Skip to content

Yönlendirici Parolası Nasıl Bulunur

6 de Mayıs de 2021

Yönlendiricinizde arada bir oturum açabilmeniz önemlidir. Bağlantı noktası yönlendirme ayarları eklemek veya IP adreslerini değiştirmek gibi ağınızdaki ayarları değiştirmenin tek yolu budur. Güvenlik ayarlarınızı arada bir kontrol etmeniz de yararlıdır. Yönlendirici şifresini unuttuysanız ne yaparsınız? Daha da kötüsü, yönlendirici kullanıcı adınızı da mı unuttunuz? Neyse ki, nereye bakacağınızı bilmenizi sağlayan bir yönlendirici şifresi bulmanın basit yolları vardır. Hangi cihazı kullanırsanız kullanın, yönlendirici kullanıcı adını ve şifresini nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Yönlendiricinizde bir Etiket olup olmadığını kontrol edin

Çoğu yönlendirici, nereye bakacağınızı bilmenizi sağlayan varsayılan oturum açma bilgilerini içerir. İşte yapmanız gerekenler.

 1. Yönlendiricinize fiziksel olarak gidin. Yönlendiriciler, modeme çok benzeyen tipik olarak beyaz veya siyah kutulardır. Genellikle antenleri veya kabloları vardır. Gerçekten bulamıyorsanız, İnternet bağlantınızın ISS’niz veya telefon şirketiniz tarafından kurulduğu yerden kabloları izleyin.

 2. Yönlendiriciyi ters çevirin ve cihazın altına bakın. Burada genellikle bir çıkartma bulunur. Bazı yönlendiricilerde, cihazın yanında veya arkasında etiket bulunur. Bu yerleri de kontrol edin.

 3. Etiketi okuyun. Yönlendiricinin varsayılan kullanıcı adını ve şifresini size sağlamalıdır. O zamandan beri ayrıntıları değiştirdiyseniz bu işe yaramayacaktır, ancak bu bir başlangıç ​​ve çoğu kullanıcı için en iyi çözümdür.

Yönlendiriciniz için Varsayılan Kullanıcı Adı ve Parolayı Bulun

Yönlendiricinizde etiket yok mu? Merak etmeyin. Her yönlendirici markası ve modelinin varsayılan bir kullanıcı adı ve şifresi vardır, böylece yine de öğrenebilirsiniz. Yönlendirici markanızı ve model numaranızı bilmeniz gerekir. Bu genellikle yönlendiricide bir yerde bulunur veya nereden satın aldığınızı biliyorsanız, satın alma geçmişinizden bakmayı deneyebilirsiniz.

 1. Https://www.routerpasswords.com adresine gidin

 2. Açılır listeden yönlendiricinizin üreticisini seçin.

 3. Tıklayın Bul Parola.

 4. Yönlendirici modelinizi bulmak için listeyi aşağı kaydırın.

 5. Parola sağ taraftaki sütunda listelenmiştir. Parolayı bir yere yazın veya doğrudan deneyin.

  Seçilen bir yönlendirici için listelenen şifreleri içeren yönlendirici şifresi web sitesi

 6. Parola, geçmişte değiştirmediğiniz sürece çalışmalıdır. Varsa, deneyebileceğiniz başka bir çözüm var!

Yönlendiricinizi Varsayılan Ayarlara Sıfırlayın

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri işe yaramazsa, muhtemelen kendi şifrenizi oluşturmuş ve ne olduğunu unutmuşsunuzdur. Yönlendiricinize yeniden erişmenin tek kusursuz yolu, onu varsayılan ayarlarına sıfırlamanızdır. İşte yapmanız gerekenler. Yönlendiricinizi yedeklemeniz ve cihazlarınızı yeniden bağlamanız gerektiğinden bu çözüm biraz zaman alır, bu nedenle yolunuza devam etmek için bir saat kadar ayırın.

 1. Yönlendiricinize fiziksel olarak gidin.

 2. Cihazın arkasında, altında veya yanında küçük bir delik veya düğme olup olmadığına bakın. Genellikle yanında sıfırla yazıyor.

  Diğer bağlantı noktalarının yanında bulunan Sıfırla düğmesinin bulunduğu bir yönlendiricinin yakından görünümü

  JaysonFotoğrafçılık, Getty Images
 3. Açılmış bir ataşı deliğe itin ve yaklaşık 30 saniye tutun.

 4. Yönlendirici şimdi, yönlendirici parolası ve yönlendirici kullanıcı adı dahil olmak üzere varsayılan ayarlara sıfırlanmalıdır.

 5. Artık varsayılan kullanıcı adını ve şifreyi bulmak için yukarıdaki talimatları kullanabilirsiniz.