Skip to content

Yönetilmeyen VPS Barındırma?

17 de Mayıs de 2021

Sanal Özel Sunucu (VPS) barındırma kesinlikle web barındırma dünyasının geleceği gibi görünüyor. Yönetilmeyen bir VPS barındırma hizmeti, tamamen müşterinin kontrolünde olan bir çözümdür. Web barındırma sağlayıcıları, bir web sunucusunun nasıl kurulacağını, yönetileceğini ve çalıştırılacağını bilmeyen kişilere böyle bir hizmeti önermemektedir; böyle bir durumda, yönetilen VPS barındırma daha iyi bir çözüm sağlar. Bu durumda, sağlayıcılar, yönetilmeyen VPS hesaplarında herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda herhangi bir yardım sunmaz. Bu nedenle müşteriler, Linux işletim sistemi hakkında kapsamlı bilgiye sahip olmalı ve çalışma süresi, güvenilirlik ve sunucu kararlılığını sağlamak için VPS’yi kontrol etmenin yollarını anlamalıdır. Kaynaklar, yazılım, performans veya yapılandırmayla ilgili sorunlar olabilir – bunların tümü istemcilerin kendileri tarafından ele alınmalıdır. Web barındırıcısı, yönetilmeyen barındırma durumunda yalnızca ağ veya donanımla ilgili sorunlara bakacaktır.

Yönetilmeyen Sanal Özel Sunucuların Avantajları

Yönetilmeyen VPS barındırma, çeşitli şekillerde yönetilen VPS barındırma ile karşılaştırıldığında avantajlıdır:

  • Yönetilmeyen VPS’nin ilk ve en önemli avantajı, bant genişliği, bellek, yazılım kurulumu, kullanım ve depolama alanı açısından sunduğu otonom kontroldür.
  • Sunucu, müşterilerin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak şekilde özelleştirilebilir.
  • Sunucuyu satın almaya, yerleştirmeye, güvenliğini sağlamaya veya güçlendirmeye gerek olmadığı için uygun maliyetli bir çözümdür.
  • Barındırma istemcilerine standart ve standart olmayan uygulamalar sağlanabilir.
  • Genellikle paylaşılan barındırma hizmetleri ile sunulmayan yazılım veya programlar, her şey sizin elinizde olduğu için yönetilmeyen bir barındırma hesabı ile kullanılabilir.
  • Yanıt vermeyen desteğe güvenmeye gerek yoktur.
  • Yönetilmeyen VPS sunucuları, yüksek bant genişliğine ihtiyaç duyan işletmeler için daha uygundur.

Sağlayıcının Perspektifinden

Yönetilmeyen VPS barındırma hizmeti sağlayıcılarının bir diğer önemli avantajı, hesap ve yazılım desteği sunmak zorunda olmadıkları için müşteri hizmetlerine ihtiyaç duyulmadığından müşteri desteğinden oldukça fazla tasarruf edebilmeleridir. Bu, yönetilmeyen barındırma hizmetlerinin daha düşük maliyetini haklı çıkarır.
Bir başlangıç ​​barındırma şirketiniz varsa ve müşteri / teknik destek departmanında yeterli personeliniz yoksa, gerçekten genişletmek zorunda kalmadan bir VPS barındırma bölümünü başlatmak ve bu şekilde çok sayıda üye almak için harika bir yoldur. .

Yönetilmeyen Hosting’i Kimler Denemeli?

Özetle, yönetilmeyen VPS veya özel barındırma hizmeti, seçtiğiniz uygulama yazılımını ve işletim sistemini kurmak ve yapılandırmak ve sunucu yapılandırmasının ve işleyişinin günlük yönetimini ve izlenmesini kontrol etmek için ideal bir seçenektir ve sunucu ortamını tercih edilen bir yol. Öte yandan, başlangıç ​​seviyesindeki kullanıcılar için hiç tavsiye edilmez ve bir ev sahibi olarak, müşterilerinize her zaman VPS barındırma hizmeti alıyorlarsa, yönetilen barındırma hizmetlerine bakmalarını tavsiye etmelisiniz. Bununla birlikte, bir ayakkabı dizisi bütçesiyle çalışıyorlarsa, bu gibi durumlarda kullanılabilen tek seçenek yönetilmeyen barındırma olabilir.

Biçim mla apa chicago Alıntıınız

Thoke, Om. “Yönetilmeyen VPS Barındırma?” ThoughtCo, Mayıs. 17, 2021, thinkco.com/unmanaged-vps-hosting-3473633.
Thoke, Om. (2021, 17 Mayıs). Yönetilmeyen VPS Barındırma? Https://www.thoughtco.com/unmanaged-vps-hosting-3473633 adresinden erişildi
Thoke, Om. “Yönetilmeyen VPS Barındırma?” ThoughtCo. https://www.thoughtco.com/unmanaged-vps-hosting-3473633 (17 Mayıs 2021’de erişildi).