Skip to content

YH Ne Anlama Geliyor?

12 de Mayıs de 2021

Yalnızca iki harfle YH’nin bir kısaltma mı yoksa kısaltma mı olduğu belirsiz olabilir. Buradasın demek değil mi? veya Yee Haw! YH, kısa bir kelime yazmanın daha da kısa bir yoludur.

YH’nin kısaltması:

Evet

“Evet”, “evet” demenin kısaltılmış bir yoludur. Sadece dört harften oluşan zaten kısa bir kelime, evet, iki sesli harf çıkarılarak iki harfli bir kısaltmaya dönüştürülür.

Cankurtaran

YH Nasıl Kullanılır

YH, çevrimiçi olarak ve metin görüşmelerinde, yüz yüze görüşmelerde kullanıldığı gibi kullanılır. YH’yi kullanmanın en yaygın iki yolu şunları içerir:

  • Evet veya hayır sorusu sorulduğunda “evet” cevabı vermek
  • Birinin görüşüne veya yorumlarına katılıyorum

Daha fazla bağlam sunmak için tek başına veya daha uzun bir cümlenin parçası olarak kullanılabilir.

Kullanımdaki YH Örnekleri

örnek 1

1. Arkadaş: “Hey yarın sınıfa gitmeyi planlıyor musun?“Arkadaş # 2:”Yh“Bu ilk örnekte, YH bir evet veya hayır sorusunu yanıtlamak için kullanılır. Arkadaş # 2’nin cevabı evettir ve bu nedenle Arkadaş # 1’e” evet “demek için yh kullanır. Herhangi bir kelime veya kelime öbeği olmadan tek başına kullanmayı seçerler.

Örnek 2

1. Arkadaş: “Tom’un bizi böyle uçurması çok kabaydı.“Arkadaş # 2:”Yh bu onun gibi değil, onunla bunun hakkında konuşacağım“Bu ikinci örnek, YH’nin bir başkasının fikrine veya yorumuna katılmak için nasıl kullanılabileceğini gösteriyor. Arkadaş # 1, kendi yorumlarını ekleyerek Arkadaş # 1 ile olan anlaşmasını açıklıyor.

Örnek 3

1. Arkadaş: “Bu partinin gerçekleşmesi için yeterince insan bulmamıza imkan yok.“Arkadaş # 2:”Belki de en az bir hafta önce hipnotize etmeye başlasaydık ama şimdi oldukça anlamsız“Bu son örnek, YH’yi kullanmanın daha yaygın bir yolunu gösteriyor – ve bu, iki ilgili yorumu tek bir cümlede birleştirmektir (onları iki ayrı cümleye bölmeye alternatif olarak). Arkadaş # 2, ilk yorumlarını ikinci yorumundan ayırır. Aralarına “ama yh” yerleştirmek. Bunu yapmanın diğer yolları arasında “so yh,” “ve yh” ve “ya da yh” ifadelerini birleştirmek için iki yorum arasında kullanmak sayılabilir.

YH ile Benzer Kısa Biçimler ve Kısaltmalar

“Evet” İngilizcedeki en basit kelimelerden biri olabilir, ancak dijital dünyada birçok farklı şekilde ifade edilebilir. Çevrimiçi olarak veya bir yazılı sohbette “evet” demenin diğer yollarından bazıları şunlardır:

Y: Bazı insanlar bunu YH’den daha kolay yorumlayabileceğini düşünebilir – özellikle bir evet veya hayır sorusuna “evet” yanıtı verirken kullanıldıklarında. Kapak tarafında, “N”, “hayır” yanıtını vermek için de kullanılabilir.

EVET: Y’den daha uzun, ama yine de evet’ten daha kısa ve evet. Ayrıca daha çok argo bir yüzüğü var, sence de öyle değil mi?

YA: Bu, fazladan sinir bozucu harflerin bazıları olmadan evet demenin başka (daha kısa) bir yoludur. Hala aynı sesler!

YEA: Son fakat en az değil, evet kelimesi kadar uzun, ancak evet’ten daha kısa olan bu varyasyon var (yine de tam olarak aynı geliyor).