtemelen hayır – ancak düşene kadar bekleyebilirseniz, bunu yapın. Ve sonra yeni iPhone’un keyfini çıkarabilirsiniz.

Eski Modellere Ne Olur?

Herkes en yeniyi ve en iyiyi almayı sevse de, Apple yenilerini yayınladığında eski modellere ne olduğuna dikkat etmeye değer. Çoğu durumda, geçen yılın en iyi modeli daha düşük bir fiyata takılıyor. Örneğin, Apple iPhone 7 serisini piyasaya sürdüğünde, 6 serisini bıraktı, ancak yine de 6S ve SE’yi sundu ve 6S’nin fiyatı model başına 100 $ düşürüldü. Bu nedenle, yükseltmeye hazırsanız ancak aynı zamanda bir anlaşma arıyorsanız, Apple’ın yeni bir modeli yayınlamasını beklemek ve ardından geçen yılın en iyi modelini daha düşük bir fiyata almak iyi bir fikir olabilir. Lifewire’dan daha fazlası

 • Apple Watch çizimi

  Apple Watch Series 7: Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Söylentiler

 • iPadOS 15 maketi

  iPadOS 15: Çıkış Tarihi, Söylentiler, Özellikler ve Desteklenen Aygıtlar

 • Google'dan katlanabilir bir cihazın resimleri

  Google Pixel Fold: Fiyat, Yayın Tarihi, Özellikler, Haberler ve Söylentiler

 • Beklenen Android 12 logosu

  Android 12: Çıkış Tarihi, Söylentiler, Özellikler ve Desteklenen Cihazlar

 • Düğmelerin veya bağlantı noktalarının olmadığını gösteren Apple iPhone patenti

  iPhone 13: Çıkış Tarihi, Özellikler, Fiyat, Haberler ve Söylentiler

 • Farklı modellerde iPhone sıfırlama düğmeleri

  İPhone Nasıl Yeniden Başlatılır (Tüm Modeller)

 • iPhone kullanım kılavuzu

  Her Model İçin iPhone Kılavuzlarını Nereden İndirebilirim?

 • İlk sürümden en yenisine (iPhone XS) iPhone modellerinin resimli zaman çizelgesi

  Şimdiye Kadarki Her iPhone Modelini Karşılaştırın

 • İPhone ekranında 15 numara

  iOS 15: Yayın Tarihi, Söylentiler, Özellikler ve Desteklenen Cihazlar

 • 2021 iPad mini'nin görselleri

  2021 iPad mini: Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Teknik Özellikler ve Söylentiler

 • Apple iPhone 12 akıllı telefonlar.

  iPhone 12 Fiyatı, Çıkış Tarihi, Teknik Özellikler ve Haberler

 • İddia edilen AirPods 3 fotoğrafı

  Yeni Apple AirPods 3 ve Pro 2: Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler, Haberler ve Söylentiler

 • Siri Remote ile Apple TV 4K altıncı nesil.

  Apple TV 6. Nesil: Fiyat, Çıkış Tarihi ve Haberler

 • M1 MacBook Air.

  Yeni MacBook Air: Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Söylentiler

 • Apple iPhone SE (2020)

  Apple iPhone SE (2020) İnceleme

 • Selfie çubuğu ile selfie çeken adam

  En İyi 9 iPhone Aksesuarı

Cankurtaran

Bizi takip edin

 • Facebook

 • Hakkımızda
 • Reklam Verin
 • Gizlilik Politikası
 • Çerez politikası
 • Kariyerler
 • Yazım Yönergeleri
 • İletişim
 • Kullanım Şartları
 • AB Gizliliği
 • California Gizlilik BildirimiGizlilik Haklarınız

Lifewire ve üçüncü taraf ortaklarımız tanımlama bilgileri kullanır ve bir cihazda bilgi depolama ve / veya bu bilgilere erişme, kişiselleştirilmiş reklamlar görüntüleme ve içerik ölçümü, hedef kitle anlayışı ve ürün geliştirme izninize bağlı olarak benzersiz tanımlayıcılar gibi kişisel verileri işler. Meşru menfaatin kullanıldığı durumlarda itiraz etme hakkınız da dahil olmak üzere hayateli.com için onay seçeneklerinizi değiştirmek veya geri çekmek için aşağıya tıklayın. İstediğiniz zaman, herhangi bir sayfanın altındaki “AB Gizliliği” bağlantısını kullanarak ayarlarınızı güncelleyebilirsiniz. Bu seçimler global olarak ortaklarımıza bildirilecek ve tarama verilerini etkilemeyecektir. İş Ortakları Listesi (satıcılar)

Biz ve ortaklarımız verileri şu amaçlarla işleriz:

Tanımlama için cihaz özelliklerini aktif olarak tarayın. Kesin coğrafi konum verilerini kullanın. Bir cihazda bilgi depolayın ve / veya bunlara erişin. Kişiselleştirilmiş içeriği seçin. Kişiselleştirilmiş bir içerik profili oluşturun. Reklam performansını ölçün. Temel reklamları seçin. Kişiselleştirilmiş bir reklam profili oluşturun. Kişiselleştirilmiş reklamları seçin. Kitle içgörüleri oluşturmak için pazar araştırması uygulayın. İçerik performansını ölçün. Ürünleri geliştirin ve iyileştirin. İş Ortakları Listesi (satıcılar)