Skip to content

YouTube Premium nedir?

12 de Nisan de 2021

Bu makalede

YouTube Premium, tüm YouTube içeriğine reklamsız erişim sağlayan abonelik tabanlı bir hizmettir. Ana YouTube web sitesi ve uygulamasının yanı sıra YouTube Music’i de kapsar. YouTube Premium’da oturum açtığınızda, YouTube Originals’ı da izleyebilirsiniz.

YouTube Premium’a Nasıl Kaydolunur?

YouTube Premium’a kaydolmak için bir Google hesabınızın olması gerekir. Hesabınız yoksa YouTube Premium’a kaydolurken oluşturabilirsiniz. YouTube Premium, ücretsiz bir deneme süresi içerir, ancak fatura bilgilerini sağlamanız gerekir. YouTube, ücretsiz deneme süresi sona erene kadar sizden ücret almaz (önce iptal etmezseniz).

 1. Şu yöne rotayı ayarla YouTube.com/premium bir web tarayıcısında ve seçin Ücretsiz dene. Birden çok aile üyesine YouTube Premium sağlamak için şunu seçin: bir aile veya öğrenci planıyla tasarruf edin.

  Ücretsiz Deneyin düğmesi

 2. YouTube Premium’u kurmak istediğiniz Google hesabına giriş yapın. Google hesabınız yoksa, seçin Başka bir hesap kullan bir tane kurmak için.

  Google hesabı giriş ekranı

 3. Ödeme bilgilerinizi girin ve ardından seçin Deneme sürümünü başlat.

  Deneme Sürümünü Başlat düğmesi

YouTube Premium Aile ve Öğrenci Planları

YouTube Premium aboneliği yalnızca tek bir hesap için geçerlidir. Birden fazla YouTube hesabınız varsa, yalnızca kaydolduğunuz hesap YouTube Premium avantajlarından yararlanır. YouTube Premium avantajlarınızı birden fazla kişiye genişletmek istiyorsanız, YouTube bir aile planı sunar. Bu plan, temel olandan yaklaşık yüzde 50 daha pahalı. YouTube Premium ile birlikte gelen tüm avantajlara ve ekstra içeriğe en fazla altı hesabın erişmesini sağlar.

YouTube.com Premium ile Ne Elde Edersiniz?

YouTube Premium, YouTube Red ve Google Play Müzik Tam Erişim gibi önceki Google hizmetlerinden doğdu. Bu hizmetlerde bulunan tüm özellikleri ve avantajları içerir. YouTube Premium ile gelen başlıca avantajlar şunlardır:

 • Reklamsız videolar: YouTube’daki tüm videolar reklamsız olarak mevcuttur. Yine de en sevdiğiniz içerik oluşturucuları kısaltmak konusunda endişelenmeyin. Genellikle reklam yayınlayan bir kanalda video izlediğinizde, bunlar YouTube Premium abonelik ücretinizin bir kısmını alır.
 • Çevrimdışı videolar: Bir düğmeye dokunarak videoları internette olmasanız bile daha sonra izlemek üzere kaydedebilirsiniz.
 • Arka planda oynatma: Bu özellik, YouTube videolarını bir mobil cihazda arka planda oynatmanıza olanak tanır; bu, diğer uygulamaları kullanırken müzik dinlemek için kullanışlıdır.
 • YouTube Müzik Premium: Music.youtube.com (ve YouTube Müzik mobil uygulaması) adresindeki bir web tarayıcısı üzerinden erişilebilen bu hizmet, en sevdiğiniz müzikleri dinlemeniz, en sevdiğiniz gruplardan videolar izlemeniz ve yeni müzikler keşfetmeniz için reklamsız kolay bir yol sağlar.
 • YouTube Orijinalleri: Bu içerik YouTube Red’den alınmıştır. Popüler YouTube kullanıcılarından ve ana akım yıldızlardan orijinal filmleri ve dizileri içerir.
 • YouTube Çocuk: YouTube Çocuk uygulaması, reklamsız bir deneyim ve çevrimdışı oynamaya erişim sağlar.

YouTube Originals Nedir?

YouTube Originals, yalnızca YouTube’da bulacağınız dizi ve filmlerdir. Orijinal YouTube Originals listesi, patlama yaratan YouTube yıldızlarını sergiledi. Eleştirmenlerce beğenilenler de dahil olmak üzere çeşitli gerçeklik şovlarını ve senaryolu programlamayı içerecek şekilde genişledi Karate çocuk devam serisi Kobra Kai.

YouTube Premium ile YouTube TV Arasındaki Fark Nedir?

YouTube Premium, reklamların yanı sıra ekstra içerik ve özellikler içermeyen bir YouTube’dur. YouTube TV, doğrudan kablolu bir alternatiftir. Bunlar ayrı hizmetlerdir ve birine kaydolmanız diğerine erişim sağlamaz. Hem YouTube Premium hem de YouTube TV, YouTube Originals’a erişmenizi sağlar. Ancak, YouTube TV aboneleri normal YouTube videolarında reklam izlemeye devam ederler ve diğer YouTube Premium avantajlarına erişemezler. YouTube Premium ve YouTube TV’ye aynı e-posta adresiyle kaydolursanız, YouTube TV’ye giriş yapabilir ve YouTube videolarını reklamsız izleyebilirsiniz. Bu şekilde, YouTube TV ile normal YouTube sitesi arasında gidip gelmenize gerek kalmaz. Ancak, iki hizmet arasındaki entegrasyonun kapsamı budur.

YouTube Premium, Kablonun Değişimi mi?

YouTube Premium, YouTube TV, Sling TV ve Canlı TV özellikli Hulu gibi TV yayın hizmetleriyle aynı şekilde doğrudan kablonun yerini almaz. Canlı televizyon kanalları yok, bu yüzden onu kablo veya uydu televizyonda yayınlanan şovları izlemek için kullanamazsınız. Çok fazla normal televizyon izlemiyor ve YouTube’da bulunan içeriğin tadını çıkarmıyorsanız, bu farklı bir hikaye. YouTube Premium, hem YouTube içeriğini hem de YouTube Originals’ı reklamsız sağladığından, birincil eğlence ve haber kaynağı olarak kablonun yerine geçebilir.

YouTube Premium’da Orijinal Şovlar Nasıl İzlenir?

YouTube Premium, reklamsız YouTube’dur. YouTube’u nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, YouTube Premium’u da öğreneceksiniz. Bazı YouTube Originals içeriklerine göz atmakla ilgileniyorsanız, bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. Git YouTube.com ve seçin Oturum aç YouTube Premium hesabınıza giriş yapmak için.

 2. Seçiniz Orijinaller sol tarafta.

  The Originals YouTube'da başlıyor

 3. İzlemek istediğiniz dizi veya filmi bulmak için aşağı kaydırın. Seçiniz Hepsini Oynat dizinin tamamını sıraya koyun veya izlemek için tek bir bölüm seçin.

  YouTube Premium orijinalleri sayfası

Arka Planda Oynatma Nedir?

Arka planda oynatma, YouTube mobil uygulamasında bulunan bir YouTube Premium özelliğidir. YouTube Premium olmadan, başka bir uygulamayı kullanmak için YouTube uygulamasından çıktığınız anda video oynatma durur. Bu özellik, videoların resim içinde küçük resim halinde veya arka planda oynatılmaya devam etmesini sağlar. Arka planda oynatmanın nasıl kullanılacağı aşağıda açıklanmıştır:

 1. YouTube uygulamasını başlatın ve YouTube Premium aboneliğiyle Google hesabına giriş yapın, ardından bir video arayın ve oynatın.

 2. Simgesine dokunun. Ev Telefonun ana ekranına dönmek için cihazdaki düğmesine basın.

  YouTube uygulamasında Bob's Burgers çalan bir telefondaki Ana Sayfa düğmesi

 3. Video bir küçük resim biçiminde görünür. Küçük resmi istediğiniz yere sürükleyin veya X kaldırmak için.

  Android ana ekranında küçük resim biçiminde bir YouTube videosu görünüyor

 4. Videoyu duraklatmak veya durdurmak için sistem tepsisini açın.

  Video oynatma seçeneklerine sahip Android sistem tepsisi

Arka planda oynatma modunda video oynatmak, YouTube uygulamasını açık bırakmadan podcast’leri, müzikleri ve oynatma listelerini dinlemek için kullanışlıdır. Diğer uygulamaları açıp telefonunuzu kilitleyebilirsiniz ve video oynamaya devam eder.

YouTube Premium ile Videoları ve Müzikleri İndirme

YouTube Premium, internete erişiminiz olmadığında oynatmak için videoları indirmenize ve saklamanıza olanak tanır. Bu özellik yalnızca YouTube ve YouTube Müzik uygulamalarında mevcuttur. YouTube web sitesinden özgürce video indirmenize izin vermez. YouTube uygulamasından nasıl video indireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. YouTube uygulamasında indirmek istediğiniz bir videoyu açın ve seçin İndir oynatma penceresinin altında.

 2. İstediğiniz video kalitesini seçin ve ardındanöğesine dokunun. TAMAM MI.

 3. Şuraya git Kütüphane sekme ve dokunun İndirilenler İndirmeyi tamamladığında videoyu görüntülemek için.

  YouTube Premium'daki İndir düğmeleri

Çoğunlukla, indirdiğiniz videoları istediğiniz zaman izleyebilirsiniz, ancak bazı kısıtlamalar vardır:

 • İndirilen bir videoyu yalnızca YouTube Premium hesabınızla YouTube uygulamasında oturum açtığınızda izleyebilirsiniz.
 • İnternete en az 30 günde bir bağlanmanız gerekir, aksi takdirde yeniden bağlanana kadar indirdiğiniz videolara erişiminizi kaybedersiniz.

YouTube Red’e Ne Oldu?

YouTube Premium, 2018’de YouTube Red’in yerini aldı. Reklamsız videolar gibi YouTube Red ile aynı avantajları ve bazı yeni özellikleri içerir. YouTube Red aboneleri, başlatıldığında otomatik olarak YouTube Premium’a taşındı.