Skip to content

Yurtlarda ve Kampüs Dışında Yaşayan Üniversite Öğrencileri için En İyi Beş Uygulama

21 de Mayıs de 2021

Bu okul yılında üniversiteye geri dönen bir öğrenciyseniz veya oraya ilk kez giden bir birinci sınıf öğrencisiyseniz, iyi bir idare etmenize yardımcı olmak için mobil cihazınıza birkaç yararlı uygulamanın yüklenmesini isteyeceksiniz. üniversite hayatı boyunca yaşamanın getirdiği tüm maceralara – özellikle kampüste bir yurtta ya da yakınlarda bir öğrenci evinde yaşıyorsanız. Dropbox, Any.DO ve hatta Facebook gibi size yardımcı olabilecek son derece popüler uygulamalardan bazılarını zaten biliyor olabilirsiniz, ancak yalnızca üniversite öğrencilerine hitap eden başka birçok harika uygulama olduğunu biliyor muydunuz? Kampüsteki en son etkinlikleri incelemekten, bir grup arkadaşla çalışma oturumu için yakındaki bir restorandan yemek sipariş etmeye kadar, bu uygulamalar okuldayken tüm akademik gereksinimlerinizi ve kişisel ilgi alanlarınızı takip ederek zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olacaktır.

Yurtta Parti

Fotoğraf © Caiaimage / Paul Bradbury / Getty Images
Başlangıçta Wigo olarak adlandırılan bu uygulama, ilk olarak öğrencilerin okullarındaki ilginç etkinlikleri bulmalarına ve bunlara katılmalarına yardımcı olmak için üniversiteye özel bir sosyal araç olarak piyasaya sürüldü. Son derece başarılı olan uygulama, o zamandan beri sadece üniversite öğrencileri için değil, yakındaki şehirlerde herkes için etkinlikleri içerecek şekilde genişletildi. Yerel olarak neler olup bittiğini görmek için uygulamayı kullanın ve etkinliklerini takip etmek için arkadaşlar da ekleyin. Planlama amaçlı yerleşik bir sohbet aracına sahiptir ve gerçek zamanlı olarak kimin nereye gittiğini tam olarak görebilirsiniz.

Wigo Summer’ı indirin: iPhone | Android |

StudETree

Fotoğraf © Mixmike / Getty Images
Üniversite öğrencilerinin en çok nefret ettikleri bir şey varsa, sadece bir dönem için ihtiyaç duyacakları ders kitapları için yüzlerce (hatta binlerce) dolar ödemek zorunda. StudETree, bir pazarlık arıyorsanız veya geçen dönemdeki eski kitaplarınızı satmak istiyorsanız bile elinizin altında olması için harika bir uygulamadır. Satıcılar, tüm bilgileri kolayca doldurmak, bir fotoğraf çekmek ve listelemek için bir fiyat belirlemek için uygulama aracılığıyla barkodları tarayabilir. Alıcılar, aramalarını başlık veya kolejlerinin adına göre detaylandırabilir.

StudETree’yi indirin: iPhone | Android |

Tapingo

Fotoğraf © Tom Merton / Getty Images
Tapingo, üniversite kampüsü odaklı bir yemek siparişi ve dağıtım hizmetidir. Tercihlerinizi beğendiğiniz yerlere ve yiyeceğe göre özelleştirme yeteneği ile, hem kampüs içinde hem de dışında her türlü yakındaki yerlerden menülere doğrudan erişim sağlar. Uygulama aracılığıyla siparişinizi verdikten sonra, teslim alma veya teslim ettirme seçeneğiniz vardır. Uygulama ayrıca zaman zaman indirimler ve promosyonlar sunuyor, bu da nakit sıkıntısı çeken öğrenciler için güzel bir avantaj!

Tapingo’yu indirin: iPhone | Android |

PocketPoints

Fotoğraf © Betsie Van Der Meer / Getty Images
Biraz para biriktirmenize yardımcı olabilecek bir uygulama mı arıyorsunuz? PocketPoints olabilir … telefonunuzu bir süreliğine elinizden bırakmaya istekli olursanız! Uygulama, öğrencileri ders sırasında telefonlarını kullanmadıkları için puanlarla ödüllendirmek için tasarlanmıştır. Puan kazanmak için tek yapmanız gereken uygulamayı açmak, telefonunuzu kilitlemek ve istediğiniz kadar bırakmaktır. Daha sonra bu puanları kampüs çevresindeki yerlerde fırsatlar ve indirimler almak için kullanabilirsiniz. Sadece yakındaki en sevdiğiniz restoranlarda ve yerel işletmelerde tasarruf etmekle kalmayacak, aynı zamanda sınıfta dikkat dağınıklığını da en aza indireceksiniz.

PocketPoints’i indirin: iPhone |

OOH LA LA

Fotoğraf © Eva Katalin Kondoros / Getty Images
Dersleri, ders çalışma saatlerini, okul etkinliklerini, sosyal toplantıları dengelemeye çalışırken ve hatta üniversiteye giderken muhtemelen yarı zamanlı çalışıyorsanız, organize olmak her zaman kolay değildir. OOHLALA, akılda üniversite öğrencisi programı ile oluşturulmuş bir sosyal görev düzenleyici uygulamasıdır. Sadece devam eden her şeyin üstünde kalmak için kendi zaman çizelgeni oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda arkadaşlarının zaman çizelgelerini de görebilirsin. Kendi Kampüs Rehberinize erişin, uygulamayı kullanarak diğer öğrencilerle bağlantı kurun ve gruplar ve sohbetler aracılığıyla topluluğa katılın.

OOHLALA’yı indirin: iPhone | Android |