Skip to content

ZabaSearch ile Kişiler Nasıl Bulunur?

6 de Nisan de 2021

ZabaSearch, isimler, adresler ve telefon numaraları gibi tek tek kişilerle ilgili bilgileri bulmaya odaklanan bir araçtır. Birini çevrimiçi bulmak için veya bir adres gibi ayrıntıları doğrulamanın bir yolu olarak ZabaSearch’ü kullanabilirsiniz. Birisi hakkında bilgi bulmak için ZabaSearch kullanmak gerçekten çok kolay. Ada veya telefon numarasına göre arama yapabilir ve hatta aramayı tam şehir ve eyalete göre daraltabilirsiniz. ZabaSearch tarafından toplanan tüm veriler halka açıktır, bu nedenle bunlarla ilgili bulduğunuz tüm bilgiler çeşitli kaynaklar tarafından toplanmıştır. Bu, verilerin yanlış olabileceği veya hiç mevcut olmayabileceği anlamına gelir. Web sitesinin artık kaydını tutmasını istemiyorsanız, kendi kişisel verilerinizi ZabaSearch’ten kaldırabilirsiniz.

ZabaSearch Bilgileri Nasıl Bulur?

ZabaSearch web sitesi kişisel bilgileri halka açık yollarla bulur. Bu, mülkiyet kayıtları, Sarı Sayfalar, Beyaz Sayfalar, pazarlama formları, çekiliş girişleri, sosyal medya profilleri, kişisel siteler, seçmen kayıt kayıtları ve daha fazlasını içerebilir.

Theresa Chiechi / Cankurtaran
ZabaSearch’ün bu bilgilerin hiçbirini barındırmadığını belirtmek önemlidir; tüm bu verileri tek bir merkezi konumda toplayarak bulmayı kolaylaştırır. Yararlı olsa da, ZabaSearch, özel, hassas bilgileri açığa çıkarma konusundaki yanlış şöhreti nedeniyle biraz tartışmalıdır. Gerçekte, ZabaSearch yalnızca çevrimiçi olarak herkesin bulabileceği halihazırda mevcut olan bilgileri indeksler. Pek çok kişi anlaşılır bir şekilde ZabaSearch ve benzeri sitelerde bulunan bilgilerle ilgilenir. Ancak, asla büyük çaba sarf etmediyseniz, hiç kişisel bilgilerinizden herhangi birinin kamuya açık olmasına izin verin, bu veriler niyet halka açık hale gelir. Örneğin, daha önce bir ev satın aldıysanız, evlendiyseniz veya boşandıysanız veya siyasi bir kampanyaya veya kar amacı gütmeyen bir kampanyaya katkıda bulunduysanız, bilgilerinizin bir kısmı çevrimiçi ortamda mevcuttur.

ZabaSearch’te Bir Kişi Nasıl Aranır?

ZabaSearch’ü kullanmanın birkaç yolu vardır:

İsme Göre Ara

Bir kişinin bilgilerini ZabaSearch’te adını arayarak bulmak için, ana sayfadaki metin kutusuna adını ve soyadını girmeniz yeterlidir. Yaşadıkları eyaleti biliyorsanız, listeden seçin, aksi takdirde seçin 50 Eyalette.

ZabaSearch Kişi Ada Göre Ara metin kutusu

Telefon Numarasına Göre Ara

ZabaSearch ile ilgili bilgi bulmanın başka bir yolu, aramayı ana sayfadan veya Ters Telefon Arama sayfasından bir telefon numarası kullanarak gerçekleştirmektir.

ZabaSearch ters telefon numarası arama

Sizi kimin aradığından emin değilseniz veya kendi numaranızın ters telefon numarası aramasının bilgilerinizi gösterip göstermediğini görmek istiyorsanız bunu yapabilirsiniz (aşağıda göreceğimiz gibi silebilirsiniz).

Gelişmiş Arama Yapın

Sonuçları önemli ölçüde daraltmak için ZabaSearch’ün Gelişmiş Genel Adlar Arama aracını kullanın. Yalnızca bir ad ve soyad değil, aynı zamanda bir ikinci ad ve kişinin ikamet ettiği şehir ve eyalet de girebilirsiniz.

ZabaSearch yaygın isimler için gelişmiş arama

Bir isim aradıktan sonra, bir yaş belirterek sonuçları daha fazla filtreleyebilirsiniz. Kişinin kaç yaşında olduğundan emin değilseniz, bırakın Her yaştan alan seçildi. ZabaSearch, kendi web sitesinde kişinin adı, adresi ve telefon numarası dışında çok fazla bilgi göstermez. Daha fazla sonuç almak istiyorsanız ve çevrimiçi birini bulmak için para ödemeyi düşünmüyorsanız, Tüm profili Görüntüle Intelius’ta onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için herhangi bir kişinin girişinin yanında.

Bilgilerinizi ZabaSearch’ten Nasıl Kaldırabilirsiniz?

ZabaSearch’teki kişisel bilgileriniz yanlışsa veya başkalarının sitede kişisel bilgilerinizi kolayca bulmasını istemiyorsanız, onlardan sizde olanları kaldırmalarını isteyebilirsiniz. Ancak, ZabaSearch bilgilerinizin arama sonuçlarında görünmesini engellediğinde, bu engellemenin yalnızca ZabaSearch web sitesinde çalıştığını, web sitesinin bilgileri bulduğu orijinal konumlarda çalışmadığını anlamak önemlidir. Başka bir deyişle, eğer bir endişe varsa, bilgilerinizi diğer sitelerden de kaldırmak isteyeceksiniz. Ayrıca, bilgilerinizi ZabaSearch’ten kaldırırsanız ancak soyadınız veya adresiniz gibi bilgileriniz değişirse, profilinizi yeniden oluşturabilir. ZabaSearch onu ayrı bir veri kümesi olarak göreceğinden, bu olursa tekrar silmeniz gerekir.